Skoči na vsebino

P: BMW G30 530d xDrive

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 881
  • Avtomobil: Od žene

Sem šel probati GLE in je več - kot + tako sem ga črtal iz seznama. Moja navija ,da bi imeli SUV-a potem je X5 F15 boljša izbira oz. počakati, da cene novi x5 mal padejo? Sam se bolj nagibam za nakup karavana moja želja že od F11 je enkrat imeti M550d. v oči mi je padu tale pri autobrokerju https://www.avto.net...ive Touring Avt. Imajo te motorji kakšne posebne hibe oz. okvare?

Hvala

Lp Mare

To je pa prava dizelska raketa ja. :-)) Po moje, če dobiš kako s preverljivo zgodovino, z ne preveč kilometri, da nimaš kej falit. Narediš en orenk servis pri dobremu mehaniku in teraš. Drugač pa tole pri autobrokerju po moje ni na zalogi. Priporočam ti narociavto.si če boš uvažal iz tujine, pa se nočeš sam s tem zajebavat.

Urejal miho1, 28.01.2021, 10:24.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 266
  • Avtomobil: g11

Js na tvojem mestu ne bi vzel F15, ker je starejša platforma, boš takoj začutil ko boš en čas v kabini, pa infotaniment, ambient lighting itd..., ziher se kak G serija X5 najde v DE za okoli 50k.

PS: Js če bi (ko) rabu plac bi kupil raje X5 namesto 5ke karavana, enostavno se mi zdi bolj praktičen avto.

Urejal mstipic, 28.01.2021, 10:36.

Prikaži več možnosti

RapidWabbit
RapidWabbit

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: Golf mk7

Morda malo za prebrati pred nakupom m550d (vsaj prvih par strani):

https://www.bmwslo.c...akup-f10-m550d/

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 774
  • Avtomobil: BMW

Če kupiš dokaj novo vozilo - recimo z 40k km - in ga servisiraš na 15k km do 130k km prideš brez okvar in podobnega.

Nato ga prodaš in naj se s tem ukvarja nekdo kateri bo zanj plačal 25k EUR in ne tisti ki je dal 100k EUR ali 50k EUR.

Se pač malo znajdeš in je.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 036
  • Avtomobil: Ruzak

Js na tvojem mestu ne bi vzel F15, ker je starejša platforma, boš takoj začutil ko boš en čas v kabini, pa infotaniment, ambient lighting itd..., ziher se kak G serija X5 najde v DE za okoli 50k.

PS: Js če bi (ko) rabu plac bi kupil raje X5 namesto 5ke karavana, enostavno se mi zdi bolj praktičen avto.

F15 X5 bolj praktičen avto od F11? Kje že? Terenec, ki to ni, po AC voziš 160 piha kot da si na Rogli, za mesto in parkiranje preglomazen, udobje ni za prehvaliti...To zame ni prakično, pa sem vozil in vozim F15 550d in sedaj imam F11 535d, pa je F11 svetlobna leta pred njim, razen v sedenju (v X-u višlje sediš in več prostora je v kabini), to je pa vse.

Morda malo za prebrati pred nakupom m550d (vsaj prvih par strani):

https://www.bmwslo.c...akup-f10-m550d/

Govora je o G seriji in ne F.

Če ima lastnik 60k pod palcem, sem prepričan, da mu obsežen servis v višini 5k ne bo pomenil veliko. Sploh pa se veliko da rešiti na kulanco, če si vsaj malo pameten in da je avto redno servisiren.

Prikaži več možnosti
    • 330i je všeč

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 448
  • Avtomobil: Rog

F15 X5 bolj praktičen avto od F11? Kje že? Terenec, ki to ni, po AC voziš 160 piha kot da si na Rogli, za mesto in parkiranje preglomazen, udobje ni za prehvaliti...To zame ni prakično, pa sem vozil in vozim F15 550d in sedaj imam F11 535d, pa je F11 svetlobna leta pred njim, razen v sedenju (v X-u višlje sediš in več prostora je v kabini), to je pa vse.

Govora je o G seriji in ne F.

