Skoči na vsebino

Tema o Cerkvi in Vatikanu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
75 odgovorov v temi
MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 835
  • Avtomobil: E39 530iA

Tema odcepljena iz teme o policiji.

:masa

Uspešno debatiranje še naprej...   :skusnjava  

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: E90

Da si veren nerabiš takega bogatunskega posrednika kot je cerkev vmes.
Smo pred kratkim pokopali dedka.. 160eur je vzel župnik.. torej za zvonenje, pogreb ter mašo po pogrebu. Sovaščani so skupno plačali še za 15 maš, je župnik prebral vsakega ki je dal za mašo. Neven koliko se to plača..? Manj kot 50eur ziher ne pomojem.
Aja pa še to!! Ofer pobirajo tudi na plačanih mašah.. skoraj sem popizdil.
Prikaži več možnosti
    • jakeccc, soulfly in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 202
  • Avtomobil: OOOO

Da si veren nerabiš takega bogatunskega posrednika kot je cerkev vmes.
Smo pred kratkim pokopali dedka.. 160eur je vzel župnik.. torej za zvonenje, pogreb ter mašo po pogrebu. Sovaščani so skupno plačali še za 15 maš, je župnik prebral vsakega ki je dal za mašo. Neven koliko se to plača..? Manj kot 50eur ziher ne pomojem.
Aja pa še to!! Ofer pobirajo tudi na plačanih mašah.. skoraj sem popizdil.

Ko crto potegnem, vidim da izracun od neznane osebe iz FB sploh ne odstopa dosti..
Cerkev ze dolgo nima nikakrsne veze z vero. Ogromno vernih poznam, ki prezirajo cerkev. Ampak, dokler so se taki ki podpirajo je pac tako..
Jst sem bolj zacel debatirati zato, ker ena cerkev mesecno vec pokrade narod kot vai policaji akupaj z gasilci in zdravstvenimi delavci.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in joda uporabnikom je všeč to sporočilo

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 943
  • Avtomobil: black

Ko crto potegnem, vidim da izracun od neznane osebe iz FB sploh ne odstopa dosti..
Cerkev ze dolgo nima nikakrsne veze z vero. Ogromno vernih poznam, ki prezirajo cerkev. Ampak, dokler so se taki ki podpirajo je pac tako..
Jst sem bolj zacel debatirati zato, ker ena cerkev mesecno vec pokrade narod kot vai policaji akupaj z gasilci in zdravstvenimi delavci.

S tem da se cerkve ne rabi, ostale omenjene pa.

"Go be fat on someone else's time." (Rollins on women)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in joda uporabnikom je všeč to sporočilo

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 445
  • Avtomobil: Becikl

Kako cerkev krade tebe ce pa zivi od prostovoljnih prisoevkov nas vernikov???? Krade tebe rtv ko jih moras placevat brez milosti.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako cerkev krade tebe ce pa zivi od prostovoljnih prisoevkov nas vernikov???? Krade tebe rtv ko jih moras placevat brez milosti.

Cisto enostavno.
Za vsako storitev, ki jo opravim placam davek. Za vsak zasluzek dodatno placam davek.
Vprasaj se rajse za kaj cerkva izstavi racun?
Drugo vprasanje pa je kaj se zgodi, ko zupnik polozi recimo 25k gotovine in kaj se bo tebi, ce bos imel kot dokaz na crno pobiranje davkov.
Ce ti je cerkev kot gospodarski kriminal kul, nevem zakaj potem ne podpiras tudi drugih utajevalcev davkov...
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 136
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

1x opran, za vedno opran :ok

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz osebno nisem ekstremno veren, izhajam iz družine kjer se je pač predvsem na račun starih staršev nekako vzdrževal ta minimalni odnos do cerkve. Dal sem krstiti otroke, seveda nas je pred obredom župnik brezsramno opomnil da bomo dobili na ta dan nekaj od cerkve in da naj se ne pozabi darovati tudi v drugo smer. Tako da na nek način si prisiljen dat denar, res je sicer da tud če nebi dal ti nič nemore, saj ni napisal računa, ampak vrjamem da bi me župnik nekje oznanil da nisem nič dal.
Dejansko vse poteka pod krinko te prostovoljnosti.. noben pa si seveda ne želi da izpadeš škrtuh.. sploh kak sosed ane..
Čez nekaj dni bo maša na 30. dan smrti dedka, ki je seveda plačana, bojo pa sigurno pobirali še ofer.

