Skoči na vsebino

Žonta in Feštajn spet v akciji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
86 odgovorov v temi
antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: star Bmw

najprej trdijo, da je policija rekla, da je bil avtobus pokvarjen,
potem ko policija to demantira, pa da je to nastavljeno od konkurence iz Žalca ..
Ubogi ljudje, ki so šli samo s trebuhom za kruhom. Samo še to je manjkalo v tej zgodbi, da bi zaradi pohlepa še kdo zmrznil za novo leto in bi imeli brezplačno reklamo po vsem svetu...
Ali so tile res ljudje??
Dobro, da so našli dobre ljudi, ki so jim našli streho nad glavo.
Niso to zatemnjeni romuni katerim ne moreš reči dober dan in ti že nekaj manjka.

DARS je pa sploh zakon v tej zgodbi, prosim kupite čimveč vinjet, da ne bodo brez prihodkov in da bodo lahko še naprej financirali tako dejavnost. Bravo Slovenija in državno podjetje DARS.
Se je kdo že spomnil, zakaj nebi imel DARS ob silnem voznem parku in milijonskih dobičkih še za nakup par vlečnih vozil na AC?
Saj vsi vemo zakaj.

https://www.24ur.com...-se-je-sam.html

Urejal antasi, 23.01.2021, 07:56.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., sash, Mat xxl in 3 ostalim je všeč

jonzi1488
jonzi1488

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 115
  • Avtomobil: e46 330i

Šefu so za prevoz pokvarjenega kombija zaračunali 150 eur+DDV in to za 12 km... v ceni je bila tudi štartnina,čeprav se je slučajno pripeljal mimo takoj po okvari( z neke druge fure).

Me prav zanima ali DARS-ovci dobijo provizijo od fure ali pa je kar pavšalno...skratka-za bruhat.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 833
  • Avtomobil: /

150e res ni veliko. Das zraven voznika, delo, amortizacijo vleke..

Ponavadi tujce perejo kot nori. Poberejo po jurja na en avto in potem drzijo dokler ne placajo. Kriminal cisti.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499

To je pri njih stalnica in Draganovic je isti. Največ se pa spravljajo na kamionarje. Bog ne daj, da se ti pokvari kamion na štajerski avtocesti, ker boš imel v minuti tam avtovleko. Nato jih odvlečejo v svoje brloge, sledi oderuška cena in dokler ne plačaš te ne spustijo ven. In ni dvakrat za reči, da še sami na počivališčih poškodujejo vozila nato pa čakajo, da pride do okvare in hopla. 

Ti Moldavci so imeli srečo, ker jih je bilo več in se vsaj veleposlaništvo mogoče odzove. Nek tuji kamionđija, ki je sam, ga nihče ne jebe pet posto in je prepuščen na nemilost teh cestnih razbojnikov. 

Prikaži več možnosti
    • sash in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 869
  • Avtomobil: e39 530dTA

Jst dnevno vidim kako se njihovi mini avtočki VW UPi vozjo po počivališčih in vrebajo za slabimi kamioni... ponoč verjetno kej ušpičjo, da potem kamion ostane na AC. Garant delajo, ker sm že slisal zgodbe kako je prihajal do okvar... Sramota sramota! In kaj dela država, boli jih kurac, sej dobijo DDV...

Enkrat e39, vedno e39!  :ok2

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 733
  • Avtomobil: E46 M3, E34 M5 3.6

Vbistvu je to stalna praksa in se ne navezuje samo na tovorna vozila. Obstajajo naveze serviser-avtovleka-izvidnik (recimo prodajalec na bencinski pumpi). Vsak dobi nekaj vstran.

Sem imel primer: 2.0d je na AC vtrgalo verigo in je na izrecno vztrajanje lastnika moral vlekar pripeljat avto k meni (imel namen drugam peljat in prepričeval stranko). Pripelje k meni, razloži avto.... vse lepo in prav..... nakar se začne na mene bunit v smislu, da mu moram bit hvaležen, ker mi je pripeljal stranko..... samo gledam kak človek zgublja živce vpričo mene.... on pa še dalje: "Sem ti jaz zrihtal stranko ali si si jo ti sam?!"...... Potem mi je kliknilo, da je pričakoval neko plačilo za to "uslugo". Sam sicer nimam z nobenim vlekarjem nič zmenjeno.

Urejal ALFAinBMW, 23.01.2021, 11:00.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 816

To je verjetno na vseh avtocestnih križih. Tudi v Vipvavski dolini je podobna scena.
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 074
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Samo eno bom napisal: asistenca je zakon. Pokličeš, pošljejo vleko in na servis kibga izbereš. Sem prepričan, da nekaj podobnega obstaja tudi za kamione, saj vidim večkrat asistenčne kombije, ki pomagajo okvarjenim kamionom.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., soulfly, Mat xxl in 4 ostalim je všeč

jonzi1488
jonzi1488

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 115
  • Avtomobil: e46 330i

150e res ni veliko. Das zraven voznika, delo, amortizacijo vleke..

