Skoči na vsebino

2007 BMW E85 Z4 2,5si montego blue

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
105 odgovorov v temi
Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: X3, Z4, 1er

Pozdravljeni forumaši!

Avto je pri hiši že eno sezono in morda je čas, da kaj napišem o njem. 

Sceno roadsterjev sem pred nakupom Z-ja spremljal že več kot 10-15 let.

Predmet poželenja je bil avto, ki se pojavi v preseku nekaj osnovnih zahtev.

Najprej mora biti vozniško orientiran, nato dizajnersko prijeten - zadovoljujoč, ne prestar in relativno dostopen.

Začetno zanimanje se je vrtelo okoli MX-5, mogoče Spyderja ali SLK-ja, vendar me noben od teh ni dizajnersko zadovoljil.

Vizualno mi ni sedel…

V preseku prej omenjenih zahtev se je znašel le Z4. Vprašanje je bilo le še kateri Z4. E85 ali E89?

Res, da je E89 novejši, ampak sem se bolj zagrel za E85.

Zakaj?

Hmm…, preprosto zato, ker se mi zdi dizajn avta, notranjosti in zunanjosti bolj skladen s karakterjem avta.

In seveda to, da karakter avto sploh še ima, za razliko od večine novih, instant (“multimedia box on wheels”) avtomobilov. 

Izhaja pač še iz časa, ko je avto dizajniralo manj ljudi in ti so delali skladno podobo, ki se je prelivala iz zunanjosti v notranjost, ali obratno. In to mi je pri tem všeč. 

Novi avtomobili so preveč nasičeni z detajli.

Vsi so vizualno hudi in jezno “gledajo”, pod plehom so pa v veliki večini le instant mucki.

Če pogledamo nek nov avto podobnega tipa, kjer je npr. blatnik mišičasto nabit in kar poka po šivih, hauba je fenomenalna,

luč huda k poper in zelo grdo “gleda”, usesne rešetke bolj agresivne kot pri jetfighterju…

Ko daš vse skup, pa kot celota… neki manjka… al je neki preveč. Skratka ne tvori take skladnosti…

Preveč detajlov....

Kaj pa vem, ali je res pribljižno tako, al se samo meni tako zdi....

Al se mi mogoče zdi tako zato, ker izhajam še iz prejšnjega stoletja… :-D  kjer je bila avtomobilska erotika še na višjem nivoju…

Ali gre spet za nostalgijo… Kaj pa vem?

Kakorkoli že, E85 mi pač dizajnersko in karakterno sede bolj kot kaj drugega. Vsaj za 1x...

In tako je končen fokus je padel na E85.

Res je, da v SLO težko najdeš primerek (Avto.net & ostalo) za katerega bi se zagrel. Vsake toliko časa se pojavi kakšen, ki je vreden greha, a seveda ne »čaka« dolgo.

Konec leta 2019 pa se je prav vse poklopilo. Pojavil se je avto, oprema je bila praktično taka, kot sem si jo zamislil.

Malo km, ohranjen in ljubiteljsko vzdrževan. Kot kaže, avto ni »videl« ne dežja in ne makadama, pretirane dolgotrajne vročine ali mraza.

Vsi gumijasti elementi okoli strehe, vrat, ali v motorju so praktično kot novi. Podvozje in motor ravno tako.
Pa še barva je bila taka, kot sem si jo že ves čas po tihem želel.

In »HOP«! 

Avto je bil sprva nekaj mesecev na zimovanju.

V tem času sem naredil plan, da bi posodobil infotainment sistem za kaj bolj sodobnega, ala Android enota s touch screenom, integrirano navigacijo, ipd.

K sreči se nisem prehitro zaletel v nakup česa podobnega.

Predvsem iz razloga, da bi avto peljal na kakšno turo in videl, ali je to sploh potrebno. Ali se mu to sploh poda in ali mi to sploh paše… 

Že po nekaj prevoženih km prve ture sem ugotovil, da ni niti najmanjše potrebe po takšni posodobitvi.

Ko se usedeš v avto in narediš nekaj km, je radio večinoma na OFF, kljub temu, da ima DSP in je reproduciran zvok presenetljivo dober.

Veliko lepše je poslušat izpuh, ki lepo rohni in brbota.

No, da ne pozabim na nekaj osnovnih podatkov o avtu. 

Gre za: 

• Z4, E85

• Letnik 2007

• Motor: 2,5 si (218 KM)

• Trenutno prevoženih 61.000 km (in nekaj drobiža). 

