Skoči na vsebino

BMWslo Winterwagen & Kraftwagen CUP 2021

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
183 odgovorov v temi
srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 323

Mislim, da sta malce zgrešila kaj sem želel povedati. Nabavne vrednosti niso pomembne. Zaradi primerjave in zabave je pomembno, da so vozila med sabo konkurenčna, ne pa da prihajajo iz različnih planetov, kar omogoča le kriterij nabavne cene. 

Najmanj razlik, bi bilo, da se naredi "budget cup" varianto. Kupi se npr. 5 enakih vozil. Ker vem da je to utopija, sem predlagal avtomobile postaviti v primerljive razrede in dodatno varovalk - tehnično izpravnost zaradi varnosti vseh udeležencev (za drobiž se na žalost hitro najdejo kripe vprašljive varnosti). 

LP Tristan01

Samo pazi, da ima zimske gume homologiranih dimenzij in zadosti profila :skrbast

Mnenja sem, da se preveč komplicira... ideja na prvi pogled je super (imaš ali nabaviš jajček za 150 eur in ga tiščiš po racelandu, pa kar rata, rata), a potem so tu omejitve, razredi... čemu?

man-with-puzzle.jpg

Enostavno naj ostane... in bo tudi zabavno... in ja... vsak, ki bo šel na stezo, bo tiščal do kraja in se zraven smejal, do onemoglosti. Nobenega ne briga končni rezultat... ne na takih fun zadevah.

Ne komplicirat. Že tako je malo kandidatov, da jim pa potem še naložiš omejitve in predpise... na koncu vsakega mine.

Če se omeji budget in moč avtov, je že dovolj, po mojem.

Fanta, kaj se vama zdi tu toliko kompliciranja?

Ravno point je, da se poenostavi:

1. Avto mora bit stock

2. Avto mora bit registriran = tehnično izpraven

3. Avto mora imeti homologirane zimske gume z zadosti profila (3mm) = da se lahko pelješ na dirkališče in nazaj brez menjav

4. Avto mora imet (predlog C) atmosferski motor z razmerjem max. 90KM/tono - ta zahteva pokrije ravno to, da ne rabiš razredov in podatek se enostavno preveri v prometni

90KM/tono ti pa pokrije ravno dosti avtov, da lahk prideš npr. e36 compactom 102KM, z golfom 4 1.4 16v ali pa cliotom 1.2 16v ali pa 1.0 UP! s 75KM. Ki so po moje kar primerljivi na teh kratkih progah

Po drugi strani ti pa avtomatsko bolj hitre izloči (npr. clio 2 1.4 16v...). Posledično imaš bolj primerljive rezultate in bolj varno zadevo (nižje hitrosti).

Ta neljuba pravila so ravno zaradi varnosti in poenostavitve...

Budgeta sploh ne bi omejeval, ker so itak novejši avtomobili težji že v osnovi in ne vidim, kaj bi bil doprinos pri omejevanju budgeta?

(Zaradi mene, če pride nekdo z novim twingom 1.2 ali cliotom 1.0, mi je čisto vseeno - samo da je atmosferc :laugh )

Prikaži več možnosti
    • XIN in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 332
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Lahko citroena c3 1.1 od žene vzamem? :) zimske gume že ima

Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Lahko citroena c3 1.1 od žene vzamem? :) zimske gume že ima

Lahko, samo na lastno odgovornost :blackeye

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 284
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Fanta, kaj se vama zdi tu toliko kompliciranja?

Ravno point je, da se poenostavi:

1. Avto mora bit stock

2. Avto mora bit registriran = tehnično izpraven

3. Avto mora imeti homologirane zimske gume z zadosti profila (3mm) = da se lahko pelješ na dirkališče in nazaj brez menjav

4. Avto mora imet (predlog C) atmosferski motor z razmerjem max. 90KM/tono - ta zahteva pokrije ravno to, da ne rabiš razredov in podatek se enostavno preveri v prometni

90KM/tono ti pa pokrije ravno dosti avtov, da lahk prideš npr. e36 compactom 102KM, z golfom 4 1.4 16v ali pa cliotom 1.2 16v ali pa 1.0 UP! s 75KM. Ki so po moje kar primerljivi na teh kratkih progah

Po drugi strani ti pa avtomatsko bolj hitre izloči (npr. clio 2 1.4 16v...). Posledično imaš bolj primerljive rezultate in bolj varno zadevo (nižje hitrosti).

