Skoči na vsebino

BMWslo Winterwagen & Kraftwagen CUP 2021

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
183 odgovorov v temi
_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 386
  • Avtomobil: Becikl

Ja, potem pa pride nekdo npr. s cliotom RS in trdi da ga je kupil za 1000 eur... Pa je takoj spet kregarija...

Zadeva mora bit simpl (pogledaš prometno, pa se takoj vidi a si not al nisi ;) )

Pa nej trdi, pa nej zmaga, kaj te boli kurac. Prides kje odpeljes par krogov spijes pivo pojes cevape in gres domov.

Ce je nekdo tolk tekmovalen da bo na faking winterwagon cup prisel z nabritim cliotom in premagal mene v octaviji ki.jo mam za prevoz materiala, in si ga bo zvecer drkal kolk je dober...neka

Jaz pridem tja da fuknem octavio pocez, spijem pivo in upam da grem domov z octavio ne pa z avtovleko :ok2.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • dogg1410 je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 323

žena pravi da žabe ne smem tikat :blackeye

bo treba nekaj nabavit

Bom spremenil na tbd ;)

Kaj pa če skupaj kupimo 3-5 AX ali Clio. Parkiramo na racelandu pa vozimo celo sezono?

Mislim da je bolje, če so različni avtomobili in različne proge, bo bolj zanimivo in zabavno, je XIN lepo razložil ;)

You son of a bitch, I'm in*.

Neki se bo našlo, ali fiesta 1.3 od punce, ali corsa od soseda, v skrajni sili polo 1.3 od babi :laugh

Če bi bila relativno odprta proga, z veliko ravnine in dolgimi ovinki, bi verjetno zmagal E36 318i. Pride ~88 KM/tono.

Če bo pa zaprta, ala raceland, potem pa ima največ šans najlažji avto z najbolj novimi gumami.

*Rick and Morty.

:ok

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Pa nej trdi, pa nej zmaga, kaj te boli kurac. Prides kje odpeljes par krogov spijes pivo pojes cevape in gres domov.

Ce je nekdo tolk tekmovalen da bo na faking winterwagon cup prisel z nabritim cliotom in premagal mene v octaviji ki.jo mam za prevoz materiala, in si ga bo zvecer drkal kolk je dober...neka

Jaz pridem tja da fuknem octavio pocez, spijem pivo in upam da grem domov z octavio ne pa z avtovleko :ok2.

No ravno take bi rad s tem pravilom izločil, da ostane vsaj malo tekmovalnega duha...

Btw, če vas je dosti takih (kot npr. ti v octaviji), ki presegate teh 90KM/tono, lahko pač pridete vseeno zraven vozit za fun... Sploh če ti je to bistvo... ;)

To z avtovleko bomo pa verjetno vsi upali :ok2

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 284
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Evo, če nas povzamem malo, smo zaenkrat naslednji za akcijo:

srcnik (Seat Ibiza 1.2 12v 64KM, 1095kg)
Fleko (tbd)
etore (Twingo? :) )
wini (citroen C3 od žene)

airmike?

Zraven se pa še 2 stara znanca zanimata, ki pa še nista na forumu... Tako da mogoče nam le uspe ;)

Jaz konec maja odhajam iz slo.... Če prodam e46 v kratkem bom verjetno nabavil kak shitbox ( civic bingo) in sem potem in če bo šlo datumsko skoz...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Jaz konec maja odhajam iz slo.... Če prodam e46 v kratkem bom verjetno nabavil kak shitbox ( civic bingo) in sem potem in če bo šlo datumsko skoz...

Mogoče si po prvem eventu premisliš  :laugh 

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 218
  • Avtomobil: Boljši od E39 :)

Podpiram idejo, celo razmišljam, da bi si kak jajček kupil samo za to. Zakaj pa mora imeti zimske gume? To bo na zaprti progi ala Raceland tako natrgalo, da ne bo več legalna za vožnjo domov, oz bo nevarnost, da jo kje po avtocesti raznese.

Predlagam, da se lahko dajo tudi letne gume gor, samo da ne smejo biti semi-slick ali kaj podobnega. 

