Skoči na vsebino

BMW e46 platišča

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
///Marshal
///Marshal
  • Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: e46 320i

Zdravo...lastim si e46 in me zanimajo dimenzije platišč katere lahko dam na avto da nebo ribalo..avto je spuščen -5cm..trenutno sem za probo dal na avto platišča z dimenzijami
sprednje(8,5x18 et35) zadnje(9,5x18 et35) ampak je tezava da zadnje platišče gleda ven za kakšen centimeter...na platiščah so pnevmatike sirine 225/35/18 in 255/30/18...zanima me tudi ali ima coupe “širše” zadnje boke od limuzine saj iste felge na coupeju ne brusijo in ne gledajo ven

hvala za vse odgovore in ideje

Pripete slike za predogled

• A287FBCF-97DF-485A-9662-7D33022FFCE0.jpeg
  • E4B653E6-6C03-472A-A3BF-7B21B3CB26C5.jpeg
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 624
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

A spredaj je pa ok?
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 569
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Tukaj boš našel specifikacije za tvoj model:

https://www.wheel-si...e/bmw/3-series/

Prikaži več možnosti

///Marshal
///Marshal
  • Uporabnik

A spredaj je pa ok?

ja spredaj je naceloma guma izpod blatnika

hvala za poslan link ampak mi ne koristi kaj dosti saj so vpisane samo 17”...res je da sam delam avto kot project car in bi zato rad fitment platišč zadel v nulo da nerabim devat distančnikov gor..
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 129
  • Avtomobil: Z4

Zdravo...lastim si e46 in me zanimajo dimenzije platišč katere lahko dam na avto da nebo ribalo..avto je spuščen -5cm..trenutno sem za probo dal na avto platišča z dimenzijami
sprednje(8,5x18 et35) zadnje(9,5x18 et35) ampak je tezava da zadnje platišče gleda ven za kakšen centimeter...na platiščah so pnevmatike sirine 225/35/18 in 255/30/18...zanima me tudi ali ima coupe “širše” zadnje boke od limuzine saj iste felge na coupeju ne brusijo in ne gledajo ven

BMW ima kolikor vem, do 3 stopinje nagiba pri zadnjih kolesih in tu lahko malo korigiraš zadevo, se pravi z vijaki nastaviš CAMBER :)

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

9.5 ET 35 je kr konkretno ja. Mislim da je original 8.5 et 50. Čeprav v tem primeru širina najbrž nima veze, ali pač? Je ET vedno odmik sredine od zunanjega roba? Čeprav sem imel v glavi, da bi moralo 8.5 et 35 brez problema na zadnjo os. Se pravi pol prejšnje predvidevanje ne drži.
Poglej tole temo

http://www.zhpmafia....ason-New-Photos!

Ta ima še hujše
Edino gume so mal ozke :)
Men zgleda bomba.
Prikaži več možnosti

auto23
auto23
  • Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: E46 Cabrio 2001, FX45,

9.5 ET 35 je kr konkretno ja. Mislim da je original 8.5 et 50. Čeprav v tem primeru širina najbrž nima veze, ali pač? Je ET vedno odmik sredine od zunanjega roba? Čeprav sem imel v glavi, da bi moralo 8.5 et 35 brez problema na zadnjo os. Se pravi pol prejšnje predvidevanje ne drži.
Poglej tole temo

Ta ima še hujše
Men zgleda bomba.

Kaj češ imet široka platišča, potem pa 215 gumo gor. Jaz imam na svojem e46 cabriu spredaj 225/45r17, zadaj pa 245/r40r17. Imam pa bmw style68 deljena platišča. Izgleda super, lepo se pelje in je tudi homologirano. Sem imel pa prej gor 19 col 225/35 gume, pa je zadaj ribalo, peljalo se je pa veliko slabše. Preveč se čuti kolesnice in te kar vleče sem in tja. Ni haska imeti tako velika platišča in tako ozke in nizke gume gor. Nič e pridobiš, pelješ se pa dosti slabše.

Sem pa na bivšem E36 imel iste felgne in gume, pa je tudi super  izpadlo..

• g.jpg
  • a.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg

Urejal auto23, 28.01.2021, 17:54.

Prikaži več možnosti
    • krtinovec je všeč

auto23
auto23
  • Uporabnik

Tule pa ne bo vseh homologiranih dimenzij. Jaz imam na e46 nalepko z dimenzijami 245/40 r17...

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

Men je pa 17 na e46 premal. 19 pa ja. Preveč. Tista e46 iz linka ima 18 col, kar se mi zdi ravno prav za ta avto. Tudi avtor teme ima 18. Dimenzije gume ima tudi prave. Sam feltne ima preširoke.
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 569
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Tule pa ne bo vseh homologiranih dimenzij. Jaz imam na e46 nalepko z dimenzijami 245/40 r17...

