Skoči na vsebino

Menjava motorja pri E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
122 odgovorov v temi
pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: F11

Bi mi kdo zamenjal motor za seveda primerno ceno? Če je kakšen kandidat, mi naj prosim pošlje zasebno.
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Kontaktiraj uporabnika propeler :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

kdobravc
kdobravc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 854
  • Avtomobil: Prevoznk sredstvo :(

Za kateri motor, pa gre?
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik

2.5 letnik 87
Prikaži več možnosti

kdobravc
kdobravc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 854
  • Avtomobil: Prevoznk sredstvo :(

kaj imaš pa sedaj notri?
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik

316 imam, kot piše v profilu. Torej 1.8 90HP
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: 535i e39

Prevec dela :)
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: Ape 50

Pille: lahko bolj podrobno opišeš kaj pomeni "preveč dela" ?

Recimo da bom v kratkem delal nekaj podobnega, 316ko (letnik 85) bi rad prelevil v 325i (m20b25), kaj vse rabim za tak swap? OK, motor in menjalnik menda že, diferencial tudi verjetno? polosovine? zadnji most? kako je z rezervoarjem in bencinsko pumpo? kako je z nosilci ? hladilnik vode? kako je z napeljavo, števci? Čas imam, garažo tudi, avto je tudi že doma, edino znanja glede mehanike bmwjev mi manjka, sem pa že 1x menjal motor pri mojem avtomobilu, pri bratovem pa lihkar menjujemo, sam kaj ko noben od dveh ni bmw. Ne mi govorit da se ne splača, ker bom vse delal sam, z pomočjo brata, očeta, kolega, če mate koristne napotke, slike, linke kar na plano z njimi. hvala in lep pozdrav
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik

Dela je dosti. Tocno nebom govoril, ker se nisem delal, ko pa bom, bo pa itk vsa dokumentacija.

Kar se tice motorja samega in menjalnika naj bi bila razlika samo v velikosti/jakosti nosilcev. Diff lahko ostane isti oziroma po zelji (drift spec ali koncna hit), za podvozje je pa tko da je bolje imeti vse komplet od 325 ker ima spredaj in zadaj mocnejse zavore, zadnji most je kolikor se spomnim malce drugacen saj ima diske namesto bobnov. Polosovine kolikor se spomnim tudi nepasejo, ker so peste drugacne. V glavnm dela je full :) da glava pece :) Ce mas karoserijo gut se splaca, drgac se pa splaca sam za drift car, tak low budget one :) pa dokler se nerazpade :D
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej zato sprašujem, imam odlično osnovo, nikoli karamboliran, od prvega lastnika, pa vedno vožen na obali in še garažiran, pa še 2-vratna limuzina je! Malce je pobutan tu pa tam, pod zadnjim odbijačem je malce gnil, ampak to se bo vse poštimalo. Hvala za informacije, zdaj pa še počakam na ostale mojstre, Eddy, BB, Ikst, kdobravc, propeler, Jerry?
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Ce imas res karoserijo brez rje potem se nekako splaca. Propeler bo pravi naslov(cena in kvaliteta) :ok
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 163

PILLE potem rec da se ne splaca to delat na 316ki kar ze vsak ve,ne pa da se nasplosno ne splaca in da nihce to nebi delal.Jest ce se bom spravil p ta projekt bom to pac nekomu dal in placal,nevem zakaj nebi to naredil proti placilu.

Gre se zato da ce se ze spravljate v te zadeve se splaca imeti 320 ali 325 karoserijo zaradi 4 diskov in vrejtno tudi kaksne ojacitve na podvozju.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: Assless beemer

Si prebral moj topic o 316 customs? :)

Znam narediti komplet swap ker sem se naučil the hard way :blackeye....
Rabiš pa:

-povratni vod speljat za bencin
-luknjo v tank naredit za povratni vod
-bencinsko pumpo montirat(ali v tank ali pa zunaj)
-inštalacijo povezat z motorjem in namontirat računalnik
-števce zamenjat
-kardan zamenjat(sprednji del)
-montirat expanzijsko posodo nekam
-montirat hladilnik od 325
-zajlo za gas od 325 dat
---

mudi se mi v lj,drgač se lahko dobimo na pijački pa ti vse razložim...
ni mal dela,ni pa spet tok da se ne splača....

