Skoči na vsebino

Tema o Cerkvi in Vatikanu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
75 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 202
  • Avtomobil: OOOO

Skoraj pri vsaki hiši kdo kaj na črno naredi in ne odvaja davka od tistega kar zasluži in se pospravi v žep...zdej vas pa cerkev moti, kjer se komaj prebijajo skozi te težke čase.  :-D
Tri župnike sem pa res spoznal do danes osebno in za nobenga nimam kaj čez za napisat, vsi trije res skromni, tako po obnašanju, kot po načinu življenja. Tiguana R Line ni imel nobeden, eden vem, da ima opuljeno Pando 4x4 in od lanskega leta za župniščem zmontirano toplotno črpalko za ogrevanje (nižji cenovni razred)  :-D . Ljudje pač radi stereotipno ocenjujejo...en migrant kriminalec - so vsi kriminalci, podobno je potem tudi pri posameznih primerih duhovnikov itn...pač obsojanja vse po vrsti, to je najlažje, ker ni treba vklapljat možganskih celic, ki so na off pri večini folka.

Skromnost se ne pomeni, da nimajo tej omenjeni. Pomeni, da jim krajani niso podarili..
Malo se zresni glede dela na crno. Ce te ze lokalna cerkev preprica da je revna si preberi kaj o vatikanski banki. Pa bos hitro razumel, da so Caymanski otoki amaterji za prodesionalno pralnico denarja - cerkev.

Pa da ne bos uzaljen, kot je Tomo. Vera z institucijo nima popolnoma nikakrsne povezave in mene nihce ne moti. Tudi poslovanje cerkve me ne moti, dokler bi bilo tako kot sam pravis v vecini legalno. Ampak, ker cerkev se ni enega samega racuna izstavila in posluje v veliki vecini z denarjem, upraviceno pisem o tem. Ker jst kot drzavljan, ki cerkve ne podpiram (lahko da sem vseeno veren), nevem zakaj bi gospodarski subjekt- kar cerkev je, ker opravlja pridobitno dejavnost- imela neke privilegije na pram drugim podjetjem, ki tudi opravljajo podobno dejavnost.
Tomo sicer tezko enaci kajenje spinelov na baliju z molitvijo v lokalni cerkvi, ampak ce oboje lajsa duso... je to pac pridobitna dejavnost za katere je prav da se strezejo isti pogoji.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bobo69
bobo69

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 305
  • Avtomobil: AR 156 V6

V cerkvenih domovih za neporočene matere umrlo najmanj 9000 otrok
https://www.24ur.com...cilo-irske.html

A to so krščanske vrednote ki jih po novem podpira tudi HSE?
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 627
  • Avtomobil: creative technologie

Skromnost se ne pomeni, da nimajo tej omenjeni. Pomeni, da jim krajani niso podarili..
Malo se zresni glede dela na crno. Ce te ze lokalna cerkev preprica da je revna si preberi kaj o vatikanski banki. Pa bos hitro razumel, da so Caymanski otoki amaterji za prodesionalno pralnico denarja - cerkev.

Pa da ne bos uzaljen, kot je Tomo. Vera z institucijo nima popolnoma nikakrsne povezave in mene nihce ne moti. Tudi poslovanje cerkve me ne moti, dokler bi bilo tako kot sam pravis v vecini legalno. Ampak, ker cerkev se ni enega samega racuna izstavila in posluje v veliki vecini z denarjem, upraviceno pisem o tem. Ker jst kot drzavljan, ki cerkve ne podpiram (lahko da sem vseeno veren), nevem zakaj bi gospodarski subjekt- kar cerkev je, ker opravlja pridobitno dejavnost- imela neke privilegije na pram drugim podjetjem, ki tudi opravljajo podobno dejavnost.
Tomo sicer tezko enaci kajenje spinelov na baliju z molitvijo v lokalni cerkvi, ampak ce oboje lajsa duso... je to pac pridobitna dejavnost za katere je prav da se strezejo isti pogoji.

