Skoči na vsebino

Audi S5 sportback B9

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
187 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 876
  • Avtomobil: OOOO

Kmalu bo eno leto odkar se druziva, tako da lahko ze kaj konkretnega napisem o avtu, ki mi je zaradi vsestranskosti zrasel pod kozo, ceprav ima tako kot vsak - pozitivne in negativne lastnosti. Ker sem realist mi o tem ni tezko pisati, ce koga kaj bolj podrobno zanima ;)

Kako sem sploh prisel do avta? iskal sem nekaj vsestranskega - glede na to, da rad smucam je bil 4x4 skoraj da obvezen. Pogojno dovolj udoben, da nisem polomljen po 700km do doma. Cimbolj zanesljiv, ker je strosek bencina tukaj kjer zivim zanemarljiv glede na menjave ketne/pumpe/injektorjev itd. Hkrati pa s spremembo rezima se malo glasen, pobalinski in zabaven.

Definitivno mi je bil v tem razredu z naskokom najbolj vsec C43AMG. Zal je avto dokaj utesnjen, karavan pa grd ko pes. Trojke F nisem zelel niti pod razno. Razlogov je vec, ne zelim grajat avta - je super ampak za omejeno publiko in precej manj prilagodljiv. Nasploh pa me motijo se iz lastnistva F22 dolocene stvari, katere bi se moral lotit - a sebi in zeni sem obljubil, da ne bom vec delal obseznih nadgradenj podvozja, navigacij..

Tako sem zacel gledati za S4 2016+, obcasno pa tudi S5 sportback, oboje po testni voznji izkljucno z doplacljivim sport differential, katerega ima zal samo cca 10-15% vseh na trgu. Ta paket vsaj tukaj lokalno vkljucuje se karbon letvice v notranjost, masazne sedeze kot ima RS v enem kosu, rdece zavorne celjusti. Po premisleku sem vzel (najel) takega s 4 letno garancijo in placanimi servisi do 80kkm. 

Ob prevzemu:

20200714_095147.jpg

Ja, vem.. sem rekel, da crnega avta nikoli vec. Sploh pa ne s crno notranjostjo. Ampak ohranjenost, oprema, odnos prejsnjega lastnika predvsem pa oprema (zapora diff in dynamic volan) je pac pretehtala nad uvozenimi brez placanih servisnih paketov, brez pisnega potrdila uradnega servisa o nekaramboliranosti in se cim.

20200925_230329.jpg

Notranjost je s polno opremo nekako prebavljiva, sicer mi s tistimi srebrnimi letvicami in s-line sedezi ni sla. Sedezi v enem kosu so verjetno prvi Audijevi sedezi, ki se mojemu hrbtu (in ledvickam) prilegajo kot so se mi ze 15 let nazaj vsi sportni v E87/E90 z napihljivimi oporami. Nappa usnje je spet prvo usnje, ki je cloveku prijazno in ni tistega trdega, hladnega obcutka.

s5_sportback_1.jpg

oblika sportbacka je identicna karavanu. s tem, da ni prostora, da bi polnil nad polico :) in zadaj sedeci imajo lahko do 184cm.

Razumem tiste, ki imate majhne otroke in morate s sabo povlect kaksen ogromen vozicek. Ampak meni je truga tistih 3x na leto vrh glave. 

20210219_110105.jpg

Pozitivno:

V confort je to navaden avto, v kabini lepo zadusen s sicer premehkim volanom, z zelo ugodno porabo na relaciji, brez donenja pri 150 in od zunaj na kaksnih zimskih zaprtih 18" skupaj s temnimi zakljucki izpuhov cisto navaden avto za vecino. cuti ze teh 1800kg, kar blagodejno vpliva na voznjo.

Negativno:

Kot ze omenjeno premehek volan, zato imam vecino vozenj v individual, kjer je vse nastavljeno na najmanj sportno razen volan na najbolj. S tako nastavitvijo je nekako komaj na tistem, kar je pri BMWjih standard.

Avto sem odpeljal parkrat cez prelaze (sam), kar nekaj po snegu in v dynamic mode me moti samo ena malenkost - ko na zelo spolzki podlagi spustim gas (led, sneg) - le ta popusti, ampak popolnoma sele z dokaj velikim zamikom. Kaj to pomeni - drsis v driftu po snegu cez krizisce in ce skapiras, da je prevec gasa ni dovolj samo da pustis, ampak za takojsenj ucinek je pametno tudi rahlo stisnit zavoro. Pri manjsih hitrostih in snegu je to nekako igra, pri vecjih v dezju (ko se gre seveda cez mejo) pa ta zamik - vsaj meni ni ravno najbolj ugoden. Spet je treba avto dobro spoznati, da se ve o cem govorim.

Zmoti me tudi to, da avto . ceprav do 90% navora lahko da na zadnji par, ko na parkingu s snegom navijes do konca in zabijes gas, se vedno prvi meter, dva zdrsne precej vec cez nos kot recimo 540xd od kolega. Ko enkrat zacne drseti, ne glede na okoliscine  in voznik zna dozirati gas - pa zapora diffa res pride do izraza, nekako kot kuhanje z bakreno posodo :)

Urejal Jerch_, 25.03.2021, 09:12.