So. Pri določenih modelih imaš zraven znakec +, rdeče barve. Ga klikneš in ti pokaže 2 različni dimenziji; za sprednje in zadnje. In ja. So homologirane kot praviš ti za tvojega: 245/40ZR17

20210128_210741.jpg

20210128_210800.jpg

Prikaži več možnosti

symch
symch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 184
  • Avtomobil: E46 330i

245/35R18 na 8,5J in ET38 square je idealno za E46 :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 536
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Poglej tole temo

Ta ima še hujše
Men zgleda bomba.

Ne, ET je razdalja koliko je površina kamor na feltno naleže pesto stran od centra feltne. Na sam ET širina platišča nima vpliva, je pa jasno če je feltna širša več šans da bo nekje drsala.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

///Marshal
///Marshal
  • Uporabnik

9.5 ET 35 je kr konkretno ja. Mislim da je original 8.5 et 50. Čeprav v tem primeru širina najbrž nima veze, ali pač? Je ET vedno odmik sredine od zunanjega roba? Čeprav sem imel v glavi, da bi moralo 8.5 et 35 brez problema na zadnjo os. Se pravi pol prejšnje predvidevanje ne drži. Poglej tole temo
Ta ima še hujšeEdino gume so mal ozke :)Men zgleda bomba.

evo tak kot je ta v linku je velik priblizek kako naj bi moj avto na koncu zgledal

Kaj češ imet široka platišča, potem pa 215 gumo gor. Jaz imam na svojem e46 cabriu spredaj 225/45r17, zadaj pa 245/r40r17. Imam pa bmw style68 deljena platišča. Izgleda super, lepo se pelje in je tudi homologirano. Sem imel pa prej gor 19 col 225/35 gume, pa je zadaj ribalo, peljalo se je pa veliko slabše. Preveč se čuti kolesnice in te kar vleče sem in tja. Ni haska imeti tako velika platišča in tako ozke in nizke gume gor. Nič e pridobiš, pelješ se pa dosti slabše.

Sem pa na bivšem E36 imel iste felgne in gume, pa je tudi super  izpadlo..

na avo grejo defenitivno 18” ker so zdaj na njemu 17 in ni to to je felga premala.
te felge so drugace vzete iz e46 coupe..in na coupeju so felge pod blatniki slaba 2 centimetra in nikjer ne riba..zato sem reko da bi probal se na limuzini ampak zgleda da je limo ozji v bokih od coupeja
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

auto23
auto23
  • Uporabnik

evo tak kot je ta v linku je velik priblizek kako naj bi moj avto na koncu zgledal

na avo grejo defenitivno 18” ker so zdaj na njemu 17 in ni to to je felga premala.
te felge so drugace vzete iz e46 coupe..in na coupeju so felge pod blatniki slaba 2 centimetra in nikjer ne riba..zato sem reko da bi probal se na limuzini ampak zgleda da je limo ozji v bokih od coupeja

Ne razumete pointa kaj sem vam hotel povedati. Na E46 gredo tudi 19". Jaz sem jih imel na svojem cabriu z 225/35 gumami. Kako je izgledalo naj vsak sam presodi. Ampak meni je bila 225 guma preozka in je izgledal kot kakšen nov Renault scenic z gumami 205 širine na 20". Hočem reči da se je peljal obupno slabo. Avto je vleklo preveč sem in tja po kolesnicah, dobro si se peljal le v Avstriji, kjer imajo precej boljše ceste. Pri nas so pa ceste žal preslabe, vsaj pri nas na Koroškem. Zato sem ocenil da tudi z 18" ne bo dovolj razlike, zato sem si omislil originalne 17". Drugače je če imaš avto za pozirati, ampak jaz ga imam tudi za voziti in to tako voziti da uživam v vožnji, ne pa da lovim avto po cesti. 

• bmw1.jpg

Urejal auto23, 30.01.2021, 08:09.

Prikaži več možnosti

U2.
U2.
  • Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: e46

Se opravicujem za offtopic..
Jaz imam max vpisan 225/45-17,
Kako lahko dosezem da mi vpisejo 18’.
Hvala :D
Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 242
  • Avtomobil: e46/5 325ti m54b30

Če boš camber na zadnjih kolesih podrl do konca (okoli -1,5°)in malo povaljčkal blatnike, ti verjetno ne bo drsalo. Mogoče edino malo po robu zadnjega odbijača. Coupe ima kolikor vem enako prostora pod blatniki, obstaja pa možnost, da ima omenjeni še bolj podrta zadnja kolesa. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.