Jerch, mal si pobrkal te naveze ...ne hodim v cerkev, ne spadam pod farane in ne zahajam na vikend "zbore". Niti ne podpiram cerkve, zgolj napisal sem svoje izkušnje/kontakte ;). Nisem en tistih, da markiram folk zaradi nečesa ipd. Me pa ne moti, če folk zahaja tja, da se počuti bolje....tko k imam kolege iz ene in druge politične stranke in marsikdaj kako oštro rečemo, ampak ostanemo kolegi, ker znamo nekaj zadev ločevati. Isto je glede verskih prepričanj in podpore cerkvi.

Tvoj prvi stavek nima veze z ničemer kar sem napisal, ta drugi glede dela na črno pa še manj, btw.  :laugh

Pa brez skrbi, užaljen ne morem biti za nekaj, za kar mi visi...pa da bom užaljen, mora kaj priti od osebe, ki mi nekaj pomeni - brez zamere  :-D

Urejal Veljo, 14.01.2021, 14:13.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerch, mal si pobrkal te naveze ...ne hodim v cerkev, ne spadam pod farane in ne zahajam na vikend "zbore". Niti ne podpiram cerkve, zgolj napisal sem svoje izkušnje/kontakte ;). Nisem en tistih, da markiram folk zaradi nečesa ipd. Me pa ne moti, če folk zahaja tja, da se počuti bolje....tko k imam kolege iz ene in druge politične stranke in marsikdaj kako oštro rečemo, ampak ostanemo kolegi, ker znamo nekaj zadev ločevati. Isto je glede verskih prepričanj in podpore cerkvi.
Tvoj prvi stavek nima veze z ničemer kar sem napisal, ta drugi glede dela na črno pa še manj, btw.  :laugh
Pa brez skrbi, užaljen ne morem biti za nekaj, za kar mi visi...pa da bom užaljen, mora kaj priti od osebe, ki mi nekaj pomeni - brez zamere  :-D.

Motiti se je clovesko. Moj odgovor se je nanasal na tisti del, ko govoris da vsak lahko malo na crno dela.
Politicno, versko se na forumu ne opredeljuje. Zbodem obcasno samo fanatike iz ene ali druge strani.
V to temo sem pisal v osnovi, ker se je komentiralo place policajev in je Tomceslav podal mnenje koliko na javnr slizbe prevec poberejo dinarja. Podal sem mnenje, da bi drzava lahko vec kot preplaca usluzbence pobrala od cerkve davkov. Seveda, ce bi za vse veljali isti zakoni.
Pa pac ne.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 445
  • Avtomobil: Becikl

In tvoje mnenje je napacno. Ti stevilke delajo probleme???

Ce vzamemo vas popolnoma nerealen izracun, 60 miljonov evrov. Ok obdavcimo cerkev kot podjetje ki nudi storitve je to 9,5% davek za storitve.

Je to slabih 6 miljonov.

Z reorganizacijo plac v JS pa 350 miljonov.

Res si dokazal jerch svoje. Ja. Se enkrat prosim drzi se objektivnih podatkov teli tvoji subjektivni izracuni ne pijejo vode ne v tej temi ne v temi o koroni. Bluzis na polno.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Dodaj prispevke od drzave, subvencije in sofinanciranje penzij.
Pa to se ni nic peoti obdavcitvi dobicka.
9.5% bi vsak placal, problem je- da je cerkev ze 2000 let zelo profitna ustanova. Je pa res, da ti in se kdo tega bogastva lokalno ne vidis ;)
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Subvencije?? Kake? Sofinanciranje penzij? Kaj je to? Mi imamo sistem socialnih penzij kjer penzijo vsem.priskrbi drzava.

Za prispevke pa smo videli da damo 10x manj za duhovnike, kot pa za kulturnike.

Prosim razlosi kako bi ti cerkvi pobral vec kot 350 miljonov davka. To si napisal.