• M paket (podvozje, volan, prestavna ročica, feltne 18”, sedeži)

• Multifunkcijski volan

• Ogrevani sedeži

• Tempomat

• Audio Pro DSP (ojačevalec + 10 zvočnikov)

• Aluminijasti dodatki v kabini (krtačen aluminij)

• Park senzorji zadaj

• Senzor za dež

• 18” M platišča

• Barva: Montego Blue

Avto je bil garažiran in ljubiteljsko vzdrževan. Barva kot nova in streha ravno tako. 

Dosedanje dodelave: 

Glede na to, da ima avto že vse, kar sem si v osnovi zamislil, jih ne ostane prav dosti. 

No, za enkrat sem dodal tole: 

Ideje za nadalnje dodatke: 

• Cup hlderji… mogoče

• Kodiranje

• Daljinsko zapiranje oken s ključem. Ko streho zapreš s ključem okna ostanejo na polovici odprta. Posebej je potrebno kodirati še okna. Ni vse v paketu z daljinskim zapiranjem strehe... 

Še nekaj fotk:

001_PA185420_02_02_NoPlate.jpg 002_PA185451_2.jpg 003_PA185395_02.jpg 004_PA185398_2.jpg 005_PA265537_02.jpg 006_PA265536_02.jpg 007_20201026_144118_1.jpg 008_PA185495_1.jpg

nekaj jih pa še sledi...

LP,

Andrej

Vse se lepše zdi, ko šestak se zavrti...

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 506
  • Avtomobil: Nemški

Zelo lep, pusti ga originalnega :ok2
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 374
  • Avtomobil: Z4

Zelo všečna žverca, barva mi je celo še lepša kot na mojem PFL 2005 (sapphire schwarz).

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 288
  • Avtomobil: VW TOURAN

Se ni tale, oz. zelo podoben prodajal tudi tukaj na forumu?

Drugace pa res zelo lep avto :)
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 274
  • Avtomobil: creative technologie

Lep. Temu bi pa noro lepo sedla beige streha. :-D

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 955
  • Avtomobil: ni moj:(

Zelo lep!

E85 je res sweet spot dizajna, tehnike, zmogljivosti & vzdrzljivosti.

Srecno voznjo.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 232
  • Avtomobil: e85 3.0i 2003, Smax 2017

Lep nimas kaj

Pravi klošar nima strehe nad glavo

Prikaži več možnosti

Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik

Hvala!

Brez skrbi, avto bo ostal originalen. Nimam planov za kakšne divje predelave. Ga želim ohranit čim bolj "pure".

Biege streha bi mu tut dobro sedla, sam sem s črno čast zadovoljen. Ne vem, če ne bil bil pol že skor mal kičast..  :-D 

Barva je vsaj meni TOP. Imam E83 v isti barvi. Verjetno sem že zato potihem iskal enako... Kaže, da sem mal usekan na modro... :ok2

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 092

ola, srečne in varne km (oglasi se kdaj do mene). halogenke pa le zamenjaj ali vsaj daj malo boljše žarnice noter  ;)

Ne razumem kako pa da nisi mogel skodirati na ključ tudi istočasno streho oz. okna? Potem takem mora biti nekaj narobe ali pa je preslaba baterija v ključu. Če ti na ključ, ki ga daš v vrata oz. ključavnico odpira in zapira okna in streho, potem takem bi moralo tudi na daljinca delati identično.

Je pa fora ta, k sem jaz to želel sprogramirat, sem šel najprej na uradni servis, kjer so mi rekli da moram ne vem kake vse module dodatno kupiti, in so se neki matrali in na koncu rekli da se to ne da bla bla bla... Seveda sem šel po do schumija in sva sprogramirala vse živo kar se je dalo oz. je bilo možno takrat oz. kar sem želel.

kolikor imam v spominu imam sledeče:

* dnevne luči, katere sem potem dal odprogramirati nazaj na prvotno, da jih vklopim z stikalom (bi-xenon, ker nisem želel da se ob kontaktu že prižigajo luči),

* potem blinkanje smernikov ob odklepu in zaklepu vozila, 

* avt. zaklepanje vozila ko spelješ (mislim da okoli 15 km/h),

* avt. zaklepanje če avto odkleneš in ne odpreš vrat, da se potem nazaj ponovno sam zaklene,

* potem da so kompatibilni memory sedeži na določeni št. tipke z ključem in seveda posledično, da se potem radijo oz. postaje prilagodijo na tisti ključ,

* potem v kolikor je avto zaklenjen, da na ključu vseeno ne moreš odpreti prtljažnika, se pravi moraš avto najprej odklenit, pa potem lahko na ključu na tipko odpreš prtljažnik (ne vem ali je to pri vseh po defaultu)

Sam sem dal potem tudi PDC spredaj in aktiviranje s pomočje tipke, kateri se potem sam po določenem času izklopi oz. če prej ugasneš avto tudi avt. izklopi.

