Skoči na vsebino

Wallis Motor, Ljubljana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
99 odgovorov v temi
luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 922
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

evo, sem se oglasil BMW Wallis za menjavo koles na
zimski komplet. Cisti joke, so mi navijacil
kar ena kolesa gor. Sem moral it se enkrat tja, da so vmes poiskali moj komplet. Je pa ze to uspeh, da
so jih se meli, glede na to, da sem jih dal v hrambo, ko je bil se Cosmos.

Sicer je pa vse isto, ista ekipa, edin cene so se
malo bolj zasoljene. Menjava koles in hramba skoraj 100 veverckov. Vsaj za kasirat majo dobre pi...e

Urejal luta, 16.11.2020, 15:50.

Prikaži več možnosti
    • Gregc in noucamp90 uporabnikom je všeč to sporočilo

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 747
  • Avtomobil: hitro kolo

Menjava koles in hramba skoraj 100 veverckov. Vsaj za kasirat majo dobre pi...e

A imaš to runflatke?

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

zimske so ja, letne pa ne
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Ja, potem to niti ni neka huda cena, jaz toliko na avtovalu plačujem že od 2013

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 744
  • Avtomobil: G31

kar ena kolesa gor. Sem moral it se enkrat tja, da so vmes poiskali moj komplet. Je pa ze to uspeh, da

malo bolj zasoljene. Menjava koles in hramba skoraj 100 veverckov. Vsaj za kasirat majo dobre pi...e

Jaz sem tudi nekoč imel pri njih, najprej sem tudi gume kupoval pri njih, potem pa je bila menjava tako draga, da sem vedno kupil še platišča, da je bilo samo previjačenje in centriranje. Tudi hramba mi je bila predraga in to počnem v lastni režiji; je vsaj nekaj telovadbe.

Gume sem kupoval pri njih zato, ker sem mislil, da mi bodo oni bolj znali prodati prave, saj so bile takrat run-flat še bolj eksotika.

Potem se mi je pred nekaj leti zgodilo, da mi je na daljši poti senzor tlaka javljal da ena guma nima pritiska. In res je bilo tako; vsakih 150 km sem se moral ustavljati, in na italijanskih črpalkah iskati nastavek za polnjenje (glede tega imajo nižji standard kot pri nas) ter dopolniti tlak. Prišel sem nazaj, potem pa na na A-Cosmos, naj raziščejo kaj se dogaja.

Oni so seveda trdili, da je vse v redu, guma vizualno ni bila poškodovana, spuščanje pa je bilo počasno, tako da se ga ni dalo takoj opaziti.

Potem sem avto odpeljal k pravemu vulkanizerju. Fantje so sneli gumo s platišča in si zadevo dobro ogledali, in hitro ugotovili razlog za težavo. Pri montaži je bila notranja stran gume na robu ob platišču precej poškodovana/delno prerezana. Verjetno je nekdo nestrokovno tlačil run-flat gumo na platišče. Zadeva je nekaj časa delovala, potem pa je začela puščati. NI sem mi več dalo jajcati z A-Cosmosom in reklamacijami, zato sem pri vulkanizerju kupil nove gume, in od takrat naprej me na A-Cosmosu kar se tiče gum niso več videli.

V bistvu pooblaščeni servis, razen tega da ti prodajo originalna platišča, nima glede gum nobene dodane vrednosti.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, potem to niti ni neka huda cena, jaz toliko na avtovalu plačujem že od 2013

samo kaj ma veze runflat, ce mam posebej zimski komplet. So samo odvil letna in zavijacili zimske.
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 472
  • Avtomobil: Holzwagen

Pri nas menjava gum na litih 19" 35e + 8 e skladiščenje (dvojne felge stane menjava 20). 

Pa kaj mate vi vsi preveč dnarja al kaj? :)

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • 525iX in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

meni je lazje, ce mam vse na enem mestu, ker mi dostikrat se servis naredijo ob menjavi koles. Ker je bil avto star manj ko leto dni ko sem ga kupil, sem pa servise delal na pooblascencu. Cosmos/Wallis mi je pa najblizji.
Prikaži več možnosti
    • MonkeyHead je všeč

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 396
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Koliko je že minimalna plača v SLO? Toliko, kot je dobil tisti fant, ki ti je gume menjal.

Se pogovarjata dva bogataša.

Koliko si dal za kravato?

300€.

300€!?Budala.

Kaj nisi šel čez cesto? Tam jih imajo po 600...

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 145
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

meni je lazje, ce mam vse na enem mestu, ker mi dostikrat se servis naredijo ob menjavi koles. Ker je bil avto star manj ko leto dni ko sem ga kupil, sem pa servise delal na pooblascencu. Cosmos/Wallis mi je pa najblizji.

Caki, za vijacenje in hrambo so ti vzeli 100€?
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

97,4, ja. Doslej me ni motilo, ker so
mi vedno se kaj poprckal po avtu, nazadnjs spomladi, ko so mi menjal EGR...