Je pa nekaj res, da je zelo veliko odvisno od župnika. Imaš totalno pohlepne kot je ta v naši fari.. sem pa videl in slišal za marsikaterega bolj realnega in normalnega.

Čeprav pa tudi če damo finance na stran, je že samo zaradi vseh afer povezanih s pedofilijo vredno da se Vatikan požge do tal, pa tudi če je izmed vseh miljon zgodb po svetu samo ena resnična.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 038

Pri babici na hrvaškem župnik na oglasno desko napiše tiste ki niso darovali v raznorazne zadeve v zvezi... Vsi dajo... Jojmene...

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja pa še to bi dodal, je bil kdo v Međugorju ? Tam se šele obrne denarja.. in vsa ostala romarska mesta in kraji. Noro.. :crazy

Jaz sem bil dvakrat.. prijatelj je preživel hudo nesrečo, je sicer rodom iz Hrvaške in zelo veren. Ko je bil v slabem stanju v bolnišnici je rekel da želi da bi šli skupaj v Međugorje.. in ker se je na srečo uspel sestavit nazaj smo potem držali besedo in res šli dve leti zapored njemu na ljubo.

Folk se plazi, hodi bos, po kolenih in to po golem kamnu gor na hrib kjer se je ''prikazala marija''.. saj ko vidiš po tv niti tako šokantno. Ko pa vidiš v živo.. narod je res kuku :eek

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 013
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Jaz osebno nisem ekstremno veren, izhajam iz družine kjer se je pač predvsem na račun starih staršev nekako vzdrževal ta minimalni odnos do cerkve. Dal sem krstiti otroke, seveda nas je pred obredom župnik brezsramno opomnil da bomo dobili na ta dan nekaj od cerkve in da naj se ne pozabi darovati tudi v drugo smer. Tako da na nek način si prisiljen dat denar, res je sicer da tud če nebi dal ti nič nemore, saj ni napisal računa, ampak vrjamem da bi me župnik nekje oznanil da nisem nič dal.
Dejansko vse poteka pod krinko te prostovoljnosti.. noben pa si seveda ne želi da izpadeš škrtuh.. sploh kak sosed ane..
Čez nekaj dni bo maša na 30. dan smrti dedka, ki je seveda plačana, bojo pa sigurno pobirali še ofer.

Je pa nekaj res, da je zelo veliko odvisno od župnika. Imaš totalno pohlepne kot je ta v naši fari.. sem pa videl in slišal za marsikaterega bolj realnega in normalnega.

Čeprav pa tudi če damo finance na stran, je že samo zaradi vseh afer povezanih s pedofilijo vredno da se Vatikan požge do tal, pa tudi če je izmed vseh miljon zgodb po svetu samo ena resnična.

Prepoznaš vzorce, ki so značilni tudi za organizacije na jugu italije, veš v kakšne škandale je bila Cerkev vpletena, vidiš, kako bogatijo se grejo v Vatikanu, pa jih kljub temu podpiraš?

In si celo še naslednjo generacijo namočil v to?

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bobo69 uporabnikom je všeč to sporočilo

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Prepoznaš vzorce, ki so značilni tudi za organizacije na jugu italije, veš v kakšne škandale je bila Cerkev vpletena, vidiš, kako bogatijo se grejo v Vatikanu, pa jih kljub temu podpiraš?
In si celo še naslednjo generacijo namočil v to?

Nimam namena se spuščat v debate zakaj in kako. Opisal sem svojo iskušnjo s cerkvijo in to je to. Ti pa si seveda lahko misliš kar želiš.
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 936
  • Avtomobil: F31 320d

Pri babici na hrvaškem župnik na oglasno desko napiše tiste ki niso darovali v raznorazne zadeve v zvezi... Vsi dajo... Jojmene...

Pri nas ni dosti drugače... naš župnik je pred par leti v "oznanilu" poimensko napisal vse družine ki so "darovale" za obnovo cerkve. :D

Tako da se je javno vedelo kdo je izostal. Pobirali so pa okoli 200€...

Mamike so seveda vse dale, čeprav je bilo to za nekatere velik del penzije.

Imamo pa zdaj zelo lepa marmonata tla v cerkvi in nov oltar.

Urejal TribesMan, 14.01.2021, 10:08.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 602
  • Avtomobil: BMW

Naš župnik ima Tiguana 4 motion R Line - sive barve z 19 colskimi platišči. Lep avto.

Ko sem bil na enem pogrebu sem si ga z veseljem ogledal.

