Skoči na vsebino

Wallis Motor, Ljubljana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
204 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Izključen
  • Sporočil: 77 574
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Crknila mi je zadnja ključavnica za zadnja vrata na X5, konkretno ni več zategovala pokrova in, ta je po zahaklanju zaradi tega veselo ropotal med vožnjo po luknjah. 

Zanimivo, se mi zdi da ima Leon na X7 enak ali vsaj podoben problem.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

DKR
DKR

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 127
  • Avtomobil: E65 FL

Moja prva izkušnja pri Wallisu je bila čista 10-ka.
Tomo je imel moj avto. Res zadovoljen. Res so se potrudili. Samo pohvale si zaslužijo in upam, da bo tak standard še naprej.

In ni bil le redni servis. Bravo

Glede na to, da sem se po kakih 8-ih letih samo zato prijavil na bmwslo forum, moram biti očitno res zadovoljen haha ;)

Urejal DKR, 21.05.2021, 23:09.

Če bi film Žrelo predvajali od konca proti začetku, bi bil to film o morskem psu, ki je izbruhal veliko plavalcev in so zato morali odpreti plažo, da so jih lahko vse nekam namestili.
Prikaži več možnosti
    • Pen66 je všeč

korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 76
  • Avtomobil: BMW 530i G30

Sem jaz tudi uveljavljal enako garancijo za uvožen 3 leta star avto, garancija bila 1 leto.  

Crknila mi je zadnja ključavnica za zadnja vrata na X5, konkretno ni več zategovala pokrova in, ta je po zahaklanju zaradi tega veselo ropotal med vožnjo po luknjah. 

Rezultat, Molku sem sicer res moral plačati cel račun, 482 eur, vendar ne zaradi Molka, pač pa zaradi zavarovalnice, ki je zahtevala da jaz plačam njemu, nato priložim, njegov račun in potrdilo moje banke o plačilu, potem so v 1 dnevu zadevo potrdili, da je OK in dobim ves denar nazaj v maksimalno 6 tednih, kar se je nekje po 5 tednih tudi zgodilo, brez vsakega dodatnega kontakta, plačali so pa 100% znesek računa. 

Tako, da po mojem, ko popravijo uveljavljaj vse skupaj.....

Ti si mel drug tip "garancije". To je garancija, ki jo da prodajalec preko zavarovalnice. Premium selection je pa garancija direktno od bmwja.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 358
  • Avtomobil: BMW

Ti si mel drug tip "garancije". To je garancija, ki jo da prodajalec preko zavarovalnice. Premium selection je pa garancija direktno od bmwja.

Ne vem, če , avto je imel BMW premium selection, ki pa ima garancijo, ki je zunanja pa vendar povezana z BMW-jem. G. Molk je takoj vedel, da gre za BMW premium običajno garancijo, kot vsak tak premium selection avto, avto je bil tudi kupljen v njihovem BMW salonu rabljenih avtov. 

V Nemčiji , Avstriji, gre to tudi uveljavljanje direktno, nas "balkancev" se pa malo bojijo, da bi bila zloraba, tako so hoteli ene par papirjev več, pa mehanizem, da jaz plačam, račun z nakazilom... in vse predložim in oni spet meni vrnejo, kar tudi so, do zadnjega centa. 

Urejal Mat xxl, 21.05.2021, 23:39.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 358
  • Avtomobil: BMW

Zanimivo, se mi zdi da ima Leon na X7 enak ali vsaj podoben problem.

Verjetno, ko havbo zapreš na tipko ali daljinca, ko prileti dol, ključavnica mehansko naredi klik, potem bi moralo pa še po sekundi narediti ziiiiiuuu, ko elektro ključavnica dodatno zategne havbo na dol in s tem utiša čričke, ki sicer radi pojejo, ko se havba malo premika....

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

Verjetno, ko havbo zapreš na tipko ali daljinca, ko prileti dol, ključavnica mehansko naredi klik, potem bi moralo pa še po sekundi narediti ziiiiiuuu, ko elektro ključavnica dodatno zategne havbo na dol in s tem utiša čričke, ki sicer radi pojejo, ko se havba malo premika....

Klasika, tako kljuko so imele že E38 in E39 Touringi tudi... s to razliko da je bila tam za večno, no mogoče je crknila v enem od 10.000 primerov xD

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Leonu se spodnji del prtljažnih vrat, ki se odprejo na dol, kot pri pick-upih, ni odpiral. Ni bila ključavnica problem.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 475
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Leonu se spodnji del prtljažnih vrat, ki se odprejo na dol, kot pri pick-upih, ni odpiral. Ni bila ključavnica problem.

Mi lahko kdo razloži, kak je smisel teh dvojnih vrat? Imam bolj kratke roke, zapiranje/odpiranje zgornjih pa gre na gumb...

