Skoči na vsebino

Kontrolna lučka DSC

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
roman65
roman65
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW 318i

Pozdravljeni bralci foruma! Imam težave z BMW 318i letnik 1999. Nemirno delovanje motorja pod prostim tekom in nekje pri 2000 obratih se pojavlja cukanje pri pospeševanju in takoj po zagonu motorja se prižge kontrolna lučka "dinamični nadzor stabilnosti DSC " gori ves čas ko je prižgan motor. Zamenjal sem že bencinsko črpalko, filter goriva, vžigalno tuljavo, svečke, šobe za vbrizg goriva, odušek. senzor na odmični gredi. Izmeril sem tudi kompresijo ki je od 11,4 pa do 12,9 kar je solidno. preveril sem tudi vzmeti na ventilih in sem ugotovil da nobena ni počena. Vstavil sem tudi blokator v vstrajnik in oznake so vse pokrite oziroma na mestih. Priklopil sem tudi diagnostiko, ki pa tudi ni pokazala nobenih nepravilnosti. Ne vem kaj bi še lahko bilo??? Prosim vas, če je kdo imel podobno izkušnjo, če mi lahko svetujete kaj bi še lahko pogledal. Za pomoč se vam iskreno zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.slika 2.jpg

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 363
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

na kak tester si priklopo? Original al kak fejk?

Ker ce ti vrze na stevcu lucko, mora biti shranjena napaka.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 398
  • Avtomobil: BMW x

Saj si že kar veliko postoril, a je očitno še nekaj ostalo. Si preveril tudi ventil / membrano odduška na sesalni cevi?

Jaz bi še preveril alternator - če polni dovolj in ne niha napetost ali daje napetostnih špic zaradi slabih krtačk.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 333
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

Obrabljena ekscentrik odmična
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 284
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Zakaj pa gori kontrolka za DSC, ko je težava na motorju?

To pa res ne more biti povezano :zmeden

F7P 704+A20DTH+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 1053 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 363
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

ponavadi zna bit kak JAW rate sensor. Sj pravim, prklopit na DIS ali INPA pa bos vedo.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 333
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

Zakaj pa gori kontrolka za DSC, ko je težava na motorju?

To pa res ne more biti povezano :zmeden

lahko da lučka za motor sploh ne deluje ok

Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 258
  • Avtomobil: Bmw 3er

abs senzor na zadnji osi "Obroček "...

spušča obrate ker nima povratne informacije iz abs senzorja ki je prerjavel na zadnji osi zato misliš, da avto ne vleče

https://www.google.c...ent=firefox-b-d

Urejal boripi, 22.03.2021, 14:26.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

roman65
roman65
  • Uporabnik

na kak tester si priklopo? Original al kak fejk?

Ker ce ti vrze na stevcu lucko, mora biti shranjena napaka.

Priklopil sem na tester, ki ga uporabljajo v tehničnih bazah AMZS.

Saj si že kar veliko postoril, a je očitno še nekaj ostalo. Si preveril tudi ventil / membrano odduška na sesalni cevi?

Jaz bi še preveril alternator - če polni dovolj in ne niha napetost ali daje napetostnih špic zaradi slabih krtačk.

Oprosti ne vem točno kaj si mislil s tem " na sesalni cevi" misliš na sesalni kolektor???? 

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Oprosti ne vem točno kaj si mislil s tem " na sesalni cevi" misliš na sesalni kolektor???? 

Sorry, res je na sesalnem kolektorju pod škatlo zračnega filtra klime - mislil sem na ventil za crankcase-ventilation :ok

s-l500.jpg

Prikaži več možnosti

Zlikovec
Zlikovec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: BMW 323Ci

Jaz sem moral menjat abs modul, ko mi je svetila asc lučka, števci mi niso delali in med naslednjo vožnjo se mi je pojavila še eml luč in motor je vrglo v varnostni režim delovanja. Mislil sem,da bom moral menjat pol avta, na koncu pa abs modul. Od takrat dalje je mir.
Prikaži več možnosti

roman65
roman65
  • Uporabnik

Izto se ti zahvaljujem za tvoj trud vendar tega sem že zamenjal pa vse po starem. :napaka

Sorry, res je na sesalnem kolektorju pod škatlo zračnega filtra klime - mislil sem na ventil za crankcase-ventilation :ok

s-l500.jpg

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 093

a si kaj pogledal kable na svečkah, da kakega kje slučajno ne prebija? Drugače pa pojdi forumašu v MB na "original" tester, bo videl kake napake dejansko izpiše, to na AMZS jaz en vem da nič ne napiše, a je potem takem merodejen.  :)

zagotovo se da napako rešiti, in pa v kolikor je DSC lučka zna bit tudi povezano kaj z ABS senzorjem ali kako drugo enoto pri zavornem sistemu.

