Skoči na vsebino

Poraba v neskončno v prostem teku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
3pl6er
3pl6er

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: 318ci coupe 2001

Pozdrav,
Na 318d n47 motor resetiram porabo in pustim da vozilo teče na mestu na dvorišču in gre poraba vseskozi gor. Za 0.1 liter na sekundo. Je šla že do 35l.
Če resetiram porabo med vožnjo mi kaže realno, samo na mestu pa začne naraščati.

Kakšna ideja?
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 231
  • Avtomobil: hitro kolo

Pravila diagnostike. Preveri stanje v rezervoarju, če je poraba dejansko neskončno, bi ti moralo nafte zmanjkati neskončno hitro. 

Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 612
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdrav,
Na 318d n47 motor resetiram porabo in pustim da vozilo teče na mestu na dvorišču in gre poraba vseskozi gor. Za 0.1 liter na sekundo. Je šla že do 35l.
Če resetiram porabo med vožnjo mi kaže realno, samo na mestu pa začne naraščati.

Kakšna ideja?

Glede na to da porabo prikazuje v litrih na 100 km, koliko bi po tvoje moral kazat če stojiš na mestu in motor laufa?

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 817
  • Avtomobil: BMW x

Vprašaj se takole: "Koliko bo delujoč motor porabil na 100km, če avto stoji na mestu?" :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

3pl6er
3pl6er

Novinec

• Uporabnik

Če ma avto na recimo 1600 obratov porabo cca 6litrov potem bi se povprečje moralo na 1000 obratov na mestu ustaviti pri kakšnih 2-3litre?

Tudi če ne resetiram pa pridem iz daljše vožnje in pustim avto na mestu teči se čez čas začne dvigovati.
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 468
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Eni ne kažejo porabe na mestu, šele ko se avto začne premikat se zgane tudi cagar za porabo.

Kaj pa če ne resetiraš, kako se potem obnaša?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če ma avto na recimo 1600 obratov porabo cca 6litrov potem bi se povprečje moralo na 1000 obratov na mestu ustaviti pri kakšnih 2-3litre?

Kaj pa kaže tisti števec, porabo goriva glede na vrtljaje motorja ali porabo goriva glede na prevoženo pot?

Eni ne kažejo porabe na mestu, šele ko se avto začne premikat se zgane tudi cagar za porabo.

Res je ampak nima to nobene veze, če stojiš na mestu se bo povprečna poraba vedno zviševala. Tisti cagar je namenoma tako programiran ravno zato, da folk ne misli da mu avto na mestu žre 1000 litrov na sekundo - pomojem jih ene 50% misli točno to.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: Bmw 330xd

To dela na useh autih. Dam primjr. Ce porabi 1liter nafte na 0km. On zracuna koliko bo porabu na 100km. Enostauno. Meni se je v pou ure iz 8.0 dvignila na 15l
Prikaži več možnosti

3pl6er
3pl6er

Novinec

• Uporabnik

Ok do zdaj sem imel e46 bencinarja in nisem tega opazil.
Sej pravim, če pridem iz vožnje se čez čas začne poraba na bc dvigovati, mene ne moti cajgar, moti me podatek na bc-ju :)
Če prav razumem je to nekaj normalnega...samo na mestu mi ne sme avto laufat če hočem vedeti realno porabo :)
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 492
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Sej pravim, če pridem iz vožnje se čez čas začne poraba na bc dvigovati, mene ne moti cajgar, moti me podatek na bc-ju :)
Če prav razumem je to nekaj normalnega...samo na mestu mi ne sme avto laufat če hočem vedeti realno porabo :)

Vzemimo primer: naredil si 99 km in bc je zabeležil da si porabil 8 litrov bencina, nato 1 uro stojiš vzastoju in se medtem pomakneš za 1km. Motor med tem porabi še dodaten liter in pol goriva. Kolikšna je potem poraba?

Ali drug primer: BC je zabeležil da si se premaknil za nekaj 10m ob tem pa porabil liter goriva, ker je motor deloval dobre pol ure na mestu... Od tu dobiš absurdno velike povprečne porabe takoj po tem ko resetiraš podatke..

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na tvojem starem avtu tega verjetno nisi opazil zato, ker dlje časa nisi resetiral števca za porabo. V takem primeru povprečna poraba na mestu prav tako narašča, ampak dosti počasneje kot če je bil števec pred kratkim resetiran.