Urejal janez79, 24.05.2021, 08:01.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Podaljša ti nalagalno površino, vrata niso predolga, odpreš lahko samo del vrat brez da bi ti morebiten naložen tovor ven padel, podobno kot samo šipa pri touringih, samo je najbrž X7 previsok da bi sponzoruše not nalagale špecerijo. :ok2 

Predvidevam, še nisem imel avta s takimi prtljažnimi vrati.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 475
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Podaljša ti nalagalno površino, vrata niso predolga, odpreš lahko samo del vrat brez da bi ti morebiten naložen tovor ven padel, podobno kot samo šipa pri touringih, samo je najbrž X7 previsok da bi sponzoruše not nalagale špecerijo. :ok2

Predvidevam, še nisem imel avta s takimi prtljažnimi vrati.

To vse špila, če si košarkar. Rok ti zmanjka že na nalagalni površini, kako pa gajbo pira do sedežev potisneš, da ne poleti ob prvem bremzanju?

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 320
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

To vse špila, če si košarkar. Rok ti zmanjka že na nalagalni površini, kako pa gajbo pira do sedežev potisneš, da ne poleti ob prvem bremzanju?

Dokupiš lestev, ki jo montiraš tako kot na kamion in po njej zlezeš v prtljažnik.  :ok2

Drugače pa tudi sam ne razumem najbolje tega principa. Je imel RR že pred leti tako rešitev. Super če se greš piknik v prtljažniku, drugače pa tudi pri mojih 190cm in temu primerno dolgih rokah moteče, saj za dolžino odprtega prtljažnika manj dosežeš v globino že tako dolgega prtljažnika. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 24.05.2021, 08:26.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

Mi lahko kdo razloži, kak je smisel teh dvojnih vrat? Imam bolj kratke roke, zapiranje/odpiranje zgornjih pa gre na gumb...

To je izključno zato ker so prtljažna vrata pri takem "osebnem kamionu" v enem kosu absurdno težka in dolga in bi bil odpiralni mehanizem za krmiljenje enojnih vrat čisto preveč kompliciran, pa še odprl bi jih včasih težko, brez da bi kam butnila. Dvodelno odpiranje je zasilna rešitev, ki je seveda slaba, ampak butasta je že sama zasnova SUV vozil, tako da se stranke ne pritožujejo. Uporabnost tu ne igra vloge, važen je imidž in nastopanje.

Prikaži več možnosti
    • sash in bvogri uporabnikom je všeč to sporočilo

korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 76
  • Avtomobil: BMW 530i G30

A kdo ve koliko računajo menjavo filtrov kabine in pa čiščenje klime in kanalov (z ozonom?) na bmw 5?

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 643
  • Avtomobil: e24 635csi

A kdo ve koliko računajo menjavo filtrov kabine in pa čiščenje klime in kanalov (z ozonom?) na bmw 5?

pokličeš in uprašaš

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 816
  • Avtomobil: Z4

Pozdravljeni!

Ali ima kdo kaksen Wallis kontakt: eposto od kakega odzivnega referenta na podroju rezervnih delov? (recimo na Avto Aktiv mi je g. Urh totalna legenda in izredno odziven preko eposte).

Prikaži več možnosti

tom
tom

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 404
  • Avtomobil: 335xd S1000XR K69

Pozdravljeni!

Ali ima kdo kaksen Wallis kontakt: eposto od kakega odzivnega referenta na podroju rezervnih delov? (recimo na Avto Aktiv mi je g. Urh totalna legenda in izredno odziven preko eposte).

Ne razumem popolnoma tvoje objave... ampak naj ti bo: Ravnik Robi 040 808 268 robi.ravnik@wallismotor.si

Pa urhu bom zdej pisal Mail,  da ker je legenda in izredno odziven mu stranke hodijo na wallis  :hihi

Prikaži več možnosti
    • sssimon in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 816
  • Avtomobil: Z4

Ne razumem popolnoma tvoje objave... ampak naj ti bo: Ravnik Robi 040 808 268 robi.ravnik@wallismotor.si

Pa urhu bom zdej pisal Mail,  da ker je legenda in izredno odziven mu stranke hodijo na wallis  :hihi

Hehe, očitno sem rahlo zmedeno napisal. Jaz se vedno pozanimam za ceno pri vsaj dveh konkurenčnih ponudnikih, saj me nič ne stane, če dobim informacijo. :)

Prikaži več možnosti

tinydiamond
tinydiamond
  • Uporabnik
  • Sporočil: 565

Hehe, očitno sem rahlo zmedeno napisal. Jaz se vedno pozanimam za ceno pri vsaj dveh konkurenčnih ponudnikih, saj me nič ne stane, če dobim informacijo. :)

Daj, raje pri vseh, ker nobeden nima uste cene za isto zadevo. Pišem za pooblaščence. Kaos na tem področju je neomjene.  

Prikaži več možnosti
    • RS6 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 643
  • Avtomobil: e24 635csi

Vsi pooblaščenci imajo zadaj isti source za nakup delov. In ponavadi tudi iste rabate, tako da bo cena tam tam.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

tinydiamond
tinydiamond
  • Uporabnik
  • Sporočil: 565

Vsi pooblaščenci imajo zadaj isti source za nakup delov. In ponavadi tudi iste rabate, tako da bo cena tam tam.

Cena ni nič tam -tam.    Lep primer je moj kolega, ko imel namen menjaz diske in ploščice na F31 pa pod predračunu  na Selmarju bilo 600€, na makomi pa 450€.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.