Skoči na vsebino

BMW i4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
255 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 718
  • Avtomobil: OOOO

Še 3 leta do predvidenega pričetka serijske proizvodnje.

ja ja, ampak eno je, da je stvar razvita.. drugo pa da je v masovni proizvodnji. ce je vse res, kar promovirajo, bi morali avti, ki imajo danes 450-500km dosega z isto tezko imeti cez 3 leta 750-800km. Kar pa pomeni, da se uporabnost ne poveca za 50% ampak za 300% ;)

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 871
  • Avtomobil: 1.6i, 2.0d, 4.2, 5.7

Kvatro - se pravi samo za powerwall (brez avta) naj bi clovek dal toliko kot za benz avto star ene 6-7 let npr. Megane, kateri je ob porabi dobrih 7 litrov zmozen prevoziti se vsaj 200k km.
Ponovno - povprecni slovenski/avstriski/nemski avto je star 10-12 let v vrednosti ene 5k...
Od kje naj povprecen clovek s povprecno kao placo (kao 1.3k,.pa se ve da je realno marsikje pod jurja) in otroci/poloznicami/krediti.. nabavi ev za 50,60...k , pa najboljs se 8k za powerwall pa 15-20k paneli ter tc....
Se mi zdi da nekateri izgubljajo kompas, sploh pa ker ostale posiljujejo s svojim agresivnim eko/hipster/lgbqwxyqwxy misljenjem.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335

no ja, baterijo kot je powerwall ne uporabljas samo za polnjenje avta. Vecina modernih his laufa v celoti preko elektrike. Cilj ni (samo) polniti avto s solarno energijo, cilj je samooskrba z elektricno energijo za celotno hiso. Ce imas gretje preko elektrike pa se par drugih igrack, potem govorimo v povprecju o stroskih nekje jurja do dva letno (brez avta!), trend mocno nazvgor ;) 100% pokril tega verjetno ne bos nikoli (zima, slabo vreme, ...), vseeno pa se splaca.

Plus samozadostnost pri elektriki je ogromen faktor. Ce pri meni doma pride do motnje v dobavi elektrike sem mrzel :(

Prikaži več možnosti

Kvatro
Kvatro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: Passat B8 190KM

Tocno tako kot je povedal the_one. Gledajo se vsi stroski skupaj, dolgorocno. In pa solarna ze dolgo ni vec, 15, 20, ce ne govorimo o strehi štale, ze v slo dobis en panel za 180, torej za naso streho je to 3600 plus montaza.
Lej, nikogar ne posiljujem, bog ne daj, če smo že pri tem, ne verjamem ne v antropogeno globalno segrevanje, ne v zelene igračke. Dol mi maha z okoljskega vidika, oziroma me precej skrbi mikroplastika, težke kovine, precej zihr sem, da proizvodnja električnega avta še bolj osvinja zemljo, ampak ne s co2, s strupi..
ampak. Razumem pa položnice in ekonomsko računico. Z nakupom novega avta za 62k bom jaz v plusu taprvi dan po nakupu (s subvencijo vsteto doplacam 13.5k za menjavo 5 let starega avta z novim), potem pa pri ceni dizla od 1.8 naprej in 35kkm/leto naprej delam plus (pri 45kkm in dizlu 1.9 sem MOCNO v plusu). Šparam. Ceneje me pride na mesečni in letni ravni. Če pa filam še na svojo streho in imam še porabo hiše cenejšo in neodvisno od izpadov, toliko bolje.
Kar se pa tiče tega kako ljudje nimajo. Ja, ogromno ljudi res ne. Pa vendar mam v passatu l.2017 pogosto občutek, da sem klošar, toliko wagnov povsod, obenem imamo slovenci samo na banki milijarde, baje za eu razmere noro veliko depozitov. In naloga tega dela srednejga sloja, ki je še ostala, in seveda višjih, je, da investiramo prvi v te igračke, zato da bo za ostale ekonomija obsega naredila svoje in bodo cenejše, boljše
Prikaži več možnosti
    • the_one in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 871
  • Avtomobil: 1.6i, 2.0d, 4.2, 5.7

Posten odgovor ;-)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 376
  • Avtomobil: sivo povprečje

Kakšno majhno streho pa imaš da so paneli 3,6 jurje samo? Znanec ima predračun, za majhno bajto (100 kvadratov v dveh štukih) okol 10 jurjev komplet.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: F31 320d

Paneli stanejo cca 40c na W. Torej 4k€ za 10kW.

Je pa potem še kar nekaj drugih stvari.

Inverter, montažni material, ožičenje... in seveda montaža.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Dobro, samo da bi to naneslo dodatnih 6 jurjev?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: F31 320d

Če imaš voljo in nimaš dveh levih rok lahko elektrarno postaviš sam za kakih 6-7 jurev.

Če pa samo gledaš kako delavci hodijo po strehi potem pa je cena taka kot je.

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 919

Če imaš voljo in nimaš dveh levih rok lahko elektrarno postaviš sam za kakih 6-7 jurev.

Če pa samo gledaš kako delavci hodijo po strehi potem pa je cena taka kot je.

A za priklop SE na omrežje ne vprašajo za noben papir, je lahko kar DIY zadeva?

Prikaži več možnosti

teslam2
teslam2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 100
  • Avtomobil: Holcvagen

seveda rabis vse papirje, se bolj pa komplicirajo ce zelis prodajat strom. Ce ne bi blo tok jebarije s papirji potem jutri dam za 25kw panelov na vse mozne svoje strehe.. odkupna cena stroma je zadnje mesece okoli 150e/mwh

Urejal teslam2, 23.06.2022, 10:14.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Papirje je še najtežje dobit, pa upaš lahko da jih ni v tvoji soseski že preveč in te ne zavrnejo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 608
  • Avtomobil: 2Fast4You

https://www.energeti...la-in-odgovori/

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Kvatro
Kvatro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: Passat B8 190KM

Moja pravilno orientirana streha ma kukrle in ze 4 kolektorje za vodo, ni veliko prostora vec, za 6kW bo še šlo. 20 kolektorjev po 300w, ford solar jih prodaja po 170, 3400 torej. Plus montaža, elektronka, tesla power wall (ampak s tem prisparas se, da nikol vec ne uporabljas drage tarife; kar manjka solarni, nafilas baterijo s poceni tarifo.
Pri postavitvi v lastni režiji je pa problem zavarovanje hiše; brez da ti to naredi ali vsaj poštemplja nekdo s papirjem, je to zelo riskantno, načeloma je kar dobroh sto€ na leto dražje zavarovanje hiše zaradi tega. Ampak brez powerwalla, mislim da jo dobiš “zihr” za 5k ish. Da ne omenjamo, da če gre elektrika X2, se ne amortizira v dobrih 7 letih, ampak v dobrih treh. Pa bog ne daj da pride do kakšnih redukcij, v tem primeru imaš pokrito še to.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Na "powerwall" trgu obstaja samo Tesla, a nimajo že neki slovenski proizvajalci nekih podobnih zadev?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 493
  • Avtomobil: creative technologie

ma powerwalle imaš od xxx podjetij, tudi cene so od xk€ do xxk€.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.