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Pa... razloga sta dva oz. trije.

Prvi je najbolj pomemben je manjši grip, kar pomeni več drsenja = več zabave.

Drugi je pa ravno ta, da se prepreči, da bi folk namensko kupoval nove gume samo za to... (da ne bo avto za par 100€ imel nove michelinke pilot sport gor - gume dražje od avta)

Tretji je pa ta, da pri zimskih verjetno čisto nove ne bodo najhitrejše, torej bodo verjetno optimalne kakšne rabljene, ki so že malenkost trše... Torej spet izločitev denarnega faktorja ;)

Ker so pa švoh lahki avtomobili pa verjetno tudi ne bodo pretirano uničili gume...

Bomo pa videli...  :ok2

Urejal srcnik, 17.03.2021, 10:16.

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 218
  • Avtomobil: Boljši od E39 :)

Nekak dvomim, da bo kdo na shitboxe dajal neke hude gume gor. Če si pa kdo to želi, kar naj.  Jst zase vem, da bi nekaj rabljenega kupil, ravno zaradi stroškov. Edino kjer se ne splača šparat, je zavorno olje in ploščice.

Glede zabave in manjšega gripa se pa strinjam, samo zimske gume niso prave za to, ker jih bo razcefralo. Poglej, kaj je meni naredilo s Conti SC3, ko jih je pregrelo na Racelandu, pa so narejene za suho cesto in vroče. In tole je bilo marca, ko ni bilo več kot 15 stopinj zunaj.

Aja, avto je težak 1050 kil, atmosferc, pa kratek, torej idealka za na RL. Res pa je, da ima malo več konjev, samo sem se res trudil, da nebi vrtelo v prazno.

Pripete slike za predogled

• IMG-ffa37b4750921733395f0bb2c38d041e-V.jpg
  • IMG-75fc4d84ca1b06e9150378d76268124d-V.jpg

Urejal Vocko, 17.03.2021, 10:37.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Ja, samo tole je po moje seštevk moči avtomobila + športno podvozje + nizkoprofilne gume + grip na gumah...

Seštevek tega je zelo velika sila na površini gume, ki pa je, po sliki sodeč, naletela na neke "nepravilnosti" v asfaltu... Ker po gladkem asfaltu fizično ne moreš takole odtrgati ven kose gume...

Tule predvidevam, da bo že v osnovi manjši grip (prej zdrsne) in to da bodo gume stock "balonarce" plus mehkejše podvozje pripomoglo, da se ne bodo pretirano trgale gume (plus manjša moč motorja)...

Lahko me pa občutek vara, zato pravim, da bomo videli po prvem eventu :)

PS: mogoče, če bo interes, se pa lahko naredi en testni dan na lindauringu v aprilu ;)

Urejal srcnik, 17.03.2021, 11:52.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 179
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Jaz sem enakega mišljenja, kar se tiče zimskih gum.
Zimske gume so enostavno premehke. Če nebodo ravno neke 10+ let stare, bo vse scefrano ob koncu dneva in ne bodo legalne.
Vec drsenja ni enako more fun. Ko spredi pregrejes zimsko gumo boš samo še understeeral. Za understeer pa vemo, da ni fun :)
Glede stroška si na letnih gumah na nižjem strošku. Če greš z zimskimi, bi itak mogu ob novi zimi kupit druge, poleg tega sem prepričan da en komplet zimskih pnevmatik ne bo zdržal vseh 4. Dni.
Če pa kupiš neke rabljene eko gume, bo oprijem malo boljši kot pri zimskih, hkrati pa garantiram, da bodo zdrzale vse 4. "dirkaške" dni.

P.s. sem za to, da se letne gume legalizirajo. Recimo pogoj damo, da je treadwear večji od 250. 

P.s.2 sem mnenja, da bo bolj varno to na letnih gumah izvajat - denarnica bo manj trpela. Smo tudi z zimskimi gumami po RL-ju fural in je no go. Trga bolj kot zgoraj na slikah - govorim za Savo S3, kar je itak standard za jajčke :) 

Urejal Fleko, 17.03.2021, 15:22.

