Skoči na vsebino

Nakup BMW f13 650i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
t45ra
t45ra
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62

Zdravo,

Po parih mescih premisljevanja sem se odlocil za nakup sestke :)

Za voznjo v sluzbo mam itak dizelcka, ki ga ne mislim menjat, rad bi si pa avto vzel za duso koncno, kaksen vikend, steza, izleti ipd... Tako da s tem avtom k bi ga kupu ne bi delal vec kot 10tk na leto (ce se toliko)

Na avto.net(u) sem pogledal mal oglase mrgoli od teh 640d, meni pa osebno s tako linijo avta gre bolj kaksn benz po glavi z lepim poudarkom na zvok :)

Tako da si ogledujem 650i masine z 300kW 408hp, vem da je ta motor (se oproscam ker ne poznam oznake motorja) bil v tistih zloglasnih f01 sedmicah, zdej koliko je ta motor dejansko problematicen ali je to samo "mit" ne bi vedel, me pa zanima ce so oni kaj na tem motorju popravljal oz. "posodabljal" ker avto, ki si ga jast trenutno ogledujem je 2012 letnik, z 113tkm prevozenih, mogoce je kdo imel isti avto pri sebi oz. Si je kdo lastiu avto s takim motorjem? Kaksne so iskusnje glede vzdrzevanja, problemov, ki pridejo s tem avtom? Kot sam pa ze omenil avto bi delu max 10tkm na leto (ce se toliko).

Hvala lepa za odgovore :)

Urejal t45ra, 07.01.2021, 06:53.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 623
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

N63, ja sem imel tudi sam željo po tem. Hvala bogu je ostalo samo pri želji. :laugh

https://www.bmwslo.c...60#entry3201679

Kupi 640i N55, veliko boljša opcija in predvsem denarnici bolj prijazna kot pa 50i.  :ok  Traktor pa kot si napisal, ne paše tule noter pa da se postaviš na trepalnice.  :napaka

Prikaži več možnosti
    • Borut30, t45ra in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

t45ra
t45ra
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62

N63, ja sem imel tudi sam željo po tem. Hvala bogu je ostalo samo pri želji. :laugh

Kupi 640i N55, veliko boljša opcija in predvsem denarnici bolj prijazna kot pa 50i.  :ok  Traktor pa kot si napisal, ne paše tule noter pa da se postaviš na trepalnice.  :napaka

Tale od samcracka sem gledal posnetek zaradi tega takrat sem se izognu 750ki ker mi je blo mamljivo da za 10-15 tisocakov dobim avto z 407hp (520hp z remapom) kar je cena-moč nerealno, Tuki je fora tiste testne vožnje, ko me je prikovalo za zic človek enostavno pozabi na vse kar pride v paketu s tem motorjem :), vidim da si omenu da če že želiš v8 biturbo da se vzame 2013+ letnik, ker kokr vidim je zadeva še vedno 4.4l samo da ma zadeva 445hp namesto 408hp... so te verzije motorja bolj zanesljive?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 489
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Tale od samcracka sem gledal posnetek zaradi tega takrat sem se izognu 750ki ker mi je blo mamljivo da za 10-15 tisocakov dobim avto z 407hp (520hp z remapom) kar je cena-moč nerealno, Tuki je fora tiste testne vožnje, ko me je prikovalo za zic človek enostavno pozabi na vse kar pride v paketu s tem motorjem :), vidim da si omenu da če že želiš v8 biturbo da se vzame 2013+ letnik, ker kokr vidim je zadeva še vedno 4.4l samo da ma zadeva 445hp namesto 408hp... so te verzije motorja bolj zanesljive?

To je pa tudi vse, kar od tega motorja oz avta lahko pričakuješ. Naj te "takšna" testna vožnja ne premami in obrni se za kakšnim drugim vozom, ker tole BMW-jevo skropucalo je njihov verjetno najslabši benz motor vseh časov. Naj si bo stari 408KM ali novejši 445KM, ki je malo boljši, vendar tudi z ogromno "bolezni". 

Prikaži več možnosti
    • t45ra je všeč

sinisuman
sinisuman

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 221
  • Avtomobil: F06 640i

Če koga zanima prodajam 640i GC
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen
  • Sporočil: 3 153
  • Avtomobil: kombi

A je skret? :hihi

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 994
  • Avtomobil: BMW

Prodaja, ker uvaža M6 competition grand coupe.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.