Vprašal me je če mi je všeč avto, odgovoril sem mu, da bi bil čas za Tuarega.

Pa sem dokaj odprt za verske zadeve ampak smo prišli predaleč.

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 445
  • Avtomobil: Becikl

Kaj pa vse dobre zgofbe cerkve. Misijoni pomoc revnim karitas, pomoc ljudem v stiskah.

Veliko ljudem masa pomaga, zakaj npr se promovira v medijih neka spiritualnost povezanost z duso globlji pomen zivljenja, to opazam da je moderno. Ce gres na bali kadit spinel pa poslusat kako voda tece si bojda super razsvetljen.

Samo ce pa ob 10ih v nedeljo skupaj s sovascani zmolis oce nas si pa zahojen kmetavzar.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa vse dobre zgofbe cerkve. Misijoni pomoc revnim karitas, pomoc ljudem v stiskah.
Veliko ljudem masa pomaga, zakaj npr se promovira v medijih neka spiritualnost povezanost z duso globlji pomen zivljenja, to opazam da je moderno. Ce gres na bali kadit spinel pa poslusat kako voda tece si bojda super razsvetljen.
Samo ce pa ob 10ih v nedeljo skupaj s sovascani zmolis oce nas si pa zahojen kmetavzar.

Ja se strinjam, se tudi kakšna dobra stran najde. Ampak glede na količino denarja ki se pobere, je tega po mojem mnenju premalo iz strani cerkve.

Zame ni noben kmetavzar, samo pravim da očenaš lahko zmoliš tudi doma recimo. Cerkev je nepotreben posrednik pri človeški veri.. pa ne mislim cerkev kot objekt, ampak vse pohlepne ljudi povezane s tem.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne bit do vernikov, ki castijo cerkev nesramen. Pa tudi ni potrebe, da se dejanja cerkve prezira. Verjetno vsak- veren ali nevern - ve da je veliko pozitivnih stvari v cerkvi. Tezava je na kaksen nacin se te storitve izvajajo in predvsem kako se drzava obnasa do te organizacije.
Hkrati je pa popoln lapsus glede obravnave tistih manj lepih stvari. Bodisi so to financne malverzacije ali pa zlorabe.
Zal je kaznovanje odgovornih pristransko in tako kot pred davcno nismo v istem polozaju, tudi pravno nismo.
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 302
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Naš župnik ima Tiguana 4 motion R Line - sive barve z 19 colskimi platišči. Lep avto.
Ko sem bil na enem pogrebu sem si ga z veseljem ogledal.
Vprašal me je če mi je všeč avto, odgovoril sem mu, da bi bil čas za Tuarega.
Pa sem dokaj odprt za verske zadeve ampak smo prišli predaleč.

Saj drugega premoženja pa verjetno nima, in stroškov pa tudi ne. Nima hiše, stanovanja, otrok, žene, živijo precej asketsko, hrane precej darujejo farani.... tako da ni problem enega tiguana skupaj spravit.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj drugega premoženja pa verjetno nima, in stroškov pa tudi ne. Nima hiše, stanovanja, otrok, žene, živijo precej asketsko, hrane precej darujejo farani.... tako da ni problem enega tiguana skupaj spravit.

Cerkev se kopa v denarju.
Tiguan je pljunek v morje.
Tudi ti bi se, ce bi bil delnicar organizacije z dovoljenjem pranja denarja in imunosti na davcne prekrske.
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 627
  • Avtomobil: creative technologie

Skoraj pri vsaki hiši kdo kaj na črno naredi in ne odvaja davka od tistega kar zasluži in se pospravi v žep...zdej vas pa cerkev moti, kjer se komaj prebijajo skozi te težke čase.  :-D

Tri župnike sem pa res spoznal do danes osebno in za nobenga nimam kaj čez za napisat, vsi trije res skromni, tako po obnašanju, kot po načinu življenja. Tiguana R Line ni imel nobeden, eden vem, da ima opuljeno Pando 4x4 in od lanskega leta za župniščem zmontirano toplotno črpalko za ogrevanje (nižji cenovni razred)  :-D . Ljudje pač radi stereotipno ocenjujejo...en migrant kriminalec - so vsi kriminalci, podobno je potem tudi pri posameznih primerih duhovnikov itn...pač obsojanja vse po vrsti, to je najlažje, ker ni treba vklapljat možganskih celic, ki so na off pri večini folka.

Prikaži več možnosti
    • magic man in hammanM5 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.