Skoči na vsebino

e9x brisalci in hitrosti.

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 1 383

Zanima me kako vam delajo brisalci na e9x.

Prva stopnja pri meni dela pocasi in skoz

Druga stopnja turbo mode

Senzor je pa senzor.

Rocka ima kot vecina tisti roller sredi rocke s katerim naj bi se stelal interval hitrosti oziroma koliko casa brisalci pocivajo predvidevam na prvi stonji in predvidevam da to ne vpliva na delovanje brisalcev ko so na senzor mode.

Pri drugih avtih kot sem navajen je s tistim rollerjem bila vedno regulirana prva stopnja, interval kdaj se brisalci prozijo.

Moti me to da pri meni prva stopnja dela nonstop in roller nima vpliva na interval delovanja in ce to ne dela pravilno sploh nevem kje zaceti iskat napako.

Urejal RALLIART, 29.11.2020, 09:47.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• V potrjevanju

kolkr sem uspel razbrati iz neta ce nimas rain senzorja reguliras interval brisanja, ce imas rain senzor stelas s tem rollerjem obcutljivost senzorja

In tako kot ostali ne opazim nobene razlike c epremikam roller da bi se kaj poznalo na intervalih brisanja.

Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Za inpulzno samp pritisni gumb na rocki noter.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 405
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Če imaš senzor za dež, potem je kolešček za občutljivost senzorja, običajnega intervalnega brisanja pa nimaš.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• V potrjevanju

ja ampak neke razlike pri vrtenju kolescka ni, tako pravijo tudi vecina na netu. men deluje kot da nima nobene funkcije.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 391
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Na novo je treba skalibrirat senzor za dež. Na servisu preko testerja. Včasih se senzorju zmede in ne deluje kot je treba. Potem tudi kolešček ne pomaga, tudi če daš občutljivost na full, senzor ne reagira na intenzivnost padavin. Meni so to kalibracijo naredili sigurno ene 3x v petih letih...
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 524
  • Avtomobil: bel traktore

drugo je pa kakšne brisalce imaš. Če so stari ter vlečejo za seboj črte, ti tudi zmede senzor.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 931
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Točno tako, v kolikor brisalci niso brezhibni senzor in posledično kolešček ne bo opravljal svoje funkcije. Z dobrimi brisalci si zagotoviš, da senzor lahko opravlja svojo funkcijo in prav tako boš takrat opazil razliko v stopnjah "koleščka".

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• V potrjevanju

To mi je jasno da mora biti kjer je senzor lepo pobrisano.

Ce pomislim sem ta kolescek bolj testiral na prvi stopnji ker nism mogu vrjet da prva stopnja dela skoz in ne na intervale.

Bom probal enkrat ko bo dez regulirat pa da vidimo kaj bo.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• V potrjevanju

sem malo testiral ko je dezevalo, ta kolescek na funckiji rain senzorja nebi rekel da sploh ima kaksen vpliv ko ga premikas. Naj prej se ti zdi da na eni ali drugi skrajni poziciji se ima kaksen vpliv na hitrost pa potem po nekem casu testiranja nimas vec tega obcutka. Skratka kot da ne dela, vrjetno za nastavit ali pa po defoultu nima nekega vpliva.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 391
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

sem malo testiral ko je dezevalo, ta kolescek na funckiji rain senzorja nebi rekel da sploh ima kaksen vpliv ko ga premikas. Naj prej se ti zdi da na eni ali drugi skrajni poziciji se ima kaksen vpliv na hitrost pa potem po nekem casu testiranja nimas vec tega obcutka. Skratka kot da ne dela, vrjetno za nastavit ali pa po defoultu nima nekega vpliva.

Sem ti že napisal, da je treba narediti kalibracijo dežnega senzorja. Se mu zmede občutljivost. Pelji k Molku, meni je to naredil sigurno že 3x....
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.