Meni je ta predlog všeč! 4 simpl točke in to je to :)

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 355
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Meni je ta predlog všeč! 4 simpl točke in to je to :)

Ok. Sedaj je tudi meni pregledno... in ja... žal noben od 6 avtov pri hiši ne ustreza... bo treba ubrat Etorejevo varianto, če bi zadeva postala zanimiva in če se bo časovno izšlo.

Temo bom še naprej spremljal :ok

Bi pa samo še omenil, da bi veljalo preveriti, ali ni tako, da v času, ko ni obvezna zimska oprema, lahko voziš tudi zimske gume z min. 1,6 mm - enako, kot letne (ne bom trdil, a sem skoraj prepričan, da je tako). Kolikor vem, je min. 3 mm globina profila za gume, ki štejejo za zimsko opremo.

To omenjam zato, da ne bo nekdo izpadel iz igre, ker bo pač čez poletje zvozil stare zimake... pa da ne bo ravno julija nove zimske gume kupoval samo zato, da jih bo takoj zradiral na kaki stezi.

F7P 704+A25B-FXS+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 1112 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Lahko pa pripelješ tudi E36 318is, ki je tudi nekje blizu 90KM/tono. Ali pa Pasata z 1.9tdi in 135konji... Koliko drugače se pelje od Clia 1.2 16V ne rabim razlagat.

Zato je v mojih očeh tole malce preveč na široko zastavljeno.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 15.03.2021, 20:11.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 284
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Oba odpadeta, tdi ker je turbo, 318is pa ma več kot 90hp na tono

https://zeperfs.com/...-bmw-318-is.htm

1371kg 140hp = 102hp/tono

Urejal airmike, 15.03.2021, 20:20.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • srcnik in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Lahko pa pripelješ tudi E36 318is, ki je tudi nekje blizu 90KM/tono. Ali pa Pasata z 1.9tdi in 135konji... Koliko drugače se pelje od Clia 1.2 16V ne rabim razlagat.

Zato je v mojih očeh tole malce preveč na široko zastavljeno.

LP Tristan01

Prvo kot prvo E36 318is ima 140KM, da bi dosegel to razmerje, bi moral biti težak 1,56 tone... (Kar pa ni niti blizu)

Za tdi pa menda ja veš, da je turbo... Pogoj je pa atmosferc... Površno, površno... :student

Edit: vidim, da so me že prehiteli :)

Ok. Sedaj je tudi meni pregledno... in ja... žal noben od 6 avtov pri hiši ne ustreza... bo treba ubrat Etorejevo varianto, če bi zadeva postala zanimiva in če se bo časovno izšlo.

Temo bom še naprej spremljal :ok

Bi pa samo še omenil, da bi veljalo preveriti, ali ni tako, da v času, ko ni obvezna zimska oprema, lahko voziš tudi zimske gume z min. 1,6 mm - enako, kot letne (ne bom trdil, a sem skoraj prepričan, da je tako). Kolikor vem, je min. 3 mm globina profila za gume, ki štejejo za zimsko opremo.

To omenjam zato, da ne bo nekdo izpadel iz igre, ker bo pač čez poletje zvozil stare zimake... pa da ne bo ravno julija nove zimske gume kupoval samo zato, da jih bo takoj zradiral na kaki stezi.

Ja imaš prav, ideja je, da prideš s tam nekje 3mm profila, da imaš ob koncu dneva, ko se pelješ domov še vsaj nekje tistih zakonskih 1,6mm gor :)

Pač v izogib, da bi se kdo brez profila oz. že po žicah domov vozil (varnost) ;)

Urejal srcnik, 15.03.2021, 20:25.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 179
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Nek odziv je, si kaj razmišljal kakšno je minimalno število prijavljenih? 

Sprašujem, da vem kdaj po winterwagen :) nekaj že imam nagledano.

Urejal Fleko, 16.03.2021, 09:08.

