Skoči na vsebino

Sajast (umazan) MAP senzor

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
hombre
hombre
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: Mazda/Volvo

Ze dlje casa imam tezave z dizlom (ni bmw). Mehanik je ugotovil, da imam stalno umazan (sajast) MAP senzor. V zadnji nekaj mesecih se je senzor najprej ocistil, potem zamenjal z novim (originalnim), sedaj pa je spet umazan. Mehanik je rekel, da ga "izpusni plini pacajo", da naj vozim na vec obrati (ker je avtomatik, ponavad salta ze pod 2000). Po temeljitem ciscenju MAP senzorja je nekaj casa ok.

Ni pa mehanik imel nobene ideje, kako resit to za dlje casa. Ciscenje? Kak aditiv?

Za vsak nasvet bom hvaležen.

Urejal hombre, 14.01.2021, 23:04.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 795
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

MAP senzor? Misliš MAF senzor oziroma senzor pretoka zraka?

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

hombre
hombre
  • Uporabnik

MAP, ne MAF. Tisti na sesalnem kolektorju. Sem se narobe izrazil?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

MAP, ne MAF. Tisti na sesalnem kolektorju. Sem se narobe izrazil?

V bistvu nisi, sem pogooglal in res obstaja tak senzor, Manifold Absolute Pressure Sensor. Težko ti rečem kakšna je rešitev ker pri bavarcih to ne crkuje, z drugimi znamkami pa tudi nimam izkušenj. Napiši točno kateri motor imaš, sigurno bo kdo vedel v čem je problem. 

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 322
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

Očisti egr ker edino tam hodijo saje notr
Prikaži več možnosti

hombre
hombre
  • Uporabnik

Avto je v urejanju, me pa zanima, če mi kakšen strokovnjak pove, če lahko MAP senzor (senzor na sesalnem kolektorju) postane sajast tudi od umazanega (zamašenega) sesalnega kolektorja? Vsi mi namreč govorijo le o EGR (kar je tudi pocesnkll takoj izpostavi - hvala), kar bom dal porihtat, me pa zanima, če mehaniku obenem dam še sesalni kolektor za ščistit?

Urejal hombre, 12.05.2021, 18:40.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Avto je v urejanju, me pa zanima, če mi kakšen strokovnjak pove, če lahko MAP senzor (senzor na sesalnem kolektorju) postane sajast tudi od umazanega (zamašenega) sesalnega kolektorja? Vsi mi namreč govorijo le o EGR (kar je tudi pocesnkll takoj izpostavi - hvala), kar bom dal porihtat, me pa zanima, če mehaniku obenem dam še sesalni kolektor za ščistit?

Itak da je to povezano s sajami v sesalnem kolektorju, ni pa nujno da je zamašen, če je malo sajast. Sajast je pri dizlu v bistvu vsak, razen če ga res dobro ne prepucaš na avtocesti, pa to ne mislim enkrat na mesec in pri 150 km/h, ampak vsaj enkrat tedensko po min. eno uro pri 200 oziroma kar se da blizu temu. Če ne voziš tako in če že več let ni bil očiščen ga daj spucat, saj načeloma naj bi to že vsak dober mehanik naredil samoiniciativno, jih je pa malo ki to naredijo in včasih niti niso sami krivi, odvisno je tudi od stranke.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.