Skoči na vsebino

Servis grafične kartice RX580 8GB.

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 611
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Hello, 

Iščem nekoga, ki kvalitetno servisira grafične kartice.

Kupil sem RX580 Pulse 8gb, ki pa je defektna, čeprav prodajalec zatrjuje, da ni. Ampak pustimo zdaj to, bom že uredil da bo prav.

Torej, grafo sem pregledal, hladilnik je precej zdelan, vente sem menjal, hladilnik poravnal itd.., nova termalna pasta, silikonske podloge za VRAM so mehke.. Premeril sem varovalke, ki so cele, mem kontrolerja sta oba ok, kondenzatorji so ok, sumim kak voltage driver, ampak tu se moje znanje že počasi končuje.

Ko vstavim grafo v comp, se comp ne zažene v sistem, torej čaka v preboot mode, ker ne ve kaj ima v pcie vodilu...

Grafa se vklopi, venti se vrtijo normalno, ne na polno.

Pozna kdo koga, ki bi to pogledal, kvalitetno poservisiral, plačam servis......

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 198
  • Avtomobil: E61 535D

Reball grafičnega procesorja? Procesor odstraniti, na novo cin kuglice gor, pa prispajkati na grafično. Tako se ponavadi popravljajo grafike. Ni pa poceni, ker rabiš mašino (grelno spajkalno mizo), pa kar nekaj časa vzame... To popravljajo servisi za elektroniko ;) V MB imaš Dejana (Smartfix), Aleša (Nevtrino) in SOO d.o.o. Te tri jaz poznam, pri enem sem celo delal.

Urejal panki_86, 09.02.2021, 20:46.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 364
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Okolica CE http://www.bgaelektronika.si/
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Reball grafičnega procesorja? Procesor odstraniti, na novo cin kuglice gor, pa prispajkati na grafično. Tako se ponavadi popravljajo grafike. Ni pa poceni, ker rabiš mašino (grelno spajkalno mizo), pa kar nekaj časa vzame... To popravljajo servisi za elektroniko ;) V MB imaš Dejana (Smartfix), Aleša (Nevtrino) in SOO d.o.o. Te tri jaz poznam, pri enem sem celo delal.

Da bi bil sam GPU čip defekten, oz potreben reballa, to močno dvomim. Prej so kake druge težave ki so bolj znane na teh grafičnih, kak kratek stik kje, kaka driver prekurjen....

Malo sem pregledal yt posnetke kako to servisirajo, nekaj stvari tudi po navodilih premeril, pa štimajo... Bom se še malo poigral z meritvami, mogoče sam odkrijem točen defekt.

Morem si en testen comp izven ohišja zložit za to.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 897

Nima smisla ker se ne splača... tak specializiran servis je sigurno 30-60€ na uro, imaš 3 ure pa dobiš že novo grafiko skoraj.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 884
  • Avtomobil: E46 320i

Novih ni :rofl
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Novih ni :rofl

Mislim, "novo" rabljeno :D

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Si vido cene teh rabljenih? 8gb variante grejo tud prek 300€ :-D

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Si vido cene teh rabljenih? 8gb variante grejo tud prek 300€ :-D

Yup, samo za 1080p gaming lahko kupi 4GB verzijo za 100€ pa bo vrh glave. Predvidevam da če je kupil RX 580 nima 4K zaslona no.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Yup, samo za 1080p gaming lahko kupi 4GB verzijo za 100€ pa bo vrh glave. Predvidevam da če je kupil RX 580 nima 4K zaslona no.

Tak sem jaz naredil :laugh

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

OK, sem že dobil kontakt, pa tudi ve kaj je narobe in bo zrihtal. Če bo kdo rabil, lahko dobi kontakt v ps.

Grafo rabim pa za mining rig, ker je ekonomična glede štroma in pri slabih 70w porabe dela celih 31.8 mh/s. Eno tako že imam in deluje odlično.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

OK, sem že dobil kontakt, pa tudi ve kaj je narobe in bo zrihtal. Če bo kdo rabil, lahko dobi kontakt v ps.

Grafo rabim pa za mining rig, ker je ekonomična glede štroma in pri slabih 70w porabe dela celih 31.8 mh/s. Eno tako že imam in deluje odlično.

Hehehe, sneaky sneaky, potem pa povej da minaš :mljask

Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 155
  • Avtomobil: Toyota

lahko poveš kaj več? cena?
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

sneaky or not, grafa še ni bila v rigu, vsaj v mojem ne....... Lahko jo je imel prejšnji user, glede na stanje v kakem je prišla kaj drugo ni mogla bit....

Prišla je...., če bi slike naložil.... V glavnem, cel pref..n hladilnik, zvita rebra, pobrani navoji vijakov na gpu strani itd... Ampak to sem uredil, hladilnik poravnal, vijake zamenjal. :(..... pa še poceni ni bla.....

Glede kontakta bom povedel kaj več, ko dobim grafo nazaj in jo spustim čez stress test katerega če preživi, gre takoj v rig pa v bios mod, da prinese not kar se je zanjo plačalo, pa da še kaj naredi. Trpela pa ne bo, ker rig laufam na low to medium power, vse grafe so redno servisirane, pasta gpuja, vram silikon podloge, dodatno hlajene, undervoltage itd....

Grafo pa jutri odpošljem, pa bo v naslednjem tednu že nazaj.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.