Je normalno, ja. Fora je v tem da imaš števec ki prikazuje porabo glede na pot, ne glede na obrate motorja. Katerakoli cifra ki jo deliš z 0 (nič zato, ker avto takrat stoji na mestu in je prevožena pot enaka nič) da rezultat neskončno, zato je končen rezultat merjenja porabe na mestu neskončno. Števec je pri bavarcih namenoma tako sprogramiran da pride samo do 39 litrov, če ne bi koga še fršlok ko bi recimo zagledal porabo 500 ali 1000 litrov, čeprav bi bila cifra samo teoretična. Tako da ne se sekirat, poraba na mestu je zanemarljiva, koliko točno je sicer ne vem, mislim pa da v povprečju nekje liter na uro - odvisno pač od motorja, pri bencinarjih malo več, sploh pri kakem V8 ali V12, pri dizlih je pa smešno nizka, po mojih podatkih pod liter.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Res bi se - saj je logično ... a ti sedaj računaš porabo na URO ne pa pa na 100km kar kaže tisto kar gledaš ...  :-D

Tako porabo kot si naračunal, bi ti kazalo le, če motor deluje v prostem teku, medtem ko te nekdo vleče s hitrostjo vsaj 80km/h  :ok2

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 020
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Isto je bilo na e46 bencinarju. Že E36 isto.

To je nekaj normalnega.

In tudi prikazuje realno porabo!

Če želiš, da je skupna (ali po tvoje realna) poraba nižja, ugasni avto, kjer dlje časa čakaš (npr prečkanje vlaka, ali kakšna dela na cesti).

V teoriji se splača avto ugasnit, če veš, da boš čakal več kot 10s. V praksi pa recimo od pol minute naprej.

2.5L bencinar ima porabo na uro: 1,2L.

4 cilinder dizel ima okrog 0,7-0,8L.

Poraba na uro se lahko vidi v skritem meniju, in če je precej previsoka je lahko tudi znak, da nekaj na motorju ne dela ok.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 616

To je nekaj normalnega.
In tudi prikazuje realno porabo!

Če želiš, da je skupna (ali po tvoje realna) poraba nižja, ugasni avto, kjer dlje časa čakaš (npr prečkanje vlaka, ali kakšna dela na cesti).
V teoriji se splača avto ugasnit, če veš, da boš čakal več kot 10s. V praksi pa recimo od pol minute naprej.

2.5L bencinar ima porabo na uro: 1,2L.
4 cilinder dizel ima okrog 0,7-0,8L.
Poraba na uro se lahko vidi v skritem meniju, in če je precej previsoka je lahko tudi znak, da nekaj na motorju ne dela ok.

Zakaj bi ugasal avto? Jaz ce imam opravke po Lj. Pa se zaustavlam na hitr po 5min sploh ne ugasam avta, naj laufa hudic :-D
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Ni bilo ravno isto ... na E36 mi je kazalec trenutne porabe na mestu zabilo do fula-neskončno, na E46 pa ob mirovanju pade na nulo. V BC pa se poraba čisto počasi povečuje  :ok

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 765
  • Avtomobil: creative technologie

Pri nekaterih vozilih se prikazovalniki iz l/100km spremenijo v l/h, ko vozilo teče na mestu. To sem slučajno opazil, ko sem fural Octavio.

Urejal Veljo, 26.11.2020, 07:08.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 225
  • Avtomobil: S-max + RT

Kaj ste malo obsedeni s porabo? Ko gre proti koncu tanka greš na bencinsko. To je vsa filozofija porabe avta. Brez nič ni nič. Sam res no.
Zamenjam avto, srečam znanca in prvo vprašanje Kolk pa pije? Toliko kot mu daš. Odvisno koliko imaš težko nogo....
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Niso že v osnovni šoli učili glede deljenja z 0?
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 780
  • Avtomobil: traktor

Pri nekaterih vozilih se prikazovalniki iz l/100km spremenijo v l/h, ko vozilo teče na mestu. To sem slučajno opazil, ko sem fural Octavio.

vw je imel in še vedno ima tako, če se ne motim. pri meni je na golfu ob res nizki hitrosti kazalo litre na uro. Pomoje ravno zato, da te ne grabi panika - 0,7 l na uro ni tako grozno kot 32 l na 100 km.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 765
  • Avtomobil: creative technologie

To je zato, da je podatek kolk tolk realen, Če vozilo stoji in se ne premika, je hitrost = 0kmh. S takšno hitrostjo bo dosegel 100km=nikoli, potem je tudi poraba proti neskončnosti za dosego distance 100km.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.