Ponavadi tujce perejo kot nori. Poberejo po jurja na en avto in potem drzijo dokler ne placajo. Kriminal cisti.

Za 12km, ne 120km...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 619
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Samo eno bom napisal: asistenca je zakon. Pokličeš, pošljejo vleko in na servis kibga izbereš. Sem prepričan, da nekaj podobnega obstaja tudi za kamione, saj vidim večkrat asistenčne kombije, ki pomagajo okvarjenim kamionom.

LP Tristan01

Se strinjam, pa res poklicat asistenco! Tudi če mimo pride slučajno v tistem trenutku avtovleka in trdi da ima pogodbo npr. z Triglavom.. To se naredilo kolegu, kasneje se je izvedelo da nimajo pogodbe in da mu ne da avta iz avtovleke dokler ne poravna 200€ za 35 km vožnje.. 

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 627
  • Avtomobil: 3er

Vbistvu je to stalna praksa in se ne navezuje samo na tovorna vozila. Obstajajo naveze serviser-avtovleka-izvidnik (recimo prodajalec na bencinski pumpi). Vsak dobi nekaj vstran.

Sem imel primer: 2.0d je na AC vtrgalo verigo in je na izrecno vztrajanje lastnika moral vlekar pripeljat avto k meni (imel namen drugam peljat in prepričeval stranko). Pripelje k meni, razloži avto.... vse lepo in prav..... nakar se začne na mene bunit v smislu, da mu moram bit hvaležen, ker mi je pripeljal stranko..... samo gledam kak človek zgublja živce vpričo mene.... on pa še dalje: "Sem ti jaz zrihtal stranko ali si si jo ti sam?!"...... Potem mi je kliknilo, da je pričakoval neko plačilo za to "uslugo". Sam sicer nimam z nobenim vlekarjem nič zmenjeno.

Ko je totalka/prometna se že tudi ko se še kadi od airbaga kliče mrhovinarje, še policaji so vmes in javijo svojim kaj je na voljo s kakšno škodo... :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 59 017
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sem se pogovarjal z osebo pri enem prevozniku pri nas. To so cene v tisočih evrih za dobro jutro, noro kolk te zadeve koštajo.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Naj en naredi primerjavo cen z onimi Norvežani, ki rešujejo zdrse na ledeni cesti...

Smo pomojem tam-tam....kot Covid tarifa bolnic naša vs. nemška :laugh

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: star Bmw

Naj en naredi primerjavo cen z onimi Norvežani, ki rešujejo zdrse na ledeni cesti...

Smo pomojem tam-tam....kot Covid tarifa bolnic naša vs. nemška :laugh

To pomeni, da so pošteni?
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, da imamo dober standard pa tega ne vemo :laugh

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 733
  • Avtomobil: E46 M3, E34 M5 3.6

Vlekar v mojem primeru je bil od asistence.
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 879
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Sej ni čudno potem da se določeni širijo na vse strani ter gradijo imperij :eur

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 539
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Sem se enkrat pogovarjal z privat vlekarjem, ko je mene in avto naložil. Je rekel da imajo zavarovalnice vse naštudirano in pod kontrolo do kilometra, če fali izvoz na avtocesti in se mora do naslednjega peljat je že na zgubi. Dostikrat je problem, ker stranka niti ne ve točno kje je, potem se pa iščejo in je hitro jeza. Ni vedno lahek zaslužek na tem področju, potem se pa alternative iščejo ( žal tudi nepoštene) za dodatne €..

V tujini ni nič drugače:

https://www.google.c...4572807571],12]

Urejal Coti, 23.01.2021, 12:57.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 816

Sem se pogovarjal z osebo pri enem prevozniku pri nas. To so cene v tisočih evrih za dobro jutro, noro kolk te zadeve koštajo.

Seveda so...  poglej koliko stane 15 let star abšlep tovornjak https://suchen.mobil...ac-5422b31aa1b9

Jaz tudi ne bi niti vžgal motorja izpod jurja, poanta ni toliko v temu koliko to stane, poanta je v temu kako se to izvaja. 

V Sloveniji realno gledano ne potrebujemo več kot 3-4 take šlep tovornjake za celo Slovenijo. Imamo jih pa sigurno 3x do 4x več kot to. To pomeni, da noben šlep tovornjak ne dela ves čas in ko stoji je zguba...zato se določeni osebki poslužujejo takih metod kot se jih tukaj opisuje (kar seveda ne zagovarjam). 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 006
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

1h takega kamjona je cca 350€ neto... drugace so pa precej barabe ja vlekarji in pac vsiljujejo na mrtvo svojo voljo. Vcasih se pa zgodi da ne vejo kdo je voznik ki rabi asistenco in potem ko ga tisti zabine da naj se ustavi tezit so tiho kot riti. Ker to se lahko napise pritozbo na asistenco in imajo pri veckratnih tezavah lahko sitnosti. No razen festjana ocitno... je pa vse na gps.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.