Prikaži več možnosti
    • Veljo, rockson, bmw330cd in 13 ostalim je všeč

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 763

Če bi mel še trugo čist v črni barvi, bi bila pa češnja na torti, kar se tiče izgleda :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 687
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A glih slike zicev pa nisi dal. :-D 

Prtljažnik se odpre skupaj s šipo?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 947
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

da

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 487
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Samo mislite si kar si hočete, koliko je A/S 5 sportback lepši od Bmw-jevega konkurenta 4 GC..  Tanov pa še tist rilec spredaj, ajej bmw kam bluziš.. 

Meni je lep, škoda da je črn.. Jebiga, verjetno enako kot pri meni, tak je pač bil, drugo pa se je vse poklapalo.. 

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, Donki kong, t45ra in 2 ostalim je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

A5-ki ful paše rdeča barva. Vsaj meni je všeč.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 119
  • Avtomobil: Citroen c5

avijon od avta.. novi a5 je čudovit avto za pogledat.. s5 pa tisto vse ostalo.. top avto

Prikaži več možnosti
    • Gregc je všeč

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 892
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Lep avto, tudi prava motorizacija  :ok

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi mel še trugo čist v črni barvi, bi bila pa češnja na torti, kar se tiče izgleda :)

Funkcionalnost (aerodinamika in s tem povezana glasnost) ima pri meni prednost :)

A glih slike zicev pa nisi dal. :-D

Poslikam, zici so ena velika svetla tocka.. 
DA, in se ena pozitivna stvar - ce kupis omaro, lahko prtljaznik na elektriko tako pripres, da jo drzi :)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 121
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Uff prava zverka, pa se limited slip imas odzadaj :mljask

Nimas kaj, pravi multipraktik. Kolko ima koncno? :laugh

Kolko je cena novega?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo mislite si kar si hočete, koliko je A/S 5 sportback lepši od Bmw-jevega konkurenta 4 GC..  Tanov pa še tist rilec spredaj, ajej bmw kam bluziš.. 

Meni je lep, škoda da je črn.. Jebiga, verjetno enako kot pri meni, tak je pač bil, drugo pa se je vse poklapalo.. 

zal nisem mogel zbirati barve.. se vedno mi je ex kombinacija od F22 najlepsa: mineralgrau + svetlo bez usnje

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

A5-ki ful paše rdeča barva. Vsaj meni je všeč.

huh..

LY7C Nardograu je zmagovalna in pasje drago doplacilo.

Uff prava zverka, pa se limited slip imas odzadaj :mljask

Nimas kaj, pravi multipraktik. Kolko ima koncno? :laugh

Kolko je cena novega?

Koncna do konca garancije je standardna :)

base cena novega novem koliko je trenutno, je bilo pa slabega 20k doplacila (dejanskega ne listprice), kar je vsaj v mojih oceh grozljivo..

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

huh..

LY7C Nardograu je zmagovalna in pasje drago doplacilo.

Meh..., Nardo mi je bla ful kul ja, na B8.5 RS5, pa na RS6C7 ko se je prvič pojavila pred leti. Zdaj mi je  pa že krneki, ko jo imajo tudi  Octavie RS dizl.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

Nardo grau je men osebno najbolj mim barva... temeljna za radiatorje...

Prikaži več možnosti
    • TribesMan je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Nardo grau je men osebno najbolj mim barva... temeljna za radiatorje...

zanimivo mi je da je bila ta barva + navarra blue zelo zelo redka. 
Nardo gre super skupaj s tem black paketom kot ga imam. pri crnem avtu je pa to, kot bi nekdo z lopato metal gnojilo na gnoj...

Urejal Jerch_, 25.03.2021, 16:25.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

To je res ja, kolega zdaj kupil novega S6, black on black...,,sploh ni videt, da je S6. Cisto nevpadljiv avto.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 485
  • Avtomobil: Nemški

To je res ja, kolega zdaj kupil novega S6, black on black...,,sploh ni videt, da je S6. Cisto nevpadljiv avto.

Sj ma alu špegle lol
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

menm je pa lih to k je avto črn ( briljant črna ) pa ta čni paket sijaj top kombinacija..

Prikaži več možnosti
    • magic man je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

menm je pa lih to k je avto črn ( briljant črna ) pa ta čni paket sijaj top kombinacija..

spredaj ko pogledas od blizu - 1. slika se vidi linije.. Cim gres 2m+ stran je konec in se zgubi ta car. Zato meni crna barva ni vsec generalno. Po drugi strani je pa nevpadljiv. 

Veliko k temu pripomorejo tudi original klapne v izpuhu.

No to bo tudi prva dodelava, ko gre garancija papa - ze caka ASR1 modul na vgradnjo, ker z odprtimi klapnami lepo zamuka, a kaj ko tudi na dynamic niso stalno odprte..

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: ///M

Koliko je najemnina za tak voz?

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.