Koliko je že minimalna plača v SLO? Toliko, kot je dobil tisti fant, ki ti je gume menjal.

Se pogovarjata dva bogataša.
Koliko si dal za kravato?
300€.
300€!?Budala.
Kaj nisi šel čez cesto? Tam jih imajo po 600...

razumem tvojo poanto, ne vem pa kaj ima to veze z Wallisom. Nisem clovek, da se bom bunil, koliko so mi zaracunal. Sem placal in si mislil svoje.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 078

A mislite da se bo Luta fural na Ptuj da bo prisparal 50 eur, hkrati pa zabil cel dan casa. Naslednji dan pa se na ac cosmos narest servis? Jest tud menjam na verovskovi gume pa zraven mi ga se spucajo pa skoraj vedno se servis naredim. Gume plus hramba je tud zihr 100 eur, sam nimam vec racuna od spomladi, zdej pa se nisem sel menjat.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 023
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Na Ptuj ne, ima pa še (vsaj) tri uradne BMW serviserje v radiju 25 km od LJ.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 651
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

A mislite da se bo Luta fural na Ptuj da bo prisparal 50 eur, hkrati pa zabil cel dan casa. Naslednji dan pa se na ac cosmos narest servis? Jest tud menjam na verovskovi gume pa zraven mi ga se spucajo pa skoraj vedno se servis naredim. Gume plus hramba je tud zihr 100 eur, sam nimam vec racuna od spomladi, zdej pa se nisem sel menjat.

Ni panike....samo plačati nekaj 100% več, kot nekje drugje..meni je to nateg! Ok, če imaš denar in ti teh 100€ ne pomeni praktično nič, to še razumem. Pa četudi si poln v denarnici, nekje so pa meje za storitev, ki ni nič drugačna, kot drugod. Pri nas v Kočevju je menjava pnevmatik od 20-40€ (odvisno od platišč). Shramba je do 10€ na zimo. 

Meni je 100€ za shrambo in menjavo občutno previsoka cena......

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 220

Samo je zanimivo, kako se ljudje spotaknemo ob "drago" menjavo gum, ne gledamo pa tega, da avto zgubi vsak let par k€ na vrednosti :ok2

Prikaži več možnosti
    • 525iX, bmw330cd, Falko in 3 ostalim je všeč

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 650
  • Avtomobil: F10 3.0d

Take so cene z ddv pri vulkanizerjih v Lj brez osebnih povezav, premontaža pnevmatik 17"  56 eur na avtu in 16"  65 eur za kombi, hrambe ne rabim.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

samo kaj ma veze runflat, ce mam posebej zimski komplet. So samo odvil letna in zavijacili zimske.

Aja, ups, potem pa je drago, ja  :laugh

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz naceloma tut ne serjem denarja, vsak EUR moram zasluzit za se pa se za 9 mandelcev, ki jih imam zaposlene. Je pa res, da dam rajsi vcasih
malo vec za kaksno storitev, zato da prisparam
na casu. Ker moja ura bo vedno drazja od bmw servisa...

Urejal luta, 17.11.2020, 10:09.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, bmw330cd in 3 ostalim je všeč

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 884
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Ni panike....samo plačati nekaj 100% več, kot nekje drugje..meni je to nateg! Ok, če imaš denar in ti teh 100€ ne pomeni praktično nič, to še razumem. Pa četudi si poln v denarnici, nekje so pa meje za storitev, ki ni nič drugačna, kot drugod. Pri nas v Kočevju je menjava pnevmatik od 20-40€ (odvisno od platišč). Shramba je do 10€ na zimo.
Meni je 100€ za shrambo in menjavo občutno previsoka cena......

Ampak njemu niso premontirali letne/zimske gume na iste feltne.
Zimske gume so že bile na feltnah, ki jih je skladiščil...
Tako da shramba + vijačenje = 100€, najbrž bi bilo z dejansko premontažo 200€, ampak samo do 18col...

Urejal clinton, 17.11.2020, 10:24.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 651
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Samo je zanimivo, kako se ljudje spotaknemo ob "drago" menjavo gum, ne gledamo pa tega, da avto zgubi vsak let par k€ na vrednosti :ok2

Menjava gum je storitev, izguba vrednosti vozila je pač nekaj tretjega ali pač ne, če imaš doma vozilo, ki se je že zdavnaj zamortiziralo. Za zadnje se vsi zavedamo, kaj pomeni.....za storitev pa tudi. Noben se ne spotika, pač debatiramo, kot je to normalno na forumih. Meni se zdi veliko 100€ za premontažo in shrambo 4x pnevmatika. S tem, da moraš spomladi zopet premontirati gume zaradi zakona/predpisa in se strošek dodatno poviša. Sem privatnik in nekako vem, koliko nekaj stane in kaj s tem kupec dobi. Moje prepričanje pa je, da se potemtakem veliko bolje obnese imeti dvoje platišč z pnevmatikami, ki so letnemu času primerne. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.