Skoči na vsebino

kaj bi lahko bilo narobe BMW e46 328i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 298
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

na separatorju go ga boš menjal pazi da zamašiš luknjo oz izrastek na sredini kjer pride v nekaterih primerih vakuum cevka gor. Če nimaš vakuum cevke gor je treba blindirati tisto ker v nasproetnem primeru vleče luft,....(4 slika na linku oni male izrastek na sredini)

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 242
  • Avtomobil: e46/5 325ti m54b30

kaj če kupim ta ccv sistem je vredu(link)?
strah me je samo, da če ga kupim, da ne dobim zraven O-ringov.
46303 ÖLABSCHEIDER KURBELGEHÄUSEENTLÜFTUNG Für BMW 3ER E46 E39 E60 M52 M54 | eBay

Kake pol leta nazaj sem kupil originalni set (sepravi separator + vse cevi, ki pridejo zraven) na org servisu za okoli 100€ (separator sam stane dobrih 40€). Težava nekaterih cenejših cevi je, da niso zavite v pravo smer in jih boš težko spravil notri.. Zato bi jaz vzel org ali pa vsaj oem.

Ker je sistem slabo dostopen, boš moral sneti par stvari okoli. Predlagam, da takrat sčistiš še cev oljne sipke (cev ima na spodnji strani dvojni ovoj. Zunanji ovoj je bil pri meni popolnoma zamašen in sem rabil kaki 2 uri, da sem ga odmašil). Istočasno lahko očistiš še štantgas ventil in nastaviš gas zajlo pri gas loputi (če imaš luft v pedalu).

Za menjavo pride ta tutorial kar prav: 

CCV sem že menjal na oba načina (s snemanjem sesalnega kolektorja in brez) in ti snemanje sesalnega kolektorja odsvetujem, če nimaš spodaj kakih cevi za zamenjati. Je vsaj 2x več dela in več stvari za zamenjati (še tesnila sesalca, ki so kar draga, stik bencinskih cevi s fuel railom je zoprn za razstaviti itd). Če boš pustil sesalni kolektor gor boš imel mogoče malo težav edino s tisto cevjo, ki gre skozi sesalni kolektor do zgornjega dela CCV-ja. 

Prikaži več možnosti

Zlikovec
Zlikovec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: BMW 323Ci

kaj če kupim ta ccv sistem je vredu(link)?
strah me je samo, da če ga kupim, da ne dobim zraven O-ringov.
46303 ÖLABSCHEIDER KURBELGEHÄUSEENTLÜFTUNG Für BMW 3ER E46 E39 E60 M52 M54 | eBay

Jaz tega ne bi nabavil. Diši po poceni kitajski robi.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.