Skoči na vsebino

Indikator za gorivo pri E30/2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
dreamer
dreamer

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: X5 E70

Zanima me,zakaj mi kazalec za gorivo skoraj vsakič ko avto vžgem pokaže drugačno stanje,za par milimetrov?Recimo da se peljem in kazalec kaže med 0 litrov in 20 litrov,potem se ustavim in ko znova vžgem avto,kazalec kaže,da je rezervoar skoraj prazen (rdeče polje).Tako kdaj mislim,da imam še za 100 km,pa se ustavim na kavi,ko grem pa vidim da imam samo še za 50 km :confused .Ali se še komu to dogaja,ali mogoče kdo ve ali se da to popraviti?

LP Bojan
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: BMW 523iT

Dreamer, mislim da se ti zatika eden od senzorejv za količino goriva. Verjetno ko je poln rezevar teh težav ni. Bo treba malce pogledat stanje senzorjev, pa bo. Pa kakega mehanika najdi, ker če bo zagorel avto, imaš koga, da ga zbrcaš.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

mislim, da najverjetneje ni nič narobe.
Ko voziš, se gorivo pretaka po tanku naprej-nazaj, gladina niha.
Tudi plovec niha in zato sporoča, da je enkrat več, enkrat manj goriva.
Kazalec ne kaže trenutnega stanja in se ne premika sunkovito gor-dol, ampak se premika počasi.

Tudi pri meni je tako, če imam npr. 1/3 poln rezervoar, (1/3 = 30 litrov) in parkiram z dvema kolesoma na pločniku, bo čez nekaj časa zasvetila lučka za rezervo. Ko zapeljem dol z pločnika, se kazalec počasi spet dvigne in lučka za rezervo ugasne.

Tudi ko na BC vklopim direktno odčitavanje plovca, prikazana količina zelo niha, pač odvisno od vožnje, nekje med 50 in 20 l.
Če pa BC preklopim na preračunano vrednost (podatki s plovca + dejanska poraba glede na pulze na injektorjih), pa kaže npr. 30.0 l in počasi odšteva po 0.1 l).

Je pa zadeva najbolj opazna pri skoraj praznem tanku, pri polnem tanku teh nihanj ni oz. niso opazna).
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Ja to se pri e30 dogaja. Tudi ce natocis polno je v hladnem vremenu drugace na armaturni kot ce v toplem. Najboljse se je zanasati kar na povprecno porabo in gledas samo koliko km lahko prevozis.
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 435
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

Jp jst sm mel podobne tezave, ko sem imel armaturo od 86letnika notr pol sm pa dubu armaturo od letnika 89 se cis mal razlikujejo, po kontrolnih luckah pa mal drgac je notr, no pa sej ni vazno, zdej teh problemov nimam vec!!!
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti