Skoči na vsebino

Spletna kamera - za videokonfernce in šolanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 321
  • Avtomobil: Škoda Kodiaq Sportline

Živio,

za enega otroka moram naštimat spletno kamero, da se bo lahko udeleževal vidokonferenc za šolo. Cene speltnih kamer ne bom komentiral, so pa pomoje danes občutno predrage. Skratka ker moram nekaj kupit in ne nameravam zapartiti veliko me zanima kako je kaj pri mikrofonih? Nekateri jamrajo, da so slabi, je možno funcijo mirkofona zaobiti v kolikor se uporabljajo slušalke z mikrofonom? Kako to deluje?

V ponedeljek moram kupit neko kamero, gledam nekaj takega:

https://www.mimovrst...-spletna-kamera

Je to za kaj ali je bolj denar stran vržen? Če pa ima kdo kakšno odveč jo z veseljem odkupim (mora delat na win 10).

Hvala in lep pozdrav, Matej

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 413
  • Avtomobil: BMW

Kamera je ok.

Slušalke z mikrofoni so bolj problematične.

Sami smo jih kupili 5 kos, logitech. Težava je v tem, ker imamo v podjetju različne rač., od surface do x1 c, yoge, ter delle.

Moraš probat, drugače ne gre.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 495
  • Avtomobil: BMW x

Ta se mi ne zdi zgrešen nakup ... ima pa že vgrajen mic in je verjetno Plug&play

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 750

jaz sem za brata kupil že nekaj tednov nazaj v mercator tehniki, ker je drugod enostavno ni mogel več dobiti, jo je pa nujno rabil in sem zadnjo uspel dobiti iz izložbe. Gre za webcam trust spotlight pro, ima led lučke s strani, 1.3M senzor, z vgrajenim microfonom in za enkrat dela.. cena je bila mislim da 29,90€

drugače pa link jih imajo tudi po spletu...

https://www.mimovrst...ab=reviews#tabs

https://www.shoppste...ASAAEgL0K_D_BwE

https://www.ceneje.s...ight-webcam-pro

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri zvoku sem mislil ali je možno, da se ob uporabi kamere uporablja mikrofon v slušalkah - ta je bliže ustom in bi po mojem moral bolje dlovati. Je to opcija ali je samo opcija uprabe mikrofona v kameri?

lp, Matej

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 708
  • Avtomobil: BMW

Te kamere so bolj tako, tako, za silo.   Je pa res kolikor denarja .....   momogrede uvozniki kvalitetnih, jih skoraj nimajo na zalogi, taka povpraševanja so po Logitechih in podobno. 

Vseeno pa glej, da je vsaj FHD full HD in ne navidezen HD , kot te po linkih pocenske.....   Poslovne ima skoraj 40 % uporabnikov UHD 4k, ostali pa vsaj FHD. 

Zasilne kamere so tam okoli 45 eur,  solidne nekje okoli 85 eur, vrhunske pa od nekje 120 eur dalje. 

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 495
  • Avtomobil: BMW x

Pri zvoku sem mislil ali je možno, da se ob uporabi kamere uporablja mikrofon v slušalkah - ta je bliže ustom in bi po mojem moral bolje dlovati. Je to opcija ali je samo opcija uprabe mikrofona v kameri?

V W10 imaš možnost določiti kateri mikrofon bo sistem uporabljal.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik

V W10 imaš možnost določiti kateri mikrofon bo sistem uporabljal.

E, to sem hotel slišat :) Super, hvala Iztok.

lp, Matej

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981

Jest sem na dveh laptopih zrihtal vse z vgrajeno kamero in mikrofonom, kot tudi eno tablico. Komplicirate.

Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik

Kamera iz linka kupljena. Zelo na kratko, slika je za šolo OK, za kaj več je ne bi priporočal. Vgrajen mikrofon v kameri je katastrofa, samo nekaj hrešči, sliši se zelo slabo, v bistvu se skoraj nič ne sliši. Na mikrofon od slušalk je druga pesem, tam je precej dobro.

lp, Matej

Jest sem na dveh laptopih zrihtal vse z vgrajeno kamero in mikrofonom, kot tudi eno tablico. Komplicirate.

Verjamem, jaz imam 2 otroka in 1 laptop in 1 stacionarc, tablice nimam. Zato sem kupil kamero za na stacionarca.

lp, Matej

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 279
  • Avtomobil: E61 525D

Sem tudi sam gledal te lowbudget kamere pa zaenkrat se še nisem odločil..zgolj dobronameren nasvet..pri takih low budget zadevah berite samo negativne komentarje..da realno veste kaj pričakovati...komentarji kot so ''za to ceno ok'' ''dela zadovoljivo'' itd.. je bv ker je stvar osebnih preferenc..ok tudi negativni so osebne preference ampak kot je snifix napisal..mikrofon katastrofa,slika za šolo ok za kaj ostalo ni..to.. in to mene odvrača od nakupa od teh lowbudget zadev...na koncu kupiš sranje za nevem 40-50€ pa še potem vseeno pljuneš 100€ za nekaj kontretnega pa si spičko 150€..

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 679
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Problemi so predvsem zaloge dandanašnji. Tudi ostalih računalniških komponent.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik

no, da napišem še današnjo prigodo... kličem proizvajalca kamere (tbw je to slovenski proizvajalec) in vprašam, če je res kvaliteta zvoka na kameri tako slaba, da vse hrešči in da se nič ne sliši kaj oseba na drugi strani govori, pa prijazni gospod pravi, da to pa ne, da zvok more delat normalno in da je verjetno kaj z kamero narobe. Se opraviči in reče naj dam naslov, da mi jutri pošljejo novo. Če se bo to res zgodilo lahko samo rečem to pa je customer service z veliko začetnico.

lp, Matej

Urejal snifix, 24.11.2020, 22:43.

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 636
  • Avtomobil: F45 218d

Veliko je odvisno tudi od računalnika, ista kamera na kakem zvok dela ok, na drugem pa slabo

Nekako se najbolje obnesejo kamere z ločenim kablom za zvok s 3,5mm jackom,  na računalnikih z dobro zvočno kartico...

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 609
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Za solidno sliko prek videokonference ima marsikdo doma, pa verjetno niti ne pomisli, kak sodobnejši dslr/kompakten fotoaparat. USB, HDMI- odvisno od porta- se da brez problema povezat v video načinih. Obstajajo tudi vmesniki za zajem video signala za ceno malo boljšega webcama, če sam fotoaparat tega ne omogoča.
Canon ima že več let povdarek na temu, Nikon tudi, Panasonic je septembra izdal beta verzijo... Skratka slika, ki seseka vse webcame. Seveda za tistega, ki rabi kvalitetno sliko, kar se tiče prenosljivosti, setupa ipd je seveda slabše. Zvok v nekaterih primerih tudi lahko zajemaš preko aparata, še vedno boljše kot neki cheapo mikrofoni.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 111
  • Avtomobil: Kia Sportage, Hyundai i10

V službi smo za zaposlene za delo doma kupili tele kamere, sicer sem bil precej skeptičen o kvaliteti, sploh za tako ceno, ampak moram reči, da so ok, kvaliteta slike ni nek presežek, zvok je pa super, tako da spletni sestanki potekajo brez težav. Edino kar sem opazil, da so se pri eni sodelavki pojavile težave z zaznavanjem mikrofona na Windows 7, pa je potem nek update namestila in vse dela zdaj normalno. Na Windows 10 je pa dejansko samo plug and play.

Urejal čuvitar, 27.11.2020, 06:01.

"I have a mirror that shows the best driver, but it only works for me." - The Dutchman

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 239

Te kamere so bolj tako, tako, za silo.   Je pa res kolikor denarja .....   momogrede uvozniki kvalitetnih, jih skoraj nimajo na zalogi, taka povpraševanja so po Logitechih in podobno. 

Vseeno pa glej, da je vsaj FHD full HD in ne navidezen HD , kot te po linkih pocenske.....   Poslovne ima skoraj 40 % uporabnikov UHD 4k, ostali pa vsaj FHD. 

Zasilne kamere so tam okoli 45 eur,  solidne nekje okoli 85 eur, vrhunske pa od nekje 120 eur dalje. 

Glede na to, da gre za šolanje na daljavo ne rabiš dajat € za "solidne ali vrhunske", ker profesorja ne zanima koliko skuštranih las imaš ali če imaš kaj za zobom temveč, da vidi da si prisoten in da ima "stik" s tabo. Se itak "šerajo" screeni, kjer ne potrebuješ kamere... Tako da so kamere za cca 25€ čist ok...

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 841
  • Avtomobil: A6 1.8 TFSI

Prejšnji post ima prav, vseeno pa, kdor se lahko malo stegne bi priporočal Logitech streamcam:

https://www.amazon.d...1_F6jWFb8F768W2

Top slika, top mikrofon. Ne rabiš dodatnih slušalk oziroma mikrofona na slušalkah.

Mam občutek da bi razred včasih še najbolj profitiral, če bi jo častili profesorjem.

Urejal U2ros, 27.11.2020, 07:39.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo,da napišem še epilog.... nova kamera dela super, tudi zvok je za konference čisto ok. Tisti, ki pa mora od tega živeti pa bo seveda posegel po čem boljšem. Skratka za šolo je kamera čisto OK, je dosegla moja pričakovanja.

lp, Matej

Urejal snifix, 27.11.2020, 19:45.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.