Skoči na vsebino

E46 vezava troblje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2 odgovorov v temi
2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: Bmw E46

Spet imam eno vprasanje glede troblje. Na e46 PFL sem skoraj doktoriral glede vezave multifunkcije v avto, ki je ni imel. No izkazalo se je da so na tem avtu ze nekaj tikali okrog zelenga konektorja, ki pride v slipring, natancneje na troblji.
Sedaj pa me zanima.

Zeleni konektor ki pride v slipring ima 10 pinov.
Za trobljo sta:
PIN 6 je plus in je rjavo rdeca zica
PIN 7 je masa in je rjavo crna zica.
Pri meni sta bila ta dva pina obrnjena...in zato multifunkcija ni delovala, ker masa ni bila na PINU 7. Sedaj pa me zanima zakaj bi to oni obrnili in kaksno vezo ima? Troblja je delala kljub temu.
Sedaj pa se nekako "bojim" priklopiti da nebi kaj skurilo ce dam nazaj na original.

Na sliki je tovarniska vezava (zgoraj rdece rjav, spodaj rjavo crn). Pri meni je bilo pa ravno obratno.

Pripete slike za predogled

• 1615567739114492544260909998407.jpg
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 541
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Če ni nič skurlo, ko je bilo narobe, zakaj bi če bo prav? Za trobljo je samo stikalo, ki je vseeno kje ima + ali -, za elektroniko pa je zelo važno kje je + in -.

Ne vem zakaj si ne pogledaš kako je vezano v načrtu, ti bo takoj jasno:

https://bmwteka.com/...en/e46/7d5b6de3

https://bmwteka.com/...en/e46/15cc3a28

Urejal Coti, 12.03.2021, 19:54.

Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: Bmw E46

Saj sem pogledal ampak nisem ravno od teh shem Coti. Troblja je bila menjana z Hellino ki ni original in stukali so konektor, vendar po original napeljavi je vse prav povezano..sedaj sem dal original trobljo nazaj.
Fora je ker je avto prej imel zgolj navaden volan in ni bilo vazno kje je masa...sedaj ko jo pa rabim za MF je pa vazno.
No saj ni problem...bolj sem zaradi airbaga spraseval, ker ima pine na istem konektorju in da ni kaj povezano kaksna masa al neki.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.