Skoči na vsebino

Bo uveden "sistem družbenega kredita" tudi v Evropi?

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
72 odgovorov v temi
jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 085
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Tu v tvojem stavku ni nobene logike......

Pa neki jo je... Utd pogojujes zgolj s plačili s kartico, pa razni luftarji na socialni ne bojo mogli svojem dilerju plačat travo z gotovino.... Ja vem potem bodo razne kompenzacije s tankanjem avta na Petrolu in s cigareti, itd
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 049
  • Avtomobil: Alfa 166

Sej tako je že zdej, ko jim zmanjkuje gotovine. Jaz zlahka v sosednji kontejner za smeti nosim stvari, ki jih kao ne bi smel, ker vem, da jih tu en bližnji dilerček vse pobere. Sem nesel stari printer, pa ga čez pol ure ni blo več, ko sem nesel nekaj drugega. Pa marsikaj je že odnesel. Tip pa star isto kot jaz. ne morem verjet......ah pustmo.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 590
  • Avtomobil: F10

Off topic printerji in podobno se ne mece v kos za smeti ampak na lokacijo, kjer to posortiras ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 783
  • Avtomobil: službeni Passat

Pa neki jo je... Utd pogojujes zgolj s plačili s kartico, pa razni luftarji na socialni ne bojo mogli svojem dilerju plačat travo z gotovino.... Ja vem potem bodo razne kompenzacije s tankanjem avta na Petrolu in s cigareti, itd

Cak mal. UTD gre na racun. Kje je ovira ta €€ dvignit na bankomatu?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 369
  • Avtomobil: F30 335i

Gotovino bi mogli ukint in bi blo na dolgi rok za vse boljse. Vsa crna in siva ekonomija bi odpadla. Vse preko pos terminalov ali preko klika ali preko telefona.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Gotovino bi mogli ukint in bi blo na dolgi rok za vse boljse. Vsa crna in siva ekonomija bi odpadla. Vse preko pos terminalov ali preko klika ali preko telefona.

Transparentnost ni zelja nobene vlade, tako da se to se doolgo ne bo zgodilo. Oz se bo zgodilo za nas 'tamale'za glavne igralce pa se ne bo nic spremenilo
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 407
  • Avtomobil: rižota

Za tevelke je vseeno, saj skoraj nobeden res ne nosi denarja v kufrih. Lahko pa kolegu proda sliko ali zjahan "oldtimer" za 10 kratnik cene. Plus druge pralne opcije kot so predavanja, studije itd.

Urejal Марщал, 03.01.2021, 17:13.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 011
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Transparentnost ni zelja nobene vlade, tako da se to se doolgo ne bo zgodilo. Oz se bo zgodilo za nas 'tamale'za glavne igralce pa se ne bo nic spremenilo

Ne gre samo za to. Kartice enostavno niso zanesljive, v mirnem času delajo, kako bo pa če pride do kake naravne nesreče ali do vojne? Takrat ti tudi milijarde v bitcoinih ali na računu ne bojo pomagale, če ne boš mogel do njih. Fizični denar je nujno potreben in ne bo nikoli izkoreninjen, ker je to nemogoče in neizvedljivo. Poleg tega je tudi nehumano, saj je na svetu tudi še nekaj nepismenih ljudi, ki morajo ravno tako plačevat ko grejo v trgovino in oni kartice ne morejo uporabit. Bankovce ločijo po velikosti in barvi. Marsikdo na to ne pomisli, jaz pa vem kako je, ker je moja tašča nepismena in mi je žena to povedala. Pa takih kot je ona je še na milijone. Tako da gre tudi za človekove pravice in za varnost v primeru katastrof, ne samo za kriminal, treba je gledat na to iz širšega vidika.

Za tevelke je vseeno, saj skoraj nobeden res ne nosi denarja v kufrih. Lahko pa kolegu proda sliko ali zjahan "oldtimer" za 10 kratnik cene. Plus druge pralne opcije kot so predavanja, studije itd.

Itak.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: Corolla

Cak mal. UTD gre na racun. Kje je ovira ta €€ dvignit na bankomatu?

Cilj je brezgotovinsko poslovanje.

Tako se dresira narod..

Takrat ne bi nihče pomislil, da bi protestiral proti velikim vodji, ker mu vzamejo UTD.

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Cilj je brezgotovinsko poslovanje.
Tako se dresira narod..

Takrat ne bi nihče pomislil, da bi protestiral proti velikim vodji, ker mu vzamejo UTD.