Ostalo ne vem kaj še vse je bilo ali je to vse kar se je že 16 let nazaj dalo na tem avtu naredit... danes imajo to več ali manj avti že vse serijsko oz. naj bi bilo to že samoumevno.  :ok

Urejal Taucher, 02.12.2020, 11:18.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik

Hvala!

Se prav rade volje oglasim, sam, da se zaključi zimsko spanje :ok

Imaš kakšen konkreten predlog za žarmice? Z LED zna bit malo problema. Sevalno polje imajo čisto drugačno kot klasična H7.

Sem že neki raziskoval, sam ti noben proizvajalec ne garantira, da bo OK.

Celih luči pa ne bi menjal za za xenon.

Je pa res, da si s temi lučmi ponoči precej "čorow". Sploh če si prej vajen adaptivnega xenona.

Glede kodiranja:

Ne, ni problem v ključu, vse dela OK.

Finta je sam v tem, da predstavlja opcija zapiranja oken ob zapiranju strehe s ključem, eno dodatno "kljukico" pri kodiranju.

Nič drugega. Takrat, ko sem to delal nisem vedel, da je opcija ločena. Prevdvideval sem, da je vse skrito že pod zapiranjem strehe. Pa ni. 

Verjetno se 1x med zimskim spanjem povežem z notebookom na avto in še to opcijo po-kodiram.

Splošni pooblaščeni servisi se kar mal izogibajo teh kodiranj. Je skor obljš najdet kakšnega frika, al pa zadevo sam mal naštudiraš.

Spet ni tak bav bav, če si se že kdaj ped tem srečal vsaj s kakšnim segmentom avtomatizacije.

PDC spredaj je pri tem avtu skor bolj smiselen, kot zadaj. Rit je kratka in točno veš kje je. Pri nosu je mal bolj problem. Predvsem dokler se avta na navadiš.
Nos je definitivno dolg!

Glede na konturo haube, ki jo vidiš izza volana, predvidevaš, da se nahaja prvi konec avta kake 30 cm naprej od zadnje vidne točke haube.
Napaka!!! 
Nos šrtli še slabega 0,5m naprej od predvidenega! :laugh

A si dal klasičen after market sprednji PDC?
Tipko pa kje okoli prestavne ročice / pepelnika?

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Pomojem skromnem mnenju, edina stvar, ki jo rabis je spera. Vse drugo je ze zdaj top. Vsaj za moj okus. Ostala sminka, ti ne bo risala nasmeska:-)

Urejal Team Cabrio Slovenija, 02.12.2020, 15:31.

Prikaži več možnosti

Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik

Vizualno mi je čist v redu.

Je v bistvu čist tak, kot sem ga iskal.  :ok2 

Tega niti ne bi spreminjal. Saj sem ga tut iskal kar neki časa. :-D

Špera je precej zanimiva.

A jo imaš na svojem? Al si peljal kakšnega? Kako se obnaša glede na klasičnega - brez?

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

V planu za naslednjo sezono. Je velik po netu napisanega. Zdej, ce si čist umirjen voznik, pol najbrz ne rabis.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 689
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Zelo lep Z :)

Drugče pa tudi jaz pogledujem proti šperi - včasih točno to zmanjka v kakšnih ostrih serpetinah :)
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 832
  • Avtomobil: R6 topless

Res čudovita barva.
Naj ti služi in pričara veliko nasmejanih km :ok

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Zelo lep Z :)

Drugče pa tudi jaz pogledujem proti šperi - včasih točno to zmanjka v kakšnih ostrih serpetinah :)

Najboljs bi bil en group buy, pa se enmu skupi zmontirat, da dobimo popust.

Prikaži več možnosti

Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik

Še nekaj fotk notranjosti (zici, volan in prestavna ročica kot novi.)

24_P8305362_1.jpg 25_P8305366_1.jpg 22_P8305360_1.jpg 23_P8305354_1.jpg 20_P8305359_1.jpg 21_P8305349_1.jpg

In ena pod haubo:

019_P8305346_2.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jure24, BMW Deutschland, jelo46 in 5 ostalim je všeč

Andr3jM
Andr3jM
  • Uporabnik

Pa še nekaj fotk:

010_P8265255_3R_1.jpg 011_P8265254_3R.JPG 012_P8265294_3R_1.jpg 013_P8265259_3.jpg 016_P8265286_2.JPG 016_P8265312_2.JPG 017_P8265264_2.JPG

Prikaži več možnosti
    • Jure24, Nixxon, perobmw in 6 ostalim je všeč

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 039
  • Avtomobil: black

Čudovit. :mljask

"Go be fat on someone else's time." (Rollins on women)
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 707

Tale avto je res cudovit v tej kombinaciji. Bodoci klasik, to ne smes nikoli prodat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.