Skoči na vsebino

E46 2003 330d; oranžno sveti DSC ter znak ročne zavore

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
lgx66
lgx66
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: e46 330d touring

avto je od testerja dva dni stal, danes sem se nekaj vozil pa ne kaze vec napake, tudi dsc dela med voznjo

Urejal lgx66, 07.02.2021, 00:26.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 153
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

avto je od testerja dva dni stal, danes sem se nekaj vozil pa ne kaze vec napake, tudi dsc dela med voznjo

Trenutno izboljšanje, nič novega. Kmalu lahko pričakuješ ponovitev.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: bmw e-46 320d A

Ali še vedno ne kaže napake?

Pri meni sta se tudi prižgali iste dve lučki. Tester izpiše: "Druck Sensor elektrische defekt". Skušam pobrisat napako, ampak se ne da. Sicer avto normalno pelje, abs dela... vse bp.

Pred mano je tehnični, me pa zanima ali bom naredil zaradi teh lučk?

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 812
  • Avtomobil: e61 525DT

Ponavadi mal jamrajo pol je pa od preglednica odvisn
Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Aha. Sprašujem zato, ker to ni tehnična napaka. Če, recimo DSC ne dela, to ne sodi v tehnične napake.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 409
  • Avtomobil: avtomatik

Aha. Sprašujem zato, ker to ni tehnična napaka. Če, recimo DSC ne dela, to ne sodi v tehnične napake.

Imaš prav drugače :ok. In tudi ta funkcija se da čisto elegantno izklopiti in se normalno peljat po cesti z avtom.

Pa še ena opomba: je na tehničnem pregledu zahteva, da mora biti DSC OK? Preverijo zavore, luči, izpuhe in še kaj zraven... Ta postavka pa mislim da ni na kontrolnem seznamu. Če se motim, me popravite. Hvala :ok.

Nisem pa siguren, če se bo stric na tehničnem strinjal z nama... :ok2

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ali še vedno ne kaže napake?

Pri meni sta se tudi prižgali iste dve lučki. Tester izpiše: "Druck Sensor elektrische defekt". Skušam pobrisat napako, ampak se ne da. Sicer avto normalno pelje, abs dela... vse bp.
Pred mano je tehnični, me pa zanima ali bom naredil zaradi teh lučk?

Zamenjaj tisti senzor, to pa res ni problem, nima smisla zaradi tega tvegat padca na tehničnem.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Evo. Včeraj sem oba druksenzorja dao dol, pregledal, očistil, izmeril. Oba imata iste vrednosti. Zmontiral in nič. Spet obe lučki svetita. Zapeljem se , takoj zaslišim še zvočni signal, da je nekaj narobe. Sprobam naglo zavirat, ABS dela. Priklopim na tester, ki še vedno kaže isto: druck sensor 1 elektrische defekt. Napaka se ne da pobrisat.

Ne vem kaj počnem.

Imaš prav drugače :ok. In tudi ta funkcija se da čisto elegantno izklopiti in se normalno peljat po cesti z avtom.

Pa še ena opomba: je na tehničnem pregledu zahteva, da mora biti DSC OK? Preverijo zavore, luči, izpuhe in še kaj zraven... Ta postavka pa mislim da ni na kontrolnem seznamu. Če se motim, me popravite. Hvala :ok.

Nisem pa siguren, če se bo stric na tehničnem strinjal z nama... :ok2

LP A.

Kako se izklopi ta funkcija, da lučki ne svetita?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Evo. Včeraj sem oba druksenzorja dao dol, pregledal, očistil, izmeril. Oba imata iste vrednosti. Zmontiral in nič. Spet obe lučki svetita. Zapeljem se , takoj zaslišim še zvočni signal, da je nekaj narobe. Sprobam naglo zavirat, ABS dela. Priklopim na tester, ki še vedno kaže isto: druck sensor 1 elektrische defekt. Napaka se ne da pobrisat.

Ne vem kaj počnem.

Kako se izklopi ta funkcija, da lučki ne svetita?