LMM si odklopil in se zapeljal da vidiš ali tudi identično kaj cuka? jaz bi šel najprej nekomu na taprav tester, potem pa reševal dalje.  :ok

Dele katere si menjal so bili original ali kake druge replike? ker določeni dele je boljše da so oriđi. 

Urejal Taucher, 09.04.2021, 14:38.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

roman65
roman65
  • Uporabnik

Pozdravljen boripi! Najlepša hvala za informacijo sem na zadnji osi pogledal obročke in mi zgledajo čisto vredu sem jih samo očistil ker niso nič rjavi ali oksidirani. Prevlečeni so z črno prevleko izgleda kot da je plastika sem pa zamenjal oba senzorja zadaj prevozil sem kakšnih 100 km vendar vse po starem. Sedaj sem naročil še oba senzorja za spredaj bom pogledal še kako je z obročki spredaj. Kakšno je tvoje mnenje??? Vsekakor ti sporočim ko zamenjam še spredaj. Pa lep pozdrav.

abs senzor na zadnji osi "Obroček "...

spušča obrate ker nima povratne informacije iz abs senzorja ki je prerjavel na zadnji osi zato misliš, da avto ne vleče

https://www.google.c...ent=firefox-b-d

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 093

Pozdravljen boripi! Najlepša hvala za informacijo sem na zadnji osi pogledal obročke in mi zgledajo čisto vredu sem jih samo očistil ker niso nič rjavi ali oksidirani. Prevlečeni so z črno prevleko izgleda kot da je plastika sem pa zamenjal oba senzorja zadaj prevozil sem kakšnih 100 km vendar vse po starem. Sedaj sem naročil še oba senzorja za spredaj bom pogledal še kako je z obročki spredaj. Kakšno je tvoje mnenje??? Vsekakor ti sporočim ko zamenjam še spredaj. Pa lep pozdrav.

človek, pojdi na original tester nekomu pa da vidis napako dejansko in da pobrise napake, da gres nazaj pa da ponovno vidis kaj javlja, ne pa vse povprek na pamet menjati... no razen ce hoces, sam s tem lahko da ne bos kaj kmalu odkril napako, bos pa imel nove dele :ok

primi z roko kak kabelj na svečki, boš videl če kateri kaj prebija.

Urejal Taucher, 09.04.2021, 14:50.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

spidi
spidi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 256

Pr mojem avtu je svetila ta lučka in je bil v okvari senzor glavne gredi.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 443
  • Avtomobil: avtomatik

Pa je to DSC ali ASC? :zmeden

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

roman65
roman65
  • Uporabnik

Pr mojem avtu je svetila ta lučka in je bil v okvari senzor glavne gredi.

Pozdravljen g. spidi imate prav zamenjal sem senzor glavne gredi, ki je pod zaganjačem in ob zagonu je lučka takoj ugasnila vendar je zdaj delovanje motorja odlično imam pa zdaj drugi problem. Ko spustim plin mi motor ugaša in precej nemirno delovanje motorja v prostem teku. Kaj bi lahko bil vzrok???? Hvala za odgovor!

Prikaži več možnosti
    • spidi je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Med delovanjem motorja na mestu odpri pokrovček za dolivanje olja - tega mora rahlo držat vakuum v motorju, ki ga regulira prej omenjeni crankcase-ventilation ventil. Če pod pokrovčkom za olje ni nobenega vakuuma pa najprej preveri cevi (3) na zgornjem desnem delu slike, ki gre iz tega ventila na pokrov ventilov ...

http://img.photobuck...zpsrefvecar.png

Predlagam pa še čiščenje ventila za prosti tek ...

https://images.tokop...c0b0fe5ba95.jpg

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 508
  • Avtomobil: Fußwagen

Idi na normaln tester, Kitehnik v Mariboru naprimer...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.