Skoči na vsebino

K: Mercedes W123 240d / Golf MK2 1.6d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 479
  • Avtomobil: VW Golf MK7.5 Variant

Torej imam zeljo po "vikend" avtu, ki pa mora ustrezat mojemu znacaju... torej pocasni "kruzer" :)

Iscem oz. izbiram sicer med dvema avtomobiloma, ki pa si nista podobna niti glede cene niti glede vzdrzevanja niti v namenu za katerega sta bila narejena. 

1. varianta: Mercedes W123, 240d, 5 prestav za cca. 3-5k€, rocni menjalnik.

2. varianta: Golf MK2 1.6d, 5 prestav, 5 vrat, za cca. 1,5k€

Seveda ima prioriteto Mercedes. A.net je sicer trenutno kar dobro "zalozen" z W123, ampak verjamem da so najboljsi W123 ali MK2 "skriti". Pozna kdo koga, ki si lasti katerega izmed obeh modelov? A.net je obubozan z Golf MK2, no nekaj jih je sicer za 2,5k€+, ampak hocem da je lahko tudi daily za razdalje 5-10km, prav tako bo vozen tudi pozimi. Nocem "mint" primerka, ker mi ga bo sicer skoda...

V kolikor si kdo lasti katerega izmed njiju bi pa z veseljem predebatiral kaj glede vzdrzevanja / nadomestnih delov / srecanja starodobnikov itd.

lp

It's like a gift you know, it's like I can't control it...
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 905
  • Avtomobil: E28 & E34 & E32 & E61

Moj glas gre za W123. Imel sem 300d. Zame je favorit 240TD ali 300d ali kak kasnejši večji turbodizel. Idealka recimo OM606. Obvezno 5 prestav ali pa avtomatik in karavan :mljask Po možnosti s šibedahom ali celo klimo.

Moj je imel preko milijona, motor pa je delal kot urica. Pri W123 bi jaz najbolj pazil na pločevino. Dosti je slabih, še več pa slabo popravljenih. Mene je takrat ravno pločevina najbolj razočarala. Pa potem so tu še polomljeni in strgani sedeži, razpokana armatura, polomljene prednje maske, letvice, odpadajoči dodatki lesa v notranjosti itd.

Priporočam ti, da napišeš v kako skupino kaj kupuješ s tem mislim fb. Pa tujino poglej tako severno kot tudi južno od nas bi se lahko našlo kaj zdravega. Pa morda kak starodobniški klub kontaktiraj (imajo tudi svojo sekcijo oglasov v tistih glasilih ali kaj so že). Med starejšimi možaki je w123 namreč dokaj popularen in jih je še veliko ostalo.

Prikaži več možnosti
    • noucamp90 je všeč

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Moj glas gre za W123. Imel sem 300d. Zame je favorit 240TD ali 300d ali kak kasnejši večji turbodizel. Idealka recimo OM606. Obvezno 5 prestav ali pa avtomatik in karavan :mljask Po možnosti s šibedahom ali celo klimo.

Moj je imel preko milijona, motor pa je delal kot urica. Pri W123 bi jaz najbolj pazil na pločevino. Dosti je slabih, še več pa slabo popravljenih. Mene je takrat ravno pločevina najbolj razočarala. Pa potem so tu še polomljeni in strgani sedeži, razpokana armatura, polomljene prednje maske, letvice, odpadajoči dodatki lesa v notranjosti itd.

Priporočam ti, da napišeš v kako skupino kaj kupuješ s tem mislim fb. Pa tujino poglej tako severno kot tudi južno od nas bi se lahko našlo kaj zdravega. Pa morda kak starodobniški klub kontaktiraj (imajo tudi svojo sekcijo oglasov v tistih glasilih ali kaj so že). Med starejšimi možaki je w123 namreč dokaj popularen in jih je še veliko ostalo.

Hvala za odgovor :) Uf ja, 240TD to so pobozne zelje, prakticno jih ni oz. se precej nad budgetom, ki sem ga pripravljen odstet za "gust". Nekako bi se izognil turbu in pa avtomatiku, ker lahko gre potencialno vec narobe. Se posebej glede na to, da je celotni sistem avtomatika narejen na vakumu, ce se ne motim. Ceprav ravno iz tega vidika, bi moralo biti precej enostavno popravljat... ali pac?

