Skoči na vsebino

Menjava motorja pri E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
122 odgovorov v temi
Žune
Žune

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 915
  • Avtomobil: E30 320i l.87 92kw/125km

@Rallyart samo za info: 320 ima zadaj bobne in mali diferencijal.

Lp!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: F11

Lj pod 100k sm sure da ti noben nau su tega delat :) vsaj iz 16ke ne :) tko da jeba je to ves :) Jst pa eddy ti iz 320 ali 325 narediva e30 z motorjem od e36 za cca 80k :) mogoce se da se kj zment ;)

Se pa odpelješ nekaj 10 km od Ljubljane, pa ti bodo mojsti naredili za manj denarja. ;) Pille sem dobil ponudbe, zato ne govorim na pamet.
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: 535i e39

Stari svaka cast tistmu k se gre drkat za tolk mal dnarja. JSt se ze nebom :) skoda zivcev, rok pa vsega za kaj? :) za nc :) da mi bi kasnej prsu pa reku za en kurac si mi naredu :)
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Kok je pa časovno to dela?

Ker kokr jst to zastopim... če bi bil mel že nekaj prakse in potrebne pripomočke, bi za to porabil dan, do dva (če bi seveda dva delala cel dan)... ker dela ni tolk zlo zlo velik... pa še e30 je dost simpl skp dan in se ga da hitr razdret in nazaj sestavit...
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 163

No zaenkrat samo poizvedujem,se najraje sem jest zraven in da jest pomagam ce je to kje v Ljubljani ker te zadeve hocem videti,potem placam samo mojstra k "ve" kaj dela in ne nepotrebne delovne sile.

Stos je v tem da se gre meni to za registracijo in za voznjo po cesti,zato se nocem spuscati v kr nekaj.

Se pravi enkrat morm zvedeti katere vse dele rabis +motor in menjalnik od e36 325+ kardan in nato bi ta materijal kupil in ga dal nekemu majstru za montirat in da bi mu se sam pomagal.

Od katerih modelov grejo pa diski se pravi sprednji in zadnji par gor na e30 ce tega nima ali pa ce hoces imeti novejso pesto/roke ali pa mocnejso ce je od e36?

ZUNE si ti siguren,ker ne vem zakaj sm mel v glavi da ma 320i zadaj diske,sej je mela se 318 is diske zadaj ce se prav spomnim.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

318 in 325 imajo zadaj diske in spredaj velike amortizerje (51mm fi). Obstajajo tudi določeni novejši modeli, ki imajo zadaj diske, čeprav so 318 ali 320. Če že misliš delat projekt se splača vzet 325 karoserijo.

Roke od E36 pašejo tudi na prefacelift model. Razlike med facelift in prefacelift skoraj ni, so določene malenkosti, ampak nič bistvenega.

Montaža M50 motorja pa ti vzame ene 3, 4 dni v idealnih pogojih. Se pravi, da veš kako se stvar dela in da imaš komplet material pripravljen. Drugače se pa lahko zavleče kar precej, pri mojem na par mesecev :)
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sj to je to k folk misl da je to sam vn pa not dat. Folk to se zvlece ohoho cajta.

Npr lep primer je auspuh. Vsi sraufi okol auspuha znajo zajebavat, tudi ce jih pogrejes negrejo vedno zlahka, se posebi na kolektorjih kjer je rje malo morje.

Se en primer ko sva sla z eddyem motor iz e34 vn dajat. 2 dni z pomocjo bagrja! pa smo trgal motor vn na silo, pa je cel avto biu v zraku motor se pa ni predau. Potem vam je lahko ze jasno da lahko en samcati pofukan srauf raztegne zadevo na ohoho cajta.
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa vrjetno na e30 ne pase zadnji most al karkoli ze od e36 z LSDjem oziroma spero?
Pase od katerega drugega modela k so mel spere?
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

zakaj bi mel od E36 špero ?

Drugač pa ne, ne paše. Špera paše od E28, pa še to je treba mal predelat, da gre lepo gor.
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

hehe... to pa res... ponavadi porabiš več časa za demontažo, kot pa za montažo :crazy

z montažo sicer nimam lih izkušenj, z demontažo pa... hehe, pri enih se pa res ornk zaje*avaš... da ne omenjam 4 kolesnega pogona, ker to zna bit pa res štala...

sam iz e36 pomoje ni tak problem motor ven dobit, ker se da celo sprednjo vezno snet...
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti nebi imel spere?

Pa kaj je s tvojim projektom,a nisi ti nekaj ze od lanskega leta delal?
Prikaži več možnosti

kdobravc
kdobravc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 854
  • Avtomobil: Prevoznk sredstvo :(

iKST pravi da zakaj bi tlačil gor špero od E36, če ni čisto nič boljša od špere ki se jo dobi za E30, nikakor pa ne pravi da ne rabiš špere.
Verjetno nima zastonj zašvasanega diffa :-D
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, tako. Za E30 špere so povsem solidne za cestno uporabo, nima smisla komplicirat pa predelovat od E36 špere, ker bo ogromno problemov za nič efekta.

Če bi že rad 40% zaporo lahko dobiš od E28 (mislim, da so dizli imeli 40%, možno da tudi drugi) šepro. Baje je treba samo zadnji pokrov dat od velikega diffa iz E30 ali predelati lukne na ohišju diffa. O tem lahko kdobravc kaj več pove, ker je on to delal.

Čeprav po mojem mnenju je tista 20% (al 25, nevem točno) serijska špera od E30 idealna za na cesto, če je taka kot je treba. Če že nameravaš avto delati za daily driverja in imaš namen vse poštimati kot se spodobi se mogoče bolj splača dobiti eno staro špero, jo razdreti in nesti sinterju, da ti obnovi lamele.

Moj projekt pa počasi napreduje, kolikor mi dopuščajo finance in čas. Je pa malo bolj hardcore, tako da se s šperami niti ne ukvarjam, smo zašvasali diff pa je problem rešen :)
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 760
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

...nesti sinterju, da ti obnovi lamele.

A on to dela? :eek2 Si ziher? :eek2 Je to ze kdo naredil? :eek2
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem ziher. sam glede na to, da sklopke obnavlja bi verjetno lamele v diffu tudi. V tujini tako delajo, se splača vprašat.
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nisem ziher. sam glede na to, da sklopke obnavlja bi verjetno lamele v diffu tudi. V tujini tako delajo, se splača vprašat.

No, ce kdo lahko potrdi informacijo, da Sinter obnovi lamele od spere, naj to prosim napise :ok
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.sinter.si/

Pokliči pa vpraši kako je s tem.
tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

http://www.sinter.si/

Pokliči pa vpraši kako je s tem.

Hvala, saj Sinterja poznam... ampak jaz bi rad izvedel, kaksne so izkusnje tistih, ki jim je on to ze naredil... kako se kaj obnese v praksi, ce sploh je izvedljivo :)
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Ikst:Ce se ne motim je spero za e30 zelo tezko dobiti,zato pa tudi sprasujem ker pri 192+psi je vrjetno to ze dobro imet.
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik

Spero za e30 se da dobit, cene so okol 30k. Ce si kolkr tolk smart das obnovit se lamele in to je to, imas spero ki je vec kot prevec dobra za amaterske driftje :-D bolje se je ucit z tezka, in narediti vec napak ker vec poberes od njih :P :-D
Prikaži več možnosti