Vprašaj kakega štromarja kaj se da naredit, lahko da je napaka na ABS/DSC enoti, ampak dvomim. Tudi če ABS dela to še nič ne pomeni, kljub temu je lahko DSC v okvari. Kar se tiče izklopa je pa tako da lahko DSC izklopiš ročno kadar je zadeva delujoča, ko nekje pride do napake se itak sam deaktivira, ampak takrat se prižgejo lučke in jih ne moreš ugasnit (to se je zgodilo pri tebi), dokler ne odpraviš napake.

Prikaži več možnosti

INVISIBLE
INVISIBLE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 902
  • Avtomobil: bmw šajtrga

ta napaka senzorja je ponavadi vedno ko se dsc enota poslovi, velikokrat je prisotna še kaka abs senzor napaka, diši po novi dsc elektroniki
I FEEL SLOVENIA vsak dan bolj ko se vozim po naših cestah in kupujem nove končnike,plačujem cestnine in vinjete:frown
Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Zakaj pa tester javlja napako na elektriki pri senzorju, ne pa DSC ali pa senzor kota volana?

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 553
  • Avtomobil: v srcu e39

Zakaj pa tester javlja napako na elektriki pri senzorju, ne pa DSC ali pa senzor kota volana?

Racunalnik “ne vidi” senzorjev, ve samo kake “impuzle” dobiva... ce je kratki stik na vezju ki kontrolira abs senzor, bo javilo napako abs senzorja itd itd....

Malo poneumljeno razlozeno, ampak na slepo tudi ni verjeti testerjem, moras se kaj druga preverit ne sam kodo napake ki jo vrze :ok
Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Z veseljem javljam, da sta se lučki ugasnili. Na you tube sem pogledal podoben problem na petki in sem naredil kakor je priporočeno. Zjutraj sem vžgal avto, z volanom naredil dva kroga v mestu iz krajne desne v krajno levo lego, poravnal in se zapeljal. Lučki svetita. Naredil sem kakšnih 15, 20 km. nato se vstavil pred trgovino, pa še pred drugo in tretjo. Vžgem avto, lučk ni več. Za enkrat je vredu, koliko pa bo držalo, ne vem.

Prikaži več možnosti

madcow
madcow

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: E46 320d E46 330xd

Sem imel na svoji e46 enako težavo.... Potrebno je bilo le napumpati gume in težava je izginila :) V eni je bilo 1,6 bara namesto 2,4 ali koliko pac mora biti. Kolikor vem to zmeša senzor za ABS, tako da prvo napumpaj gume na prave bare. Lahko je kriva tudi umazanija na ABS senzorju ali pa kot že rečeno, senzor kota volana. Upam da pomaga, LP.

Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Res bom to naredil. Zopet sta se lučki prižgali med vožnjo in po postanku in ponovnem vžigu izginili. Že dvakrat. Sedaj sta se umirili. Bom poskusil spucat vse senzorje na kolesih, preverit pritisk v gumah, če se mi bo dalo, pa še senzor kota volana.

Hvala za priporočilo. LP.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 812
  • Avtomobil: e61 525DT

Senzor kota volana ne tikaj preveč. Za njegovo pravilno delovanje bo potreben tester ter "live" odčitavanje njegovih vrednosti

Urejal tratnika, 05.03.2021, 09:09.

Prikaži več možnosti
    • perobmw in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 553
  • Avtomobil: v srcu e39

Res bom to naredil. Zopet sta se lučki prižgali med vožnjo in po postanku in ponovnem vžigu izginili. Že dvakrat. Sedaj sta se umirili. Bom poskusil spucat vse senzorje na kolesih, preverit pritisk v gumah, če se mi bo dalo, pa še senzor kota volana.
Hvala za priporočilo. LP.

Mogoce malo butasto vprasanje ampak vseeno.... v kaksnem stanju pa je akumolator? Lahko da je ze bolj svoh, pa pri verglanju toliko pade napetost da se zmesa abs modulu, z voznjo se pa nafila in lucka vgasnejo...
Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Akumulatorje dober. Dve leti star.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 409
  • Avtomobil: avtomatik

Akumulatorje dober. Dve leti star.

To ni dovolj, da veš, ali je OK ali ne. :)

Glede na težave v avtomatu in na težave z DSC in mogoče še čim, imaš ti nekaj hudo narobe. Smrdi mi po štromu... Alternator je OK? Koliko km ima avto?

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

250tkm. Za alternator ne vem. Lučka akumulatorja ne sveti ko vžgem, torej fila.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.