Če ima lastnik 60k pod palcem, sem prepričan, da mu obsežen servis v višini 5k ne bo pomenil veliko. Sploh pa se veliko da rešiti na kulanco, če si vsaj malo pameten in da je avto redno servisiren.

Kaj recimo bi ti rihtal na tem avtu za 60k https://www.avto.net...ive Touring Avt v vrednosti 5k € že sedaj pri teh kilometrih takoj ob nakupu ?????

Urejal urban, 28.01.2021, 12:07.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Citiral sem tegale majstra RapidWabbit, ker je videl, da je bil stošek popravila treh turbin in periferije okoli 5 kilo na F10 550d, pa misli, da je pri G enako. Sem se pa dopolnil, da se da na kulanco pri novejših avtomobilih marsikaj urediti, v primeru turbin. Se pa pri takemu avtu hitro pojavi stroška za tak denar, ker karkoli crkne, gre motor ven. NI to 20d, da imaš placa okol motorja za golf špilat.

Zadovoljen?

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 448
  • Avtomobil: Rog

Citiral sem tegale majstra RapidWabbit, ker je videl, da je bil stošek popravila treh turbin in periferije okoli 5 kilo na F10 550d, pa misli, da je pri G enako. Sem se pa dopolnil, da se da na kulanco pri novejših avtomobilih marsikaj urediti, v primeru turbin. Se pa pri takemu avtu hitro pojavi stroška za tak denar, ker karkoli crkne, gre motor ven. NI to 20d, da imaš placa okol motorja za golf špilat.

Zadovoljen?

Pišeš, kot da se bo že pri 50k km pol avta zamenjalo. OK, BMW so postala jajca, včasih se je to delalo pri +300k km, danes pač pri +100k km, ne pa pri 50k. Potem si raje kupite DACIO, pa bo pri 50k največji možni strošek 500 €. Tudi sam kupujem sicer AUDI, ampak v tem rangu kot je tale BMW o katerem se menimo, ter se zavedam, da me lahko enkrat nekoč nekje počaka 2k €, 5k €, imam pripravljeno, sem pripravljen, drugače takega avta niti pogledal ne bi. Ampak eni pa pišete kot da je to že kar dejstvo pri 50k km. 

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 140

Do 100kkm bo zihr sel, ceprav tud prej ze kaj odlomi na 50d motorjih rado.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 759

5k je dal forumas na 550d pri 200k km ne pa pri 50k km.
Do 120k km bo komot zdrzal, samo redno menjati olje in vedno pocakat, da se motor dobro segreje predno se ga gre terat.
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 266
  • Avtomobil: g11

Če delaš velik km pomoje škoda živcev za 50d, tak 30d kot se prodaja tu gre že precej dobro, kot dan in noč napram 20d. Najhitrejši na cesti je pa ponavadi itak tisti ki si največ upa.=)

Urejal mstipic, 28.01.2021, 16:00.

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 253
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Če delaš velik km pomoje škoda živcev za 50d, tak 30d kot se prodaja tu gre že precej dobro, kot dan in noč napram 20d. Najhitrejši na cesti je pa ponavadi itak tisti ki si največ upa.=)

Ma ne rabiš si upat preveč, ker zadnje čase folk skoraj da ne spi za volanom....
U petek iz Kranjske Gore do Ljubljane, vožnja 130-140, pa me je sam en prehitel.... Še dobro da ni prometa na cestah kot včasih
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Pišeš, kot da se bo že pri 50k km pol avta zamenjalo. OK, BMW so postala jajca, včasih se je to delalo pri +300k km, danes pač pri +100k km, ne pa pri 50k. Potem si raje kupite DACIO, pa bo pri 50k največji možni strošek 500 €. Tudi sam kupujem sicer AUDI, ampak v tem rangu kot je tale BMW o katerem se menimo, ter se zavedam, da me lahko enkrat nekoč nekje počaka 2k €, 5k €, imam pripravljeno, sem pripravljen, drugače takega avta niti pogledal ne bi. Ampak eni pa pišete kot da je to že kar dejstvo pri 50k km. 

