Skoči na vsebino

Zavorni diski Rotinger vs Brembo Serija 4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
Black Panter
Black Panter
  • Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: Bmw 4 f36

Pozdravljeni,

sem pred nakupom zavornih diskov iz tujine. Trenutno imam v ožjem izboru Brembo XTRA line in sem lastnik serije 4 -  F36 (gran coupe). Zanima me, če pašejo diski od serije F30 (serija 3) na serijo F36 (serija 4), ker nikjer na netu nisem našel kakšne podobne primerjave in če se ne motim gre za isto šasijo obeh vozil. Autodoc ima namreč zadnje diske samo za serijo 3, sprednje pa imajo za mojo serijo 4. Poleg bi tudi prosil, če mi lahko podate kakšno mnenje o tovrstnih diskih in samo primerjavo med Rotinger in Brembo...  kaj bi mi bolj priporočali kot poznavalci? Na netu imajo Brembo XTRA line precej dobre zavorne lastnosti..   gledam namreč obe vrsti diskov športne izvedbe, da so preluknjani. Gre pa za navadne diske, nimam M zavor. Zadnja prema 300mm, sprednja prema 312mm. Hvala in lep pozdrav

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 611
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Navrtanih se izogni, to je sam marketing, raje vzemi navadne HC brembo pa ene dobre ploščice če rabiš boljše zavore.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

Black Panter
Black Panter
  • Uporabnik

Navrtanih se izogni, to je sam marketing, raje vzemi navadne HC brembo pa ene dobre ploščice če rabiš boljše zavore.

Kot sem omenil, sem ogromno prebral glede samih zavornih lastnosti in konc koncev so mi takšne izvedbe diski všeč. V prvi vrsti bi prosil za prvotni namen vprašanja? Serija 3 na 4? Paše ali ne?  LP

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: LEPO

Zagledal se je v naluknjane diske in težko ga bomo prepričali drugače. 

Kot sem omenil, sem ogromno prebral glede samih zavornih lastnosti in konc koncev so mi takšne izvedbe diski všeč. V prvi vrsti bi prosil za prvotni namen vprašanja? Serija 3 na 4? Paše ali ne?  LP

Naluknjani ne pašejo...po izgledu  :ok2

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

za standard disk piše da paše, odvisno od motorne izvedenke....

Pripete slike za predogled

• Zajeta slika.PNG
Prikaži več možnosti

Black Panter
Black Panter
  • Uporabnik

Zagledal se je v naluknjane diske in težko ga bomo prepričali drugače. 

Naluknjani ne pašejo...po izgledu  :ok2

Potem bom pa takole vprašal. Kupil bom zavorne ploščice ATE ceramic...   Katere diske bi vi po vaše skombinirali poleg?

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: LEPO

Potem bom pa takole vprašal. Kupil bom zavorne ploščice ATE ceramic...   Katere diske bi vi po vaše skombinirali poleg?

:confused  :confused  :confused

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

ATE navadne ali pa power če bi rad malo izgleda :)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 156
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Zanima me, če pašejo diski od serije F30 (serija 3) na serijo F36 (serija 4), ker nikjer na netu nisem našel 

Ne vem, kje si iskal informacijo, ampak, za preveriti, na katere modele paše kak BMW del, se pogleda v ETK in nikamor drugam.

Za diske (link je na pamet - F30 diski... le preveri točno, za tvoj avto): http://bmwfans.info/...og/34116792219/

Po videnem imajo F30 in F36 iste diske.

V prvi vrsti bi prosil za prvotni namen vprašanja? Serija 3 na 4? Paše ali ne?  LP

Glej zgoraj

ATE ceramic vozim že vrsto let na različnih vozilih in ploščice delujejo odlično s standardnimi ATE diski. Top kombinacija za vse zahteve.

Če boš vzel tiste z zarezami (ATE Powerdisc), jih bo pobiralo, kot zmešano... to kombinacijo ne priporoča niti ATE v svojih info materialih (vsaj pred časom je bilo tako, ko sem gledal za E91).

Za tudi najbolj divjo civilno uporabo, ne rabiš nobenih ventiliranih diskov :nono

Če ti gre za izgled, tudi nima smisla zapravljati denar za take diske, saj se moraš zavedati, da imaš samo 312/300, ki so videti kar majhni, ko pogledaš skozi platišče, če je le-to 18" ali več :skrbast

Veliko večja razlika na pedalu bo, če boš standardne zavorne cevi pri čeljustih zamenjal za pletenice (jaz imam na svojih avtih pletenice HEL).

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.