Skoči na vsebino

Napeljava žic E46

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: Bmw E46

Če lahko da kdo kakšno mnenje...:) Namreč, zanima me kako bi napeljal žice skozi slip ring iz volana, da se nebi kaj preveč navijale ko bi vrtel volan? Iz volanskega obroča bodo dve žici pod airbagom, ki jih je treba speljati do varovalk. Kakšne "estetične" ideje?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Če lahko da kdo kakšno mnenje... :) Namreč, zanima me kako bi napeljal žice skozi slip ring iz volana, da se nebi kaj preveč navijale ko bi vrtel volan? Iz volanskega obroča bodo dve žici pod airbagom, ki jih je treba speljati do varovalk. Kakšne "estetične" ideje?

Zunaj volana popolnoma nemogoče, če boš šel to vseeno delat pa ne pozabi zmontirat še kamere, boš mogoče lahko prodal video na youtubu in bo imel milijon ogledov, ko boš zaradi prepletenih žic in posledično blokiranega volana letel s ceste, lol

No, pa šalo na stran. Če želiš povezavo s tipkami na volanu, boš moral ponucat kar slipring. Ne vem sicer če obstajajo kaki prazni pini, pomojem so z MF že vsi zasedeni. Na pamet mi pride edino slipring od ogrevanega volana, tisti ima še en dodaten konektor, mogoče lahko tam čez kaj spelješ. Vprašaj zoka kaj misli, on te zadeve obvlada, ali pa ALFAinBMW bi znal tudi kaj rešit. Aja, kateri letnik avta sploh imaš? To kar sem napisal je možno samo od letnika 99 do nekje 2005, za starejše bo težka, za novejše pa verjetno tudi.

Edit: vidim da si pisal v podforum E46, potem ne bo problema...

Urejal Jerry, 16.01.2021, 21:50.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 235
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ravno starejši od 99' Oz tisti z eno stopenjskim airbagom imajo en prost konektor na slipringu če se prav spomnim saj je splipring enak kot pri novejših ampak 2ga stopnja za airbag ni uporabljena.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ravno starejši od 99' Oz tisti z eno stopenjskim airbagom imajo en prost konektor na slipringu če se prav spomnim saj je splipring enak kot pri novejših ampak 2ga stopnja za airbag ni uporabljena.

Zanimivo. Torej 2shae, kateri letnik je tvoj avto?

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 684
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Kupi slip ring od e39 (3/1999 in novejši) z gretjem volana. Ti so imeli dodaten dvopinski konektor za gretje volanskega obroča.

E38, E39, E46 od 3/1999 si delijo iste slip ringe.

Tak sem zmontiral že enih par F1 lopatic na te avte.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kupi slip ring od e39 (3/1999 in novejši) z gretjem volana. Ti so imeli dodaten dvopinski konektor za gretje volanskega obroča.

E38, E39, E46 od 3/1999 si delijo iste slip ringe.

Tak sem zmontiral že enih par F1 lopatic na te avte.

No evo, potem sem prav povedal  :ok2

Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry, AlfaBmw hvala. Sem se poglobil v raziskave in pregledal vse. Ja dejansko imajo e46 slipring z oznako 091 na koncu, te imajo dodaten 2pin za SMG rocice oz. gretje volana pri e39. Moj je 1999 letnik in ima ta pin.
Potrebujem ravno za gretje volana, verjetno bo edina E46 na svetu z ogrevanim M sport volanom Sedaj sem narocil vse kar rabim, cakam, potem pa poslikam pa malo opisem ce bo se komu prav prislo:)
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ne odpiram nove teme še. Zanima me še, kje bi lahko uporabil + za vklop gretja, pa da se izklopi z kontaktom. Namreč tuhtal sem, da bi iz cigaretnega, ampak je konstantno pod 12v. Jaz bi rad, da izklopi tok ko je kontakt OFF. Vem, da se da iz fusebox-a, ampak sem ga enkrat že metal dol in mi ne diši ravno početi tega še enkrat:D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.