Jah, pri 50k km verjetno še ne, čez dva servisa, kar bo zelo hitro, se pa že zna kaj zalomt. Na mojemu je pri 87k pobralo oljčni ležaj in motor je zaribal. Nov wagen je po ceniku bil 125 k eur in da se ti to zgodi po njihovo določenih treh servisih? Ma jim zažgem fabriko. Na srečo nisem jaz toliko plačal in ni se meni to zgodilo. Sem pa kupil avto potem z novim motorjem, turbinama, skratka vsem kar je pod pokrovom motorja. Le alternator je ostal star in mogoče še kakšen nevažen del.

Skratka, to je pokazatelj kvalitete. To zame ni kvaliteta, da ti po treh servisih in izgubljene polovico vrednosti avta zariba motor.

Pač pri BMW-ju je tako. Al imaš srečo, al je pa nimaš. Meni je za zdaj ok, prvemu lastniku pred menoj pač ni bilo tako.

Prikaži več možnosti
    • urban je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Gume pa bremze zamenjas pri m550 pa si na 3 jurje. Kaj ni jasno? Je pa tko.. odvisno kdo je vozil avto. Ce je bil lepo vozen 50 000 ni panike. Lahko pa ga pri 50 000 dobis z zlizanimi gumami, pa svoh diski pa si na treh jurjih, pa se kaj je lahko za postimat pa si takoj lahko na 5 jurjev.. pa ni to samo na bmw ju. Na vsakem avtu, katerega nabavna cena je cez 100 jurjev je ista zgodba. Moj prijatelj ki ma panamero turbo je dal do 25 000 km sam za gume 3 jurje. Pa servis po protokolu, ki ga je mel glih kar je bil
1500.. pa avto se nima 30 000 km. Eni res sanjate.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 774
  • Avtomobil: BMW

Servisa na Panameri ne moreš primerjati z BMWjevim.

Poleg tega ima verjetno plačane servise do 120k km.

Diski in ploščice, ter gume so pri vsakem - tu je pač malček dražje.

Kolikor opažam imajo vsi BMWji - tudi tvoj je imel - 18 col ali 19 col gume z platišči. Zakaj bi bile dražje gume pri 520d 19 col in pri m550d v dimenziji 19 col.

Pa koliko so dražje m550d zavore proti performance zavoram na 520d?  :)

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ah dobre gume 20 col ki jih mors dat na M550 so 1500. Bremze pa tud. Pac tko je. Ne vem, mislim pa da mora met m550 s 400 konji boljse gume gor kot 520. Lahko pa imata seveda oba enake.
Nimas kej, kakor kol obracas, pri takih avtih ni poceni. Seveda jasno da je pa za porha turbo se drazje, sej tud kosta za 2 m550
Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 312

Ah dobre gume 20 col ki jih mors dat na M550 so 1500. Bremze pa tud. Pac tko je. Ne vem, mislim pa da mora met m550 s 400 konji boljse gume gor kot 520. Lahko pa imata seveda oba enake.
Nimas kej, kakor kol obracas, pri takih avtih ni poceni. Seveda jasno da je pa za porha turbo se drazje, sej tud kosta za 2 m550

Očitno še nisi kupoval novih gum.. pa greva kar konkretno na tvoj primer za 550d, v serijski velikosti gum premera 20 col; 

2x https://www.gume-ziv...t-sport-4s.html, (2*211),

2x https://www.gume-ziv...7y-e-43862.html (2*267).

Čudno, za najboljše možne gume daš dobrih 500€ manj kot si napisal? To je 2/3 cene, ki si jo napisal.. ne vem od kod ti take cifre, res. Pri katerem vulkanizerju kupuješ tako drage gume? Daj nam kontakt, da jih še mi tam kupimo.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 972
  • Avtomobil: Ape 50

"Leonov sindrom" aka nabijanje cifer in posploševanje

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 140

Ja sej ni tok falil, jurja letne, jurja zimske, jurja servis, jurja bremze, jurja registracija. Pa je 5 jurjev v prvem letu ce nic ne odleti
Prikaži več možnosti
    • Jerch_ in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 519
  • Avtomobil: new age e39

Pa.se mal.si reku za zavarovanje :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.