Skoči na vsebino

Hladilni sistem - para

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: BMW e46 328i

Zdravo,
Imam sledeči problem. Imam e46 328i z m52b28tu mašino. Začelo se je, ko mi ji en dan zmetalo vodo čez pokrovček ekspanzije. Kar mislim da je bila posledica tega, da sem premalo privil pokrovček. Saj se je zgodilo isti dan ko sem preverjal nivo vode. Za vsak slučaj sem zamenjal ekspanzijsko in pokrovček. Se mi je pa usake toliko tudi prizgala lucka za nivo vode, ampak je bil vedno OK.
Sedaj sem že parkrat poizkusil prezračiti sistem. Ampak mi še vedno po kakšnem turiranju čez pokrovček vrže paro.
Sumil sem glavo, ampak mi pri trenutnih temoeraturah ne kadi.
Spremljam temperaturo preko obd-ja pa ostane pod 100 stopinj.
In pa, če avto lavfa z odprto ekspanzijo, ali je normalno, da se voda dvigne do vrha?
Ima kdo kaksno idejo, ali pa je imel podoben problem?

Urejal Jernej1997, 03.02.2021, 21:44.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 540
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Da gre voda čez rob ekspanzije ni normalno, sploh pri hladnem motorju, ko je termostat zaprt in sploh ne kroži čez hladilnik.

A je možno da preveč vode naliješ? Pri normalni količini jo skoraj ne vidiš v ekspanzijski posodi. A plovček normalno funkcionira?

Če je dihtunga prebita so gumijaste cevi do hladilnika trde ko kamen, ko motor laufa.

Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Vode nalijem po indikatorju, bližje MIN kot MAX oznaki.
Zgorjna cev ki gre v ekspanzijo je precej trda, ni pa kot kamen.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74 159
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Zdravo,
Imam sledeči problem. Imam e46 328i z m52b28tu mašino. Začelo se je, ko mi ji en dan zmetalo vodo čez pokrovček ekspanzije. Kar mislim da je bila posledica tega, da sem premalo privil pokrovček. Saj se je zgodilo isti dan ko sem preverjal nivo vode. Za vsak slučaj sem zamenjal ekspanzijsko in pokrovček. Se mi je pa usake toliko tudi prizgala lucka za nivo vode, ampak je bil vedno OK.
Sedaj sem že parkrat poizkusil prezračiti sistem. Ampak mi še vedno po kakšnem turiranju čez pokrovček vrže paro.
Sumil sem glavo, ampak mi pri trenutnih temoeraturah ne kadi.
Spremljam temperaturo preko obd-ja pa ostane pod 100 stopinj.
In pa, če avto lavfa z odprto ekspanzijo, ali je normalno, da se voda dvigne do vrha?
Ima kdo kaksno idejo, ali pa je imel podoben problem?

Kako to misliš, da ti vrže paro čez pokrovček? To se zgodi če hladilna tekočina zakuha, takrat se temperatura dvigne čez 100 stopinj, ti pa praviš da jih je vedno pod 100. Tu nekaj ne bo štimalo.

Če je pokrovček odprt je normalno da se voda dvigne do vrha, ja. BMW ima zaprt hladilni sistem, ki mora bit fizično zaprt da normalno funkcionira.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 450
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

lahko je pokrovcek neustrezen ali ga menjaj
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

lahko je pokrovcek neustrezen ali ga menjaj

x2, sem površno prebral in razumel da je kupil novega... stari pokrovčki so dostikrat defektni, tu zna bit problem da pušča. Jernej1997, čimprej nabavi nov pokrovček!

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 398
  • Avtomobil: BMW x

Ti plastični pokrovčki so malo čudni ... zategnit ga moraš res močno - za moj občutek kar premočno glede na to plastiko, ker drugače okrog njega rado "cvrči" ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Pokrovček je nov, prav tako ekspanzijska posoda in pokrovček odduška. Vse je Meyle tako da kvaliteta pomojem ni problem.
Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Ti plastični pokrovčki so malo čudni ... zategnit ga moraš res močno - za moj občutek kar premočno glede na to plastiko, ker drugače okrog njega rado "cvrči" ...

Cvrči ja, to bo še najbolje opisalo.
S staro ekspanzijo je bilo vec pare, zdaj jo je pa lih tolk, da je opazno.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Cvrči ja, to bo še najbolje opisalo.
S staro ekspanzijo je bilo vec pare, zdaj jo je pa lih tolk, da je opazno.