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Pa za začetek bi rekel, da bi bilo super ene 6 komadov... Da bi potem tekom leta še kakšnega zraven pritegnili, da bi nas za naslednje leto vsaj ene 10 blo... Kaj praviš?
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 052
  • Avtomobil: 330 xi

Zanimiva ideja samo ime ni tapravo . Winter wagen zalavfas 15 novembra ter se ga na pomlad losaš , pomožnosti z dobičkom. Mogli bi bit neki zimski izivi  kdo dalj prileze po zasneženem bregu npr. Maja se po pisti voziš s tapravimi karjolami. Upam da vam kaj uspe sestavit skupaj :) 

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 636
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Če bi koga zanimalo, sodelavec (1.lastnik) od včeraj dalje prodaja (ogled v Sl. Bistrici):

Renault Clio 1.4 16v bencin, letnik 2001, 72kW/98KM, 205.626km. Avto je v letom primernem stanju (praske, udarnine, popravila strehe in pokrova zaradi padcev ledu, natrgan voznikov sedež, slabo delujoči amortizerji prtljažnika, mrtva lučka osrednje konzole...).
Avto še ni imel prometne nesreče, motor dela super... Maja 2020 je imel veliki servis.
Cena: 500€ ali več
Sicer je oprema Privilege (ročna klima, poglobljeni sedeži, CD + obvolanske kontrole, svetlo oblazinjenje, električna stekla spredaj, meglenke, volan nastavljiv po višini, potovalni računalnik...)

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Če bi koga zanimalo, sodelavec (1.lastnik) od včeraj dalje prodaja (ogled v Sl. Bistrici):

Renault Clio 1.4 16v bencin, letnik 2001, 72kW/98KM, 205.626km. Avto je v letom primernem stanju (praske, udarnine, popravila strehe in pokrova zaradi padcev ledu, natrgan voznikov sedež, slabo delujoči amortizerji prtljažnika, mrtva lučka osrednje konzole...).
Avto še ni imel prometne nesreče, motor dela super... Maja 2020 je imel veliki servis.
Cena: 500€ ali več
Sicer je oprema Privilege (ročna klima, poglobljeni sedeži, CD + obvolanske kontrole, svetlo oblazinjenje, električna stekla spredaj, meglenke, volan nastavljiv po višini, potovalni računalnik...)

Že ima preveč KM/tono :(

Drgač pa tile clioti fajn letijo ;)
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 386
  • Avtomobil: Becikl

Ah tale omejitev km.na tono je odvec. Raje das max crednost 1000 eur. Pa komur rata rata.

Tako kot vcasih 1000 km nurvurgringa bi meli zdaj Taousand ojro Lindauring cup.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Kakor 24 hours of lemons ali pa carbage run :)

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • XIN in _T_O_M_O_ uporabnikom je všeč to sporočilo

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Ah tale omejitev km.na tono je odvec. Raje das max crednost 1000 eur. Pa komur rata rata.

Tako kot vcasih 1000 km nurvurgringa bi meli zdaj Taousand ojro Lindauring cup.

Ja, potem pa pride nekdo npr. s cliotom RS in trdi da ga je kupil za 1000 eur... Pa je takoj spet kregarija...

Zadeva mora bit simpl (pogledaš prometno, pa se takoj vidi a si not al nisi ;) )

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Evo, če nas povzamem malo, smo zaenkrat naslednji za akcijo:

srcnik (Seat Ibiza 1.2 12v 64KM, 1095kg)

Fleko (tbd)

etore (Twingo? :) )

wini (citroen C3 od žene)

airmike?

Zraven se pa še 2 stara znanca zanimata, ki pa še nista na forumu... Tako da mogoče nam le uspe ;)

Urejal srcnik, 16.03.2021, 20:50.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 332
  • Avtomobil: bmw 328i f30

žena pravi da žabe ne smem tikat :blackeye

bo treba nekaj nabavit

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 924
  • Avtomobil: F15

Kaj pa če skupaj kupimo 3-5 AX ali Clio. Parkiramo na racelandu pa vozimo celo sezono?
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 156
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

You son of a bitch, I'm in*.

Neki se bo našlo, ali fiesta 1.3 od punce, ali corsa od soseda, v skrajni sili polo 1.3 od babi :laugh

Če bi bila relativno odprta proga, z veliko ravnine in dolgimi ovinki, bi verjetno zmagal E36 318i. Pride ~88 KM/tono.

Če bo pa zaprta, ala raceland, potem pa ima največ šans najlažji avto z najbolj novimi gumami.

*Rick and Morty.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.