Skoči na vsebino

E46 2003 330d; oranžno sveti DSC ter znak ročne zavore

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 910
  • Avtomobil: e61 525DT

Vprašanje kolk fila .... Multimeter in probat

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

mura
mura

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: bmw e-46 320d A

kolk je treba?

Prikaži več možnosti

Premium
Premium
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67
  • Avtomobil: Bmw e91 330i x

kolk je treba?

Okoli 14 če je vse ok. +- 1V pod 12V je že sumljivo

Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Fila 13,7 - 14. brez porabnikov. Ko vključim luči, ventilacijo in še kaj, pa 13,4. Ali je to ok.?

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 541
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

To je v neki sivi coni, ko ni sigurno kaj se dogaja. Zna bit da se krtačke na alternatorju poslavljajo.

Praviloma je napetost ko polni med 14-14,5V, ko prižgeš kak porabnik pa komaj kaj pade, pod 14V če je res velika poraba.

Urejal Coti, 07.03.2021, 11:27.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 270
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Pri e46 lahko pogledaš tudi v skritem meniju.

Najdi na YouTube...
Prikaži več možnosti

faby47
faby47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW E46 limo 320d

Moja izkušnja: Zgodilo se mi je podobno; zasvetili lučki, da je DSC/DTC izklopljen po enem bolj deževnem dnevu in kar drastičnem padcu temperatur jeseni. Najprej sem tudi iskal po forumih razne "trike" ampak seveda nič ni delovalo. Sem že sumil okvaro senzorja kota zavijanja kolesa (na volanski gredi tisti polkrožni senzorček, ki je drag, da se ti zmeša - konkurenco sem dobil ponujeno za 700€). Sem tudi razmišljal o nabavi rabljenega. Ker pa sem ravno takrat par dni po tem dobil INPA software in K+DCAN kabel sem si lahko šel direktno noter pogledat kake vrednosti odčitava senzor in v kakih območjih je.

Torej težava je bila... senzor je dajal ven napetost/signal (ob obračanju volana) le izgubil je referenco (verjetno zaradi vremenskih pogojev in nihanja temperature + EMŠO), saj je bil skoraj v skrajni poziciji in na "rdečem" območju, ker mu več odčitana vrednost ni bila v mejah normalnega delovanja. Seveda sistem tako ne more delovat. INPA omogoča referenciranje (ničliranje) senzorja nazaj na "nulo". Vse kar sem moral narediti je postaviti kolesa točno ravno in ga ničlirati. Po tem se je ob premiku volana senzor obnašal normalo, odčitaval vrednosti v mejah normale. Sem samo še poresetiral napake na DSC/DTC sistemu in zadeva je delovala kot je treba.

Če najdeš koga, ki ima INPA ti to lahko komot stori ali pa vsaj preveri, če je delovanje senzorja ustrezno (da dejansko daje signal ampak izven normalnega območja delovanja), drugače je tak kabel 20€ in software je free (dosti x pa ga dobiš zraven k kablu K+DCAN, le povezat moraš znat zadevo - nastavit na PC).

Upam, da kaj pomaga.

Urejal faby47, 09.03.2021, 18:41.

'04 E46 320d limo M-Technic

Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik

Seveda. Nekomu pa. Hvala. Pri meni se je zadeva umirila. Občasno se pojavi med vožnjo in po prvem gašenju in ponovnem zagonu motorja, lučki ne svetita več. Spet priklopim na tester in vedno pokaže "druck sensor 1 elektrische defekt". Če se še enkrat pojavi, da se ne da delitirat, bom poiskal dobrega avtoštromarja. Prosim za predloge. Hvala.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.