Prikaži več možnosti
    • Vocko in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 636
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Jaz pridem (izven konkurence, ker je avto premočan) pokončat Rotalove nalite, da vidimo, koliko zlorabe zdržijo. :)

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Jaz sem enakega mišljenja, kar se tiče zimskih gum.
Zimske gume so enostavno premehke. Če nebodo ravno neke 10+ let stare, bo vse scefrano ob koncu dneva in ne bodo legalne.
Vec drsenja ni enako more fun. Ko spredi pregrejes zimsko gumo boš samo še understeeral. Za understeer pa vemo, da ni fun :)
Glede stroška si na letnih gumah na nižjem strošku. Če greš z zimskimi, bi itak mogu ob novi zimi kupit druge, poleg tega sem prepričan da en komplet zimskih pnevmatik ne bo zdržal vseh 4. Dni.
Če pa kupiš neke rabljene eko gume, bo oprijem malo boljši kot pri zimskih, hkrati pa garantiram, da bodo zdrzale vse 4. "dirkaške" dni.

P.s. sem za to, da se letne gume legalizirajo. Recimo pogoj damo, da je treadwear večji od 250. 

P.s.2 sem mnenja, da bo bolj varno to na letnih gumah izvajat - denarnica bo manj trpela. Smo tudi z zimskimi gumami po RL-ju fural in je no go. Trga bolj kot zgoraj na slikah - govorim za Savo S3, kar je itak standard za jajčke :)

Puščam odprto možnost, da v kolikor bo prišlo do prevelike deformacije zimskih gum na testiranju pred sezono, da bodo dovoljene tudi letne gume, samo treadwear 400+ ali pa 500+ (ker 320 ima npr. pilot sport 4)...

Na ibizi imam trenutno:

- 2x sava eskimo s3 - cca. 2 leti stare

- 2x kumho zimske - cca. 3 leta stare

Tako da bo kar realen test vzdržljivosti ;)

Razmišljam, da bi šel na lindauring (preverit teorijo, pa stestirat tehniko) nekje čez velikonočne praznike 3.-5. april (čez dobre 2 tedna). Je kdo za akcijo, da se mi pridruži na letnih pnevmatikah, pa da naredimo primerjavo obrabe in hitrosti: zimske vs. letne?

PS: ena zabavna ideja je tudi, da bi v primeru letnih pnevmatik moral imet najožjo dimenzijo, ki je homologirana :)

(npr. za mojo ibizo je to 165/70R14 - da ostane ta fun factor)

PPS: V2 ideja je pa, da za tamale avtomobile (clio, twingo...) omejimo na max. širino 175mm (pa še vedno homologirana dimenzija, samo da ne bo kdo npr. za twingota 13 col gume iskal :D ), za večje (golf, e36...) pa najmanjša, ki je navedena v homologaciji...

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Evo, če nas spet povzamem malo, smo zaenkrat naslednji za akcijo:

srcnik (Seat Ibiza 1.2 12v 64KM, 1095kg)

Fleko (tbd)

etore (Twingo? :) )

wini (tbd)

XIN (fiesta 1.3 od punce / corsa od soseda / polo 1.3 od babi)

Vocko (tbd)

airmike (tbd - samo 1. event)

Izven konkurence:

_T_O_M_O_ (Škoda Octavia)

naliM (na Rotal gumah)

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 713

Se pridružim...Alfa mito 1.4 78hp, 1155kg in 120nm navora   :)

lp,m

Urejal bmw330cd, 18.03.2021, 05:55.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • srcnik, Fleko in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 179
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Tole bo zanimivo loviti :) pomoje kar win win kombinacija avta in pilota :)

3-5.4. sem za da se naredi eno testno srečanje.

Urejal Fleko, 18.03.2021, 07:08.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Win je pomojem civic bingo :) 75hp, 930kg, dual wishbone spredaj itd.. :)
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 156
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Sepravi čez dobra dva tedna? Kul, pomoje bi šlo.

@srcnik, mislim da malo preveč kompliciraš s temi gumami.

Pač se da enostavno pač dva razreda, zimske in letne. Normalne letne, ne hude športne ali semislicks.

