Skoči na vsebino

Wallis Motor, Ljubljana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
151 odgovorov v temi
clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 944
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Pa saj @Luta ima dvoje platišč, preberi moj post zgoraj.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 379

Menjava gum je storitev, izguba vrednosti vozila je pač nekaj tretjega ali pač ne, če imaš doma vozilo, ki se je že zdavnaj zamortiziralo. Za zadnje se vsi zavedamo, kaj pomeni.....za storitev pa tudi. Noben se ne spotika, pač debatiramo, kot je to normalno na forumih. Meni se zdi veliko 100€ za premontažo in shrambo 4x pnevmatika. S tem, da moraš spomladi zopet premontirati gume zaradi zakona/predpisa in se strošek dodatno poviša. Sem privatnik in nekako vem, koliko nekaj stane in kaj s tem kupec dobi. Moje prepričanje pa je, da se potemtakem veliko bolje obnese imeti dvoje platišč z pnevmatikami, ki so letnemu času primerne. 

Meni se zdi tudi veliko 100€ za previjačenje in skladiščenje gum, zato pa vozim lokalcu, kjer mi vzame 20€ za previjačenje (10min dela). Samo želel sem povedati, da treba gledati tudi z drugega vidika in sicer, da vsako leto je avto par k€ manj vreden in res nevidim smisla da bi sedaj zaradi 50€ razlike kompliciral + zraven še reden servis naredijo... glede na to da je pa @luta pravnik predvidevam, da več zasluži on na uro kot mu pa na cosmosu računajo  :)

Urejal Donki kong, 17.11.2020, 11:04.

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 137
  • Avtomobil: Boljši od E39 :)

Meni lokalec previjači za 8€, za ta denar mi pa res ni računice, da bi sam menjal feltne. Za 100€ bi se pa že pomatral :)

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 966
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

samo kaj ma veze runflat, ce mam posebej zimski komplet. So samo odvil letna in zavijacili zimske.

... saj to si že v prvem postu napisal, pa večina ni razumela...

...v tvojem primeru, kot si omenil je tebi izguba časa večji strošek, kot če za to storitev plačaš 100€, tako, da se ti vseeno izplača, večini nam ostalih pa ne in to je ok, vsakemu svoje glede na želje in zmožnosti...

... ker je veliko vulkanizerjev in še več serviserjev, ki so začeli v zadnjih 10 letih opravljati tudi menjave pnevmatik je izbire in konkurence veliko zato nekateri stalnim strankam hrambo gum niti ne računajo več...ne vem kako gre po colah ampak jaz sem pri vulkanizerju v Lj plačeval za hrambo centriranje in montažo od 20-25€ za 14-17" točno pred enim letom...

... koliko je cena danes pa ne vem

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 018
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Meni se zdi tudi veliko 100€ za previjačenje in skladiščenje gum, zato pa vozim lokalcu, kjer mi vzame 20€ za previjačenje (10min dela). Samo želel sem povedati, da treba gledati tudi z drugega vidika in sicer, da vsako leto je avto par k€ manj vreden in res nevidim smisla da bi sedaj zaradi 50€ razlike kompliciral + zraven še reden servis naredijo... glede na to da je pa @luta pravnik predvidevam, da več zasluži on na uro kot mu pa na cosmosu računajo  :)

to se pa strinjam :ok

Pa saj @Luta ima dvoje platišč, preberi moj post zgoraj.

No potem je zadeva še toliko bolj......."zaj.ebano" draga :beer  

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 672
  • Avtomobil: F10 3.0d

Mislim sej zakaj pa sami doma ne previjačite, bo pa 0,00 eur. Tistih par šraufov boste pa že znal obrnit

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 533

En moj kolega ki je precej bolj zaseden od mene placa se to, da pridejo po avto k njemu v sluzbo in mu med tem ko on dela peljejo avto na servis oziroma menjat gume.
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 018
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Mislim sej zakaj pa sami doma ne previjačite, bo pa 0,00 eur. Tistih par šraufov boste pa že znal obrnit

In kdo je rekel da tega ne naredim(o)? Jst si vzamem čas, vmes operem platišča, namažem gume, jih dam v vrečko s platišči vred in spravim v temen prostor. Vsak vijak še namažem z bakreno mastjo(čeprav se eni tega izogibajo), kot tudi sedlo oz ležišče platišča. Vijake privijačim z moment ključem in zadeva pri meni tako funkcionira že leta. Enostavno, ane? Za en f.... avto porabim dobro uro. Če smo petrolhead-i, bomo tudi kakšen šrauf obrnili.

Urejal Borut30, 17.11.2020, 14:30.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Iztok Z., Sorgo in 2 ostalim je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 634
  • Avtomobil: 440i MPPSK & Touareg CR

In kdo je rekel da tega ne naredim(o)? Jst si vzamem čas, vmes operem platišča, namažem gume, jih dam v vrečko s platišči vred in spravim v temen prostor. Vsak vijak še namažem z bakreno mastjo(čeprav se eni tega izogibajo), kot tudi sedlo oz ležišče platišča. Vijake privijačim z moment ključem in zadeva pri meni tako funkcionira že leta. Enostavno, ane? Za en f.... avto porabim dobro uro. Če smo petrolhead-i, bomo tudi kakšen šrauf obrnili.