Ni me strah slabe plocevine, strah pa me je slabo popravljene kot si omenil, ker nimas obcutka kje si oz. kaksna je "skoda". Z ostalimi malenkostmi se ne bom ukvarjal, ce je kaj raztrgano, odlomljeno itd. bom vzel kot del znacaja. No, vsaj zaenkrat pravim, da me ne bo motilo... 

Imas prav, nekako povsem ignoriram FB in tudi njihov "marketplace", ceprav to ni prav... po drugi strani pa verjamem, da starejsi mozakarji ne bodo prodajali svojega W123 na FB. Razen ce bodo prodajo zaupali sinovom/vnukom... 

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Avtomatik na mojem je delal zelo lepo in je bil kot praviš sila enostaven. Ne spomnim pa se vakuma. Vem, da mi je enkrat crknila ključavnica. Avta nisem mogel več ugasnit, dokler nisem zadušil motorja.

Za tvoj budget lahko komot pričakuješ tudi 240TD.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 477

Hvala za odgovor :) Uf ja, 240TD to so pobozne zelje, prakticno jih ni oz. se precej nad budgetom, ki sem ga pripravljen odstet za "gust". Nekako bi se izognil turbu in pa avtomatiku, ker lahko gre potencialno vec narobe. Se posebej glede na to, da je celotni sistem avtomatika narejen na vakumu, ce se ne motim. Ceprav ravno iz tega vidika, bi moralo biti precej enostavno popravljat... ali pac?

Ni me strah slabe plocevine, strah pa me je slabo popravljene kot si omenil, ker nimas obcutka kje si oz. kaksna je "skoda". Z ostalimi malenkostmi se ne bom ukvarjal, ce je kaj raztrgano, odlomljeno itd. bom vzel kot del znacaja. No, vsaj zaenkrat pravim, da me ne bo motilo... 

Imas prav, nekako povsem ignoriram FB in tudi njihov "marketplace", ceprav to ni prav... po drugi strani pa verjamem, da starejsi mozakarji ne bodo prodajali svojega W123 na FB. Razen ce bodo prodajo zaupali sinovom/vnukom... 

Ne podcenjuj "starcev". Mene moj oče našiša tako po količini uporabe facebooka, kot tudi po koriščenju njegovih funkcij.

Oglas lahko objaviš še na oldschool slo forumu.

Urejal e60va, 22.02.2021, 14:25.

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Avtomatik na mojem je delal zelo lepo in je bil kot praviš sila enostaven. Ne spomnim pa se vakuma. Vem, da mi je enkrat crknila ključavnica. Avta nisem mogel več ugasnit, dokler nisem zadušil motorja.

Za tvoj budget lahko komot pričakuješ tudi 240TD.

https://www.youtube....h?v=0WcZRpoNG9k

Pri cca. 1:22 omeni "vaccum issue"... ampak, verjamem da se lahko popravi za razmeroma "mali" denar.

Pod TD mislis karavan izvedbo, ne? Na mobile.de je najcenejsi karavan cca. 5000€, tako da bi rekel da je izven mojega budgeta.

Ne podcenjuj "starcev". Mene moj oče našiša tako po količini uporabe facebooka, kot tudi po koriščenju njegovih funkcij.

Oglas lahko objaviš še na oldschool slo forumu.

Tudi mozno, ne izkljucujem moznosti :) Ampak v splosnem bi rekel, da je to bolj izjema kot pravilo.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 883

Pri MB W123 si imel možnost:

- ABS

- Airbag voznik (tudi sovoznik)

- tempomat

- avtotelefon

- el. sedeže

- avtomatsko klimo

.

.

.

https://www.w123-bre...en/sa_innen.php

Pišuka, sam dežnega senzorja nisem našel....

Urejal RobertH, 22.02.2021, 17:22.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

So tudi pri nas karavani vsake toliko naprodaj. Vsaj vem, da so bili. In to za manj kot 5k. Vsake toliko se bo zagotovo pojavil kakšen. Drgače zna bit pa dobra alternativa w123 karavanu e34 touring (sicer generacijo novejša stvar) vendar vseeno dober cruiser za na šiht in zanimiv, oldschool motor (zvočna kulisa itd).