Se vedbo ne vidim kaj ima UTD veze z brezgotovinskim poslovanjem. Če seveda ne bo UTD v smislu paralelne valute in se ga ne bo moglo dvignit kot eur. Kar pa se vedno ne postavi sistema, kjer je utd edini dohodek. Potem bi samo socialno nakazovali v paralelni valuti ki je ne mores dvignit na bankomatu ali banki
Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik

Se vedbo ne vidim kaj ima UTD veze z brezgotovinskim poslovanjem. Če seveda ne bo UTD v smislu paralelne valute in se ga ne bo moglo dvignit kot eur. Kar pa se vedno ne postavi sistema, kjer je utd edini dohodek. Potem bi samo socialno nakazovali v paralelni valuti ki je ne mores dvignit na bankomatu ali banki

Veze ima samo tako, da je tako najlažje ljudi "navaditi" na digitalno valuto.

Drugače ne vidim smisla, da se uniči celotno gospodarstvo.

Večina podjetij dela z izgubo ali pa so doma na "čakanju".

Kaj mi pomagajo spletne trgovine, če majo ničesar na zalogi??

Nekateri sploh nimajo spletne prodaje v letu 2021??

Ali pa so trgovci nesposobni in pošiljajo svoje izdelke iz celja kar 7 dni. WTF??

Iz Anglije pa dobim v 3 dneh.

Prikaži več možnosti

artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: e34

Ali pa so trgovci nesposobni in pošiljajo svoje izdelke iz celja kar 7 dni. WTF??

Iz Anglije pa dobim v 3 dneh.

Pošta Slovenije je decembra vsem trgovcem poslala dopis, da imajo po novem dostavni rok 10dni. Vse kurirske službe pa več ali manj sodelujejo s pošto.
Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik

Pošta Slovenije je decembra vsem trgovcem poslala dopis, da imajo po novem dostavni rok 10dni. Vse kurirske službe pa več ali manj sodelujejo s pošto.

Problem je v organizaciji podjetja.

Pošta že zdavnaj ni več konkurenčna na trgu.

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 514
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

https://4d.rtvslo.si...sqZjY-4L3IFhP6I

ena urca, mene je sokiral... gre pa cel svet v to, s 5g pa se lazje to pocnejo

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 834
  • Avtomobil: F31

https://4d.rtvslo.si...sqZjY-4L3IFhP6I

ena urca, mene je sokiral... gre pa cel svet v to, s 5g pa se lazje to pocnejo

To bi si moral vsak pogledat, še posebej od 43.min dalje...

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 263

Vse posnamejo, kamera zazna celo izraz na obrazu in ce ugotovijo da si nervozen te strozje nadzirajo. Ne mores mrdnit ne da bi te posneli.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 263

Po tem vidimo da smo mi tehnolosko v srednjem veku. Pa mislimo da obvladamo ker znamo narest bmw m5, ki je po zahtevnosti kot skatla za premog v primerjavi z njihovo tehnologijo...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 011
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

To bi si moral vsak pogledat, še posebej od 43.min dalje...

Jaz sem za to tematiko vedel že zdavnaj, to je en od razlogov da sem odprl temo o Kitajski.

Po tem vidimo da smo mi tehnolosko v srednjem veku. Pa mislimo da obvladamo ker znamo narest bmw m5, ki je po zahtevnosti kot skatla za premog v primerjavi z njihovo tehnologijo...

Kakšen srednji vek neki, vse so skopirali od nas zahodnjakov, sami nimajo niti ene svoje inovacije! Vsa tehnologija ki jo uporabljajo je od nekje prekopirana, razen če misliš da so inovatorji na področju nadzora in obsega koncentracijskih taborišč, to so pa res in to je tudi edino, kar jim je uspelo.

In še nagradno vprašanje: kdo je bil že tisti en in edini svetovni voditelj, ki se jim je uprl? :obrvi

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 049
  • Avtomobil: Alfa 166

In ti praviš, da gre Kitajska k vragu? 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 627
  • Avtomobil: creative technologie

Kitajska je po razvoju mnogo vej tehnologij in AI tehnologije kakšno desetletje pred ostalimi. Kdor je pred časom gledal dokumentarec od Kitajske in razvoja Ai pri njih, mu je to jasno med ostalim. Vse to jim je uspelo doseči v dobrem desetletju, predvsem s pomočjo njihovega vodstva, v katerem so bolj kot ne, vsi znanstveno usmerjeni. Populacija, ki se uči v tej smeri je na Kitajskem v desetkratnikih večja napram "primerljivim" iz ZDA. Rezultat je potem jasen. Tko da Jerry, marsikaj ni tako kot si ti misliš. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.