Evo 2x, jaz z užitkom delam to. Vse naredim isto samo platišč ne dajem v vreče. Še pa preverim zavore ko se lotim tega. 

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 954
  • Avtomobil: E46 323Ci

Tisti, ki doma sraufate, kaj pa centriranje gum?

Al pac fuck it in se vse pajtla, ko se peljes 160?
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 533

Sej so ze centrirane, ce jo dol snames s feltno vred ni spremembe...
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 638
  • Avtomobil: e91

jaz jih vedno centriram... morda brez potrebe 

Prikaži več možnosti

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 217

Vedno centriral samo 1x in sicer ob nakupu in montaži novih pnevmatik in do sedaj še nikoli nisem imel težav s tresenjem. Platišča menjam sam doma, itak mi je delo okoli avtomobila sprostitev. Niti pomislim ne, da bi jih peljal kam previjačit. Ljudje imam različne interese in različno preživljamo prosti čas. Sploh zdaj ko je korona in delam od doma je veliko časa za prčkanje okoli avtomobila in hiše  :ok2 .

Letos sicer še nisem menjal, ker sta avtomobila zaradi epidemije parkirana v garaži in dokler smo zaprti v občine, se niti nimam kam vozit razen 1x na teden v trgovino  :napaka.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 954
  • Avtomobil: E46 323Ci

Sej so ze centrirane, ce jo dol snames s feltno vred ni spremembe...

To sem tudi jaz bil preprican. In potem sem 1x za foro pred premontazo udaril debato z vulkanizerjem, zakaj me vedno vprasa za centriranje, ce pa gre za menjavo alu z letno za alu z zimsko, nic guma dol?
Pa je imel prazno delavnico in mi predlaga test, da dava komplet na centrirko pred premontazo... in glej, dve sta bili ok, dve pa razstelani.
Tako da jaz dam sedaj zmeraj centrirat, pa sem vcasih par krat zimske alu balone tudi sam premontiral doma, ker je mel guzvo, potem pa sem se 1x mimogrede se ustavil in mi jih je zategnil z moment kljucem.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 966
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

En moj kolega ki je precej bolj zaseden od mene placa se to, da pridejo po avto k njemu v sluzbo in mu med tem ko on dela peljejo avto na servis oziroma menjat gume.

... to je meni moj vulkanizer naredil enkrat brezplačno ko sem obležal z vročino.... prišel do mene s svojim avtom, vzel moj avto odpeljal v delavnico premontiral in mi dostavil avto na dom...itak sem mu dal potem 20€ več, čeprav ni hotel najprej vzeti.... ne bil pa to problem tudi danes narediti, pač plačaš tistih 20€ več, če si prekomot...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 159
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

97,4, ja. Doslej me ni motilo, ker so
mi vedno se kaj poprckal po avtu, nazadnjs spomladi, ko so mi menjal EGR...

razumem tvojo poanto, ne vem pa kaj ima to veze z Wallisom. Nisem clovek, da se bom bunil, koliko so mi zaracunal. Sem placal in si mislil svoje.

Ma drugi strani obvoznice ti to naredimo za bistveno manj. To je res rop pri belem dnevu!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 939
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To sem tudi jaz bil preprican. In potem sem 1x za foro pred premontazo udaril debato z vulkanizerjem, zakaj me vedno vprasa za centriranje, ce pa gre za menjavo alu z letno za alu z zimsko, nic guma dol?
Pa je imel prazno delavnico in mi predlaga test, da dava komplet na centrirko pred premontazo... in glej, dve sta bili ok, dve pa razstelani.
Tako da jaz dam sedaj zmeraj centrirat, pa sem vcasih par krat zimske alu balone tudi sam premontiral doma, ker je mel guzvo, potem pa sem se 1x mimogrede se ustavil in mi jih je zategnil z moment kljucem.

Pa saj čutiš da se razcentrirajo. Jaz na par let peljem preventivno zadeve centrirat, ponavadi so pa itak prej gume za v kanto.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 436
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Zanimivo, da nekateri vulkanizerji po centriranju ne preverijo, če bo stroj napisal 00. Ker se kar dostikrat zgodi, da napiše 5g. Potem doda teh 5g in spet napiše 5g itn...

In ker teh 5, 10g nič ne vpliva, se kontrola ne dela. Ker če bi to vplivalo, bi gume centrirali še med letom, pa jih ne.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 483
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

če jim vedno napiše 5g potem nimajo skalibrirane centrirke… Mi kolesa po dodanih utežeh zavrtimo da napiše OK. Glede centriranja koles oz balansiranja. Prvič je itak treba da dobiš osnovo, potem pa lahko še 1x recimo naslednjo sezono potem je pa skoraj to to. Ker ko se guma 1x uleže na platišče je tam in ne gre nikamor...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • boripi in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 747
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Tisti, ki doma sraufate, kaj pa centriranje gum?
Al pac fuck it in se vse pajtla, ko se peljes 160?

Montiramo na avto in če se pokaže kakšno tresenje peljem vulkanizerju, čisto preprosto.
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.