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 047
  • Avtomobil: Z4

Predlagam za iskanje v tujini, DE ima ogromno lepih primerkov, pri nas boš precej omejen, zlasti za lepega MB-ja, Golfa ne bo toliko težav.

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

U bitvu od opreme me ne gane prav dosti, no morda klima bi bila super... vse ostalo mi je nepotrebno. Vse kar iscem je tisti klasicni zvok diesla, zanesljivost in zvok Mercedesovih vrat, ko jih zapres :)

E34 je prevec sporten, iscem predvsem avto s "karakterjem" in klasicni diesel motorjem, brez turbota. Potencialno prideta v postev se 190 in W124. Kar se tice voznje v slubo, bo se vedno ostal "novi" Golf, ker je pac moja sluzba oddaljena 200km (100km v eno stran) z moznostjo "Home office". 

Iskanje v tujini pa ni tako "roznato", kot sem tudi sam predvideval. Prakticno je ponudba dieselov MB zelooo omejena. Nisem nasel W123 za "pameten" denar, pa da bi bil diesel pa relativno brez rje. Bencinarjev pa je dosti vec, to pa drzi... 

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Potencialno prideta v postev se ...... in W124. 

Potem si tole videl?

https://www.avto.net... E-Razred 250 D

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Potem si tole videl?

https://www.avto.net... E-Razred 250 D

Seveda :) po slikah sodec je lepo ohranjen... imas kaj vec podatkov o lastniku?

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Seveda :) po slikah sodec je lepo ohranjen... imas kaj vec podatkov o lastniku?

Ne, a po oglasu deluje korektno. 

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 096

E32 z big six motorjem? Tastara 735i? Sedmice vsaj niso prežvečene kot trojke in petice.

https://www.avto.net... serija 7: 735i
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: Plinski štedilnik 2.4

Kj tazga bi se tud šikal, sam mal bl čist :P Zvok ma pa mmmmmm :)

POZOR!

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vprašljiva.
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 954
  • Avtomobil: black

E30 324d se mi zdi tudi zanimiva izbira.

"Go be fat on someone else's time." (Rollins on women)
Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Vem, da je to BMW forum in tudi sam sem si lastil E39 & E60, ampak za namen, katerega jaz hocem ta "vikend" avto mi zal ne ustreza.

Iscem klasicni diesel zvok, zanesljivost, enostavno popravljanje in ogromno rezervnih delov. Dinamicnost v voznji ne iscem, pospeske pod 20s do 100km/h pa tudi ne :)

V to skupino mislim, da padejo zgolj VW Golf MK2 in pa W123, W124 & W201. Preferiram W123.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz ti priporočam, da daš denarnico v žep in gas na oglede. Takole preko interneta boš težko kaj ugotovil. Ponudbe je trenutno dovolj hkrati pa ne preveč. Torej lahko pogledaš vse W123 ali pa vsaj vse prekličeš. Šele ko boš opravil prve tri oglede boš točno vedel kaj želiš in se ti bo lažje.

Jaz osebno bi dal klimo na obvezni seznam opreme, če bo to občasen daily (je pa težava pri tem, da se ti tako ponudba zelo močno okrni).

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Seveda, se 100% strinjam. Temo sem ustvaril bolj iz vidika, da "nekdo pozna nekoga, ki pa ima taksen avto in bla bla bla..."

Trenutno so tri aktualne W123 240d, vse so mi solidne. 

Hja klima bi bila super stvar, ampak mislim, da se bom moral temu "luksuzu" odpovedat. Se posebej pri W123. So redki, kot posteni politiki :)

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Seveda, se 100% strinjam. Temo sem ustvaril bolj iz vidika, da "nekdo pozna nekoga, ki pa ima taksen avto in bla bla bla..."
Trenutno so tri aktualne W123 240d, vse so mi solidne. 
Hja klima bi bila super stvar, ampak mislim, da se bom moral temu "luksuzu" odpovedat. Se posebej pri W123. So redki, kot posteni politiki :)

Jaz mislim, da imam še nekje kompresor klime iz bivše w123. Če se boš odločil za kako naknadno konverzijo.
Prikaži več možnosti
    • noucamp90 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.