Tega zvoka ne sme bit. Pokrovček poskusi močneje privit kot ti je svetoval Iztok, če ne bo šlo ga pa zamenjaj za originalnega. Razen če imaš v sistemu preveč vode, si to preveril? Kaj pa gretje kabine, normalno dela ali slabo greje?

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 450
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Pa imaš pravi pokrovček? Niso vsi isti, imajo različne tlake pri katerih vzmet spusti. Tvoj mislim, da mora bit 2 bara, dizli imajo npr 1.4.....drugač piše spodaj...

Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Pokrovček je pravi, 2bara.
Vode sigurno ni prevec, gretje dela normalno.
Poizkusim priviti močneje pa poročam.

Urejal Jernej1997, 04.02.2021, 11:40.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Pokrovček sem zategnil do konca in še 1x prezračil sistem in šel na furo v lokani hrib...še vedno isti problem.
Sem pa po vožnji odprl odušek in je prišla ven ogromna količina pare/zraka.
Vmes se mi je prižgala lučka za nivo vode in čez cca. minuto ugasnila.
Temperatura vode je bila OK, gretje kabine tudi.
Je imel kdo podoben problem?
Lp.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 269
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Verjetno ti je ''prepihalo glavo/tesnilo ali pa imaš kak problem z vodno pumpo. Ali hladilna kroži? teče v ekspanzijo?

Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Vodna pumpa je bila menjana, približno 20Kkm nazaj tako, da menim da iz tem nimam težav.
Ko se avto ogreje voda teče skozi luknjico na vrhu ekspanzije.
Je kakšna opcija, da se ugotovi ce je problem z glavo preden se razdira motor?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Je kakšna opcija, da se ugotovi ce je problem z glavo preden se razdira motor?

Je ja, da se zmerit če so izpušni plini v hladilnem sistemu. To se zgodi, če ti kompresijo nabija v sistem. Poišči mehanika, ki ima aparaturo za merjenje teh plinov in ti bo preveril.

Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: Bmw E46

Jaz bi rekel, da ne znas prezracit sistema hladilnika. 99%. Daj nekomu ki to zna, ker ni spet tako enostavno kot izgleda. Meyle pa ze dolgo ni sinonim za kvaliteto. Vgradil ze na stotine delov od njih ampak drugega kot podvoznih komponent ne dam vec.
Pokrovcek bo pravilno delal le Reutter original. Meyle pokrovcek... meni je stiskalo cevi ob ohlajanju avta, ker ni izenacil tlaka.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik

Je ja, da se zmerit če so izpušni plini v hladilnem sistemu. To se zgodi, če ti kompresijo nabija v sistem. Poišči mehanika, ki ima aparaturo za merjenje teh plinov in ti bo preveril.

Super, potem bo to v mojem primeru skoraj 100% merodajalno glede na to, da imam težave s pritiskom.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Super, potem bo to v mojem primeru skoraj 100% merodajalno glede na to, da imam težave s pritiskom.

Načeloma ja, čeprav je še vedno možno da sistem ni dobro odzračen, ali pa da je novi pokrovček zanič, kot je omenil @2shae. Jaz bi na tvojem mestu najprej zamenjal pokrovček z originbalnim, kupljenim na pooblaščencu, potem bi dal mehaniku odzračit sistem in če se bo zadeva ponovila, potem šele na test s plini.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 269
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Sej glede odzračevanja so M52TUB simpl.

Naliješ hladilno, potem odpreš odzračevalni čep in dolivaš pri ugasnjenem avtu dokler ne priteče hladilna brez mehurčkov. Potem daš v kontakt, klimo na 16C in mislim da prva stopnja ventilatorja,  da se prižge el. pumpa za kroženje (mislim da je tako- preveri). Po parih minutah še enkrat malo spustiš na čepu, nato pa  avto prižgeš, klimo na gretje pa še malo spuščaš na čepu. Jaz ponavadi tudi malo nabijem obrate tolk da vodna pumpa ziher porine čez če je še kaj zraka. Aja pa opcijsko še avto dvigneš na tisti strani kjer je čep za odzračevanje.

Najprej probaj pogledat ali se vidijo kakšni mehurčki v ekspanziji ko avto laufa - je pa pri teh avtih to težko gledat.

Tudi sam bi probal še  z originalnim pokrovčkom, čeprav sem ga tudi sam menjal pri ex 328i z Hella in je stvar bila b.p.

Drugače pa se ni prav pametno vozit preveč z avtom ki pušča kompresijo v sistem saj nastajajo zračni žepi in lokalno pregrevanje tako, da ti lahko poči glava oz. naje*e motor. 

P

Urejal bvogri, 08.02.2021, 23:11.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.