Skoči na vsebino

Zakaj bi kdo prodajal nov avto po 5-15k kilometrih? Ne razumem tega trenda.

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
Kasual
Kasual
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41

Praktično to kar je zapisano v naslovu. Zadnje čase vidim ogromno teh oglasov ko nekdo prodaja avto po 5-15 tisoč kilometrih in ne vidim nobenega smisla. Mi ve kdo dešifrirat to skrivnost slovenske prodajne scene avtov?

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: Plinski štedilnik 2.4

Izguba službe, nezmožnost plačevanja lizinga/kredita, izredne razmere (mogoče kaka smrt v familiji, nujno rabiš denar), naraščaj, opcija od nekoga ki mu zaupaš kupiti drugo vozilo pod ceno zaradi poznanstev, pridobitev službenega vozila, pa zih sem še ene 100 stvari pozabil. Pokličeš in vprašaš po razlogu prodaje, potem pa probaš pridobiti kak dokaz o razlogu, če ga ne moreš dobiti, uporabiš svojo čustveno inteligenco da presodiš če tej dotični osebi zaupaš ali ne.

POZOR!

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vprašljiva.
Prikaži več možnosti
    • andy, RobertH, Vocko in 8 ostalim je všeč

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 809
  • Avtomobil: službeni Passat

Je pa tudi pospeševanje prodaje. Jaz sem nabavil skodo super 1 leto stro 21kkm. So rekli da vodja prodaje dobi vsako leto nov sluzben avto, starega pa na trg.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 764
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

V teh casih se prodaja ogromno rent avtov, ker jih nimajo komu oddajat.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 699

Veliko je tudi takih ki jih zaposleni pri uvoznikih dobijo z lepimi popusti in vsako leto zamenjajo. Prakticno se vozijo zastonj skoz z novimi avti.

Pa to ni samo v sloveniji. Nemci imajo prav kategorijo Jahreswagen. Torej max 1 leto stari ki se prodajajo
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 125
  • Avtomobil: 225xe

Ker se ga naveličaš recimo? Ali pa ugotoviš, da ti ne ustreza.

A je sploh važno zakaj nekdo prodaja avto? Če je z njim kaj narobe ti sigurno ne bo rekel "vse crkuje, moram se ga znebit". 

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti
    • Goran_82 in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

DHR
DHR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 102

Ogromno takih avtov je od rent a car agencij, nasploh je veliko takih avtov po turisticni sezoni (september, oktober).
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 730
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Avtorju teme - presenečen bi bil, če bi vedel koliko je tudi takšnih ljudi, ki želijo vsako leto nov avto.
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 222
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Veliko je tudi takih ki jih zaposleni pri uvoznikih dobijo z lepimi popusti in vsako leto zamenjajo. Prakticno se vozijo zastonj skoz z novimi avti.
Pa to ni samo v sloveniji. Nemci imajo prav kategorijo Jahreswagen. Torej max 1 leto stari ki se prodajajo

To je res. Moj kolega dela na Škodi, vsako leto vzame novega, "starega" proda po enem letu, ne zgubi niti centa.
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 096

In pol meni na tehnicnih vsako meri izpusne pline, da ne bom prevec zasvinjal planeta? Kdo svinja planet?
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 233
  • Avtomobil: Passat CC

In pol meni na tehnicnih vsako meri izpusne pline, da ne bom prevec zasvinjal planeta? Kdo svinja planet?

Tisti ki vsako leto kupi nov in čistejši avto precej manj kot ti s 15 let starimi jajci :)

Urejal Zmago1, 23.02.2021, 07:17.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 236
  • Avtomobil: Rdeča raketa

No ja, treba zraven štet še onesnaženje za izdelavo 15 novih vozil, ane.

Vsako leto definitivno ni tolk preskoka, da bi prihranek na izpustih upravičil izdelavo novega vozila, mogoče 3 do max 5 vozil v tem obdobju.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • andy, fantastic five in RRoman uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 181
  • Avtomobil: F30 LCI 320i

Avtorju teme - presenečen bi bil, če bi vedel koliko je tudi takšnih ljudi, ki želijo vsako leto nov avto.

Evo jaz sem eden takšnih, sicer nimam sredstev (nov avto na keš-z nekimi 1.0-1.5 pa se mi ne da vozit) za take oslarije, bi pa lahko delal to bp. Poznam pa tudi jaz nekaj takih ki imajo dobre popuste pri dilerjih, v bistvu v pol leta oz. v letu zgubi kakega jurčka-dva, oz dosti manj kot pa da bi obdržal avto, ne vem npr. 3-5 let. Pa ima nonstop nov avto, ne zapravlja za servise, gume.. Ni to tak noro početje kot se zdi nekomu, je pa res da ne smeš bit navezan na pleh. No ta primer ko jaz poznam je dec picajzl, še folijo pusti na pragovih (ima dogovorjeno z dilerjem) itd... pol pa folk cel masten.. še folija je bila gor.  :-D  :laugh  Se pa splača imet avto 1 leto in potem v prodajo, že zaradi vinjet, zavarovanj itd.. 

@ikst, tako je! Najboljša je ta ko folk kliče za avto in vpraša, zakaj pa prodajate? Ja pizda zato ker ga hočem prodat, ko da ti bo nekdo povedal v primeru če je kaj narobe z avtom itd. To je najbolj glupo vprašanje ki ga lahko zastaviš prodajalcu, jaz ne ovinkarim če me kdo vpraša.. naveličal sem se ga, rad bi imel nekaj drugega.. Čeprav mi folk ne verjame, je moj razlog prodaje vedno tak. Kršev s prikritimi napakami pa ne prodajam, rad mirno spim. Raje dam porihtat pred prodajo če je kaj narobe, pa čao.  :ok

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja, treba zraven štet še onesnaženje za izdelavo 15 novih vozil, ane.

Vsako leto definitivno ni tolk preskoka, da bi prihranek na izpustih upravičil izdelavo novega vozila, mogoče 3 do max 5 vozil v tem obdobju.

To je stvar državne/evropske davčne in okoljske politike,.....če imaš ti vsako leto zastonj nov avto bi bil neumen če tega ne bi izkoristil....

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 728
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Zakaj bi koga zanimalo zakaj nekdo prodaja po enem letu...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 236
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To je stvar državne/evropske davčne in okoljske politike,.....če imaš ti vsako leto zastonj nov avto bi bil neumen če tega ne bi izkoristil....

Kaj točno ima to z varovanjem okolja veze?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj točno ima to z varovanjem okolja veze?

vse. varovanja okolja ne boš dosegel če ti avta ne boš kupil ampak če bo država na enoletnike  davke navila da tega ne bo storilo 500 ljudi,....

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 181
  • Avtomobil: F30 LCI 320i

vse. varovanja okolja ne boš dosegel če ti avta ne boš kupil ampak če bo država na enoletnike  davke navila da tega ne bo storilo 500 ljudi,....

Še vedno je prodaja teh enoletnikov boljša (okoljsko bolj sprejemljiva) kot pa uvoz 3-5 let starega službenega dizelskega karavana s 150-200k km iz D.  Pa teh kot si napisal je pri nas 500 komadov, ta drugih pa 50k..

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 480
  • Avtomobil: Mesanec

Izdelava enega avta bolj onesnazi.kot izpusti tega avta v celotni zivljenski dobi. Najbolj eko so oldtimeri torej.
Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 156

V DE imaš jahreswagen in jungesterne stare eno leto praktično za pol cene novega  max.prevoženih 30kkm,kar je po moje najboljši nakup.Opremljeni pa so kar solidno.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.