Pa vsaj neke oprijemljive stevilke podaj. Ne bluzenje v prazno.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Subvencije?? Kake? Sofinanciranje penzij? Kaj je to? Mi imamo sistem socialnih penzij kjer penzijo vsem.priskrbi drzava.
Za prispevke pa smo videli da damo 10x manj za duhovnike, kot pa za kulturnike.
Prosim razlosi kako bi ti cerkvi pobral vec kot 350 miljonov davka. To si napisal.
Pa vsaj neke oprijemljive stevilke podaj. Ne bluzenje v prazno.

A Jerry dobi 700eur za casa koronce?
A bo Jerry imel socialno penzijo?
Ker ostalo dela isto kot duhovnik.
Zaraei mene ti konkretno povem, da mi gre na qurac, tudi ce se samo 9.5% davka na 60mio utaji. Dovolj, da ne bi bil noben otrok vec v slo lacen.
A ima veze ali se ne placa davka 300eur ali 30mio? Probaj ti ne placat 300 davcni, pa da te vidim heroja
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha bluzenje brez oprijemljivih poadatkov.

Se mi je zdelo da bo tako ja.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo konkretno ti povem.
Vsak eur, za katerega cerkev ne placa davka popusi v drzavni blagajni nic kriv ateist ali vernik, ki ne podpira te gnile institucije.
Al je 100eur ali 100keur je popolnoma irelavantno.

A je tezko vsekat 9.5% na 60 mio? 5.7mio je pa sigurno, ce upostevas tisti obracun. A ti je to malo? Dovolj, da 57.000 otrokom kupis darilo za 100eur vsak bozic.
Ce ti je malo povej, meni se zdi ogromno.
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

lahko pa gledaš tudi iz tega vidika...
če bi se denar namesto v cerkev stekal v zokne, vsak slehern drzavljan ne bi imel nič od njega, tko ima pa vsaj nekdo nekaj od tega, ane?...pomemben je zorni kot in ne na prvo žogo :-D.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

lahko pa gledaš tudi iz tega vidika...
če bi se denar namesto v cerkev stekal v zokne, vsak slehern drzavljan ne bi imel nič od njega, tko ima pa vsaj nekdo nekaj od tega, ane?...pomemben je zorni kot in ne na prvo žogo :-D.

Vsak denar, ki gre v cerkev, se v veliki vecini podaljsa do Rima- kar za lastne stroske ne porabijo. Pomeni iz kateregakoli zornega kot je to za drzavo in njene prebivalce, kot bi ga z lopato metal na gnoj.
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsak denar, ki gre v cerkev, se v veliki vecini podaljsa do Rima- kar za lastne stroske ne porabijo. Pomeni iz kateregakoli zornega kot je to za drzavo in njene prebivalce, kot bi ga z lopato metal na gnoj.

Tisti ki ga je doniral, verjetno najbolj ve zakaj ga je pač doniral - mu je že tako dogovarjalo.

Ti si tudi predvidevam da državljam Slovenije, prebivaš in delaš drugje po napisanem, se pravi država in prebivalci imamo bolj malo od tebe, čeprav si se šolal v Sloveniji in koristil njene resource? Delaš kot si pisal v Švici, stvari nakupuješ v Nemčiji, če sem prav razbral enkrat...torej ima Švica od tvojega nakupovanja v Nemčiji (davki na dobrine) bore malo, je tako? To zgolj ugibam, ampak enkrat pisati, kako je denar, ki odteka prek cerkve v tujino nekaj najslabšega, drugič pa na sebi počneš podobne zadeve, je pa ok?