ker ko šestak oživi boš imel ves trud poplačan :ok
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik

RALLIART

in verjtno tudi kaksne ojacitve na podvozju.

a lahko to bolje razložiš? za diske mi je jasno, katere so te druge ojačitve? podvozje imam itak namen komplet zamenjat, nove amortizerje+fedre, pa spredaj pašejo roke od E36, samo nevem če pašejo na model pred faceliftom? bodo že mojstri povedali

Eddy: če sprašuješ mene, itak da sem prebral tvoj topic, veliko koristnih informacij, samo bi rad imel vse na enem mestu (pa na manj straneh :))
pa hvala za informacije, na pijačo bi rade volje prišel, samo sem ene 100 kilometrov stran, ob priliki pa sigurno. Če pa boš kej na obali se komot zmenimo :ok
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik

PILLE potem rec da se ne splaca to delat na 316ki kar ze vsak ve,ne pa da se nasplosno ne splaca in da nihce to nebi delal.Jest ce se bom spravil p ta projekt bom to pac nekomu dal in placal,nevem zakaj nebi to naredil proti placilu.

Gre se zato da ce se ze spravljate v te zadeve se splaca imeti 320 ali 325 karoserijo zaradi 4 diskov in vrejtno tudi kaksne ojacitve na podvozju.

Cist tko stari, avto je ze sam po seb nesmisel, ampak kaj cmo ko je nujno zlo, dnar k ga zmeces v avto nikoli nedobis nazaj :) eni so se tega naucili hardway, nice example ti je eddy, toliko enega dnarja je ze slo, ampak preprosto nima srece in te jebe kot je njega.

Kar se pa dela samega tice, ni problem, mu nrdim to jst, sam v mehaniki je tko da nikol negre kot preberes, vedno neki zajebe, al pa te fuka. Ze sama demontaza kakega koncnika ti uzame lahko morje zivcov in pa casa. Take zadeve se rado zavlecejo, se posebi okoli stromarije. In ce realno pogleda so vedno neka odstopanja na koncu od dogovorjene cene, ampak noben noce placat tistega viska, noben neve kako si se fuku.......

Anyway :) dost pacanja po topicu :P :-D
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 163

Pardon sva se narobe brala,sm mislu da govoris da se ne splaca e36 motor v e30,jest seveda brez da bo karoserija 320 ali 325 sploh ne bom razmisljal.

Zanima me pa ce lahko nekdo pove kolk priblizno dela je oziroma koliko naj bi bila ta menjava kesa ce bi dal nekomu vse dele,da zmontira.

Jest mam v glavi se vedno e36 325 motor komplet z viscotom oziroma z tistim orginal ventilatorjem zaradi katerega naj bi sel motor malo nazaj v pozarno steno.

Ko bom pa cist pri tem ce ze,potem bom pa spraseval se za tocno katere dele rabim za tak swap.

Mene edinole matra to da ce bi delal da bi dal karoserijo porihtat pa postrihat da bi bilo tip top in nato motor notr kar se pa nazalost ze ne splaca ker potem je pa res ze prevec denarja.

Motor,menjalnik,kardan in se par delov + delo bi vrjetn zadostovalo?No sej zato sprasujem kolk je to dela in kaksna vrednost je.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

Ralliart koliko mi ponudiš da ti avto naredim po tvojih željah? :)
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj eddy že maš delavnico?
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

Mam ja....sem si zrihtal za rdečkota....samo jo moram opremit z orodjem....ko bo rdeči fertik se lahko zmenimo za kakšne swape :ok
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik

Lj pod 100k sm sure da ti noben nau su tega delat :) vsaj iz 16ke ne :) tko da jeba je to ves :) Jst pa eddy ti iz 320 ali 325 narediva e30 z motorjem od e36 za cca 80k :) mogoce se da se kj zment ;)
Prikaži več možnosti