Pa open, za ostale izven kriterijev (90KM/t).

In lahko kdo tudi pripelje zraven letni komplet, pa naredi prvo čas z zimskimi in nato premenja na letne. Tako sodeluje v obeh kategorija, pa še vidimo lahko razliko v performansih. Sploh uporabno, če so zimske za znucat.

Pa lahk je tut NA dizel, ane? Bom vprašal še frenda z 1,9 sdijem.

Ideja: če ima kdo rahlo premočan avto, nevem, ala 90-95KM/t, naj si najde sopotnika in tako zniža razmerje. Pa najbrž se ne bo računalo na desetinke natančno...

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Žakl cementa v prtljažnik :rofl
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 653
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Moje mnenje je, da bi morale biti obvezno letne gume za vse, zimske ne bodo zdržale niti enega vikenda, ne da bi se deformirale ali razpadle. Strošek na koncu bo večji, kot pa kupiti na začetku letne nove.

Mogoče bi bilo smotrno, da vsi akterji, ki se bodo(bomo) prijavili na tekmo.....kupimo enake letne gume oz od istega proizvajalca. Sam sem za to, da se kupi najcenejše letne pnevmatike..od kakšnega kitajskega proizvajalca ali pač eksota. Dimenzije bodo med seboj zelo podobne, glede na to...da bodo vozila podobnega ranga. Cena pa za gumo tudi ne bo presegla 35€/kos......kar je cca 140€ za celo "sezono tekem". Ne vem, pač je to moje mišljenje....

Urejal Borut30, 18.03.2021, 09:14.

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Sepravi čez dobra dva tedna? Kul, pomoje bi šlo.

@srcnik, mislim da malo preveč kompliciraš s temi gumami.
Pač se da enostavno pač dva razreda, zimske in letne. Normalne letne, ne hude športne ali semislicks.
Pa open, za ostale izven kriterijev (90KM/t).

In lahko kdo tudi pripelje zraven letni komplet, pa naredi prvo čas z zimskimi in nato premenja na letne. Tako sodeluje v obeh kategorija, pa še vidimo lahko razliko v performansih. Sploh uporabno, če so zimske za znucat.

Pa lahk je tut NA dizel, ane? Bom vprašal še frenda z 1,9 sdijem.

Ideja: če ima kdo rahlo premočan avto, nevem, ala 90-95KM/t, naj si najde sopotnika in tako zniža razmerje. Pa najbrž se ne bo računalo na desetinke natančno...

Ne bi rad preveč razredov delal, ker nas bo že tak malo, pa da ne bomo potem po trije v vsakem razredu...

Problem pri letnih je ravno definirat, kaj je "normalna" guma, za nekoga je npr. pilot sport 4, conti sportcontact, sava UHP... Za druge je primacy, premiumcontact, intesa hp... za tretje pa ecocontact, energysaver... Pa če je še dokaj enostavno to določiti pri večjih proizvajalcih, nastane problem pri miljon kitajskih, ko niti približno ne veš v kateri rang spada... Posledično bi si vsak po svoje razlagal in pridemo spet do kregarije...

Nekak je potrebno fiksno omejit zadevo, da ni možnosti "hvatanja krivin" in da se lahko enostavno preveri.
Zato je trenutno plan da pogledaš prometno in homologacijo za podatke (moč, teža, gume) in na hitro vržeš uč na avto, da je stock, pa je to to...

Gledat in spremljat, da se vedno 2 vozita v avtu ali pa da ima kdo vedno žakelj cementa v gepeku je pa po moje nesmiselno...

Prav tako bi se rad izognil premontažam gum na eventu, ker je spet "dosti nepotrebnega dela", bolje da se v gepeku kak žar, kamping stoli in osvežilna pijača pripelje kot pa namenske gume ;) 

Drugače pa ja, atmosferski dizli so tudi dovoljeni ;) 

Za termin testa nekako razmišljam soboto 3.4., ko so trgovine še odprte, če bo potrebno it kak powertape iskat ali pa kako osvežitev :) (Seveda pod pogojem da bo vreme ok) 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.