Z napisanim te ne napadam in mi je vseeno kaj počneš s svojim denarjem, saj je to tvoje življenje, tako kot mi je vseeno, če sosedova mamca cel penzjon podari fajmoštru, al pa tretji, ki celo plačo nakaže na kriptoborzo v neko žnj državo, sem zgolj napisal neko primerjavo.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 574
  • Avtomobil: star Bmw

Zdaj si ga pa piknil...
Sej je normalno, da gredo ljudje v tujino zaradi denarja.
Sicer se potem tolažijo, da je zaradi pogojev dela, napredovanja blabla
ampak bodimo pošteni-jerch in ostali, če bi ti tukaj toliko ponudili, bi ostal.
Potem poslušamo zgodbice, kako je v tujini lepo in oh in sploh, ampak zakaj bi se ti ljudje potem sploh radi nekoč vrnili?
Ti ljudje se mi kar malo smilijo, so kot naši bosanci, ki pošteno povejo, da jih imajo tukaj za bosance, v rodni bosni pa za slovence..
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tisti ki ga je doniral, verjetno najbolj ve zakaj ga je pač doniral - mu je že tako dogovarjalo.
Ti si tudi predvidevam da državljam Slovenije, prebivaš in delaš drugje po napisanem, se pravi država in prebivalci imamo bolj malo od tebe, čeprav si se šolal v Sloveniji in koristil njene resource? Delaš kot si pisal v Švici, stvari nakupuješ v Nemčiji, če sem prav razbral enkrat...torej ima Švica od tvojega nakupovanja v Nemčiji (davki na dobrine) bore malo, je tako? To zgolj ugibam, ampak enkrat pisati, kako je denar, ki odteka prek cerkve v tujino nekaj najslabšega, drugič pa na sebi počneš podobne zadeve, je pa ok?
Z napisanim te ne napadam in mi je vseeno kaj počneš s svojim denarjem, saj je to tvoje življenje, tako kot mi je vseeno, če sosedova mamca cel penzjon podari fajmoštru, al pa tretji, ki celo plačo nakaže na kriptoborzo v neko žnj državo, sem zgolj napisal neko primerjavo.

Glede mene imas popolnoma prav. In je zalostno, da je tako (za slovenijo namrec).
Glede ostalih se tudi popopnoma strinjam- vsak se zase odloca komu in koliko bo doniral.

Napisal sem zgolj in samo nacin kako se to opravi. Torej za storitev se placa davek. Ce sem jst davcni zavezanec katerekoli drzave- se moram drzati pravil davkarije tiste drzave. Samo cerkev izigrava celotno fiskalno in kot vidis gor v clanku iz irske tudi pravno drzavo. In to mi gre na qrac. Nikakor pa kaj kdo komu donira ;)
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj si ga pa piknil...
Sej je normalno, da gredo ljudje v tujino zaradi denarja.
Sicer se potem tolažijo, da je zaradi pogojev dela, napredovanja blabla
ampak bodimo pošteni-jerch in ostali, če bi ti tukaj toliko ponudili, bi ostal.
Potem poslušamo zgodbice, kako je v tujini lepo in oh in sploh, ampak zakaj bi se ti ljudje potem sploh radi nekoč vrnili?
Ti ljudje se mi kar malo smilijo, so kot naši bosanci, ki pošteno povejo, da jih imajo tukaj za bosance, v rodni bosni pa za slovence..

Veckrat ze napisal, tudi v temi, ki je temu namenjena: https://www.bmwslo.c...-delu-v-tujini/

Da sem prvi, ki bi se vrnil- pa ne za isto placo, ker tudi odsli nismo samo zaradi place, ampak zato da bi lahko delal homeoffice iz slo. In to ze za manj kot pol tukajsnje place.
Vsaj moja zena ne glede na placo in pogovora o tem kako je kje lepo v slo nima moznosti najti tako zanimive sluzbe.
Ampak to ni moja prva selitev, tako da tisto tezo, da si povsod tujec imas lahko vedno ali pa nikoli. Ker ze bosance omenjas- ko sem zivel in treniral v Splitu, sem celo zimo hodil na Kupres smucat. Ta tretjo zimo sem se pocutil bolj domace kot na bilokaterem slo smuciscu.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.