Skoči na vsebino

Moker sovoznikov tepih E91, 2010

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
exmitko
exmitko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19

Zdravo vsi!

Danes mi je namočilo sovoznikov tepih v E91. Sedaj ko se je sneg stopil in po končani vožnji danes, je bil tepih moker. Nekaj tednov nazaj sem saniral zvočno izolacijo v vratih, katera se je odlepila, tako da tam sigurno sedaj ni vzrok, da bi puščalo. Sem tudi stestiral z vodo po steklu in je ok. Ker ko je bila izolacija odlepljena, je zmočilo na drugem kraju tepiha, takoj pod sedežem..

Sedaj pride mokro v vogalih tepiha (označeno na sliki v spodnjem drajvu).

https://drive.google...iew?usp=sharing

Ima kdo kakšno idejo, izkušnje glede tega? Od kje pride voda noter, predvidevam da je kak odtočni kanal zamašen? 

Hvala za pomoč!

Lp, M

Prikaži več možnosti

admirtab
admirtab

Začetnik

• Uporabnik
  • Avtomobil: BMW 3

Pozdravljen!
Imam enako tezavo. Pri men se zgodi ko so zunaj veliki nalivi in ventilator dam da piha v sprednje steklo. Voda pride cez usisni kanal ventilatorja. Nisem mogel verjet.Slisim kako udarajajo kapljice. Na bmw so mi menjali tesnilo vrat, spodaj in pravijo vse ok. Ni pomagalo.Se vedno imam problem, pazim ko so nalivi dam ventilator na minimum.

Lp
Prikaži več možnosti

exmitko
exmitko

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za odgovor. Najbrž bo res nekaj z ventilatorjem, kot sem bral še na drugih forumih, vendar nikjer ni nič ugotovljeno... Seveda, sem ga imel na max včeraj na prednjo šipo.

Ampak od kje pride voda do ventilatorja? Je kje kaj zamašeno, ali mogoče kako tesnilo na vetrobranskem. Kanala, ki sta pokrita z mrežo na obeh straneh pod pokrovom, sem sčistil, spihal nekaj tednov nazaj, in tam voda lepo steče skozi vse kanale na tla.

Bom preveril plastiko na spodnji strani vetrobranskega stekla, če se plastika ne prilega steklu, mogoče tam steče. 

Ima še kdo kako izkušnjo mogoče?

Hvala.

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 163
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

OK, to sem imel pa tudi jaz - pri vožnji ob močnejšem deževju je skozi kanale za prezračevanje pricurljala voda na noge moje sopotnice (sploh v kakem ovinku je bilo zabavno, ko je dvignila noge) :D

sanacija:

Moral sem odstraniti brisalce in tisto lepotno/zaščitno plastiko na spodnjem robu vetrobranskega stekla, pod tem je še ena zaščita, ki je nataknjena na kovinski rob pod steklom (verjetno bo na nekaterih predelih malo štrlela ven).

Pri meni se je to pojavilo kako leto po menjavi vetrobranskega stekla pri pooblaščencu (kamenček), ker očitno tega ne zamenjajo v kompletu, ampak samo nazaj nabijejo.

No jest sem zadevo enostavno odstranil, dobro očistil naležni kanal, nateral v kanalček silikon in nazaj "nabil". Sem si rekel - slabše ne more bit, če pa bo bom pa z novim zamenjal.

Ampak od takrat "tok-tok" še drži vodo.

Žal pa nimam slik od posega, da bi bilo bolj jasno kaj govorim.

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

admirtab
admirtab

Začetnik

• Uporabnik
  • Avtomobil: BMW 3

Hvala za nasvet prijatljo :)
na BMW jo se ugotavljajo napako.

Lp
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.