Skoči na vsebino

Tresenje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
sandi6886
sandi6886
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18

sandi6886

Uporabnik
#1 Tresenje: sporočilo #1Objavil Včeraj, 19:28
Pozdravljeni, že večkrat sem pisal na to temo, ampak še vedno nisem rešil problema. Gre za BMW 320 d xdrive in sicer je konstantno prisotno tresenje oziroma neka resonanca. Še posebaj močno se čuti sedaj, ko je ponoči temperatura pod ničlo,zjutraj prvih par kilometrov vožnje avto konkretno trese, pozneje se to tresenje malo zmanjša ampak je vseeno prisotno. Najbolj se čuti na avtocesti pri 110-120 kmh. Pri različnih vulkanizerjih sem že preveril gume in platišča- vse ok. Preverili smo VTG in je tudi ok. Ima še kdo kako idejo kaj bi lahko bilo, ker mi že pošteno najeda živce, saj se največ vozim ravno po avtocesti in je zadeva zelo nadležna, samo čakam, kdaj se bo kaj zgodilo. Hvala, lp
Prikaži več možnosti

18zimoni
18zimoni
  • Uporabnik
  • Sporočil: 111
  • Avtomobil: F31 320 touring x drive

Si preveril lezaje na kolesih.
Prikaži več možnosti

sandi6886
sandi6886
  • Uporabnik

Ležajev se ne sliši, drugače ne vem kako bi jih preveril.
Prikaži več možnosti

UrkeB
UrkeB
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F31 320xd 2016

Imam enak avto, 320xd, in zelo podobno težavo, le da se pri meni začne pri 90km/h. Sliši se kot, da je nekje spredaj na podvozju.
Menjal sem gume, naredil optiko, olje v menjalniku, olje v vtg, sprednji levi ležaj, vendar zvok ostaja. Glede na vse tuje forume, ki sem jih pregledal na temo “humming noise”, gre lahko za diferencial, kardan (ležaj, plošča), zadnje diske, plastike/zaščite podvozja.
Sam se bom v naslednji fazi lotil menjave zadnjih diskov in komponent kardana.
Žal so pa nekateri obupali in se enostavno sprijaznili z dejstvom, da je avto zelo glasen pri višji hitrosti.
Prikaži več možnosti

sandi6886
sandi6886
  • Uporabnik

Pred 5 meseci sem zamenjal zadnje diske in ploščice, pa ni spremembe, tak da to verjetno to ni razlog. Jaz sem zamenjal vtg, naredil servis menjalnika, zamenjal olje v diferencialu (1800€), nove letne gume Pirelli Cinturato, nove zimske gume Continental, oboje z zvezdico pa vedno isto sra..je. Po pravici povedano, bi najraje avto spustil po bregu navzdol, ker mi živce para. Mi pa je rekel en mehanik, da so že imeli primere, da so po menjavi vtg, sprednji kardan nazaj namestili v obratni smeri kot je bil prvoto, se pravi so ga kontra obrnili in je avto treslo, ko pa so ga obrnili nazaj pa je tresenje izginilo. Tak da še mogoče to poizkusim
Prikaži več možnosti

UrkeB
UrkeB
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F31 320xd 2016

Tole s kardanom se sliši obetavno.
Diski so res malo verjetni, tako da bom sam raje najprej zamenjal zglob in ležaj kardana, nato pa upam, da bo pomagalo.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 818
  • Avtomobil: BMW

Med drugim, imate uravnotežene kardane ?  Kako se pa to preverja, pa ne vem...., vem, pa da se po obnovi centrirajo......

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.