Skoči na vsebino

Prenova nepremičnine: stanovanje/hiša

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
131 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 969
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ker že imamo temo o gradnji sem se odločil, da odprem novo temo o prenovi nepremičnine, bodisi gre za hišo ali stanovanje.

Pa bom začel:
- sem v fazi ko je potrebno izvesti določena adaptacijska dela kjer spada tudi menjava oken. V množici različnih ponudnikov in različnih vrst oken, takšne in drugačne zasteklitve me zanima kdo je bil za vas najbolj smotrna izbira glede na razmerje: cena/kakovost.

Hvala. :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 997
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Super da si odprl temo, se delno tudi navezuje na novo gradnjo :ok

Glede oken, kaj se sploh se danes daje? Plastika, les-alumij ali alumij les kar zadeva okvire? Kolko slojna zasteklitev?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 771
  • Avtomobil: Suši

Kar se ti trenutno zdi razumno. To se daje.

Ne pa, da kupiš okna z 50let garancije in se z njimi hvališ, pred sabo pa imaš še 20let življenja.

Nobena stvar ni trajna, vse povozi enkrat čas, uporabnostbse z leti zmanjšuje, tehnologija napreduje, zahteve, moda, ...

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 654
  • Avtomobil: F30 335i

Adaptacije dela firma od moje. Tudi okna. Poklici tasta na 041673259

Okna so recimo arkont trojna zasteklitev itd... potem pa taki in drugacni dodatki... tudi vhodna vrata...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 830
  • Avtomobil: službeni Passat

Pri vsaki postavki se lahko preseravas. Zatj je smiselno narediti budzet in znotraj tega razporediti postavke. Lahko da bo p/p okno za tebe se vedno predrag, lahko da si si dal pa tukaj vecji budzet in bos sel preko tega.

P/P bodo vedno dala troslojna pvc okna belo/belo - se sploh ker je vecini akcij in dobis troslojna za dvoslojan. Drugace it preko Uw=0.9 nima veliko smisla.

Vse ostalo je 'nadstandard' kjer placujes izgled ali pa drug material

Urejal Borut_P, 27.03.2021, 09:37.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 851
  • Avtomobil: traktor

V drugi temi je se mi zdi @sash dobil zelo ugodno okna in vrata. Vprasi njega
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 830
  • Avtomobil: službeni Passat

najcenejša boš dobil verjetno poljska - slamander profil. TO je TO s.p. dobavlja.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 904
  • Avtomobil: UFO

Kopirano, v soboto so mi zmontirali okna in vrata, torej 12 oken, dvokrilna balkonska ter vhodna vrata. Vse je PVC, vhodna vrata imajo dodan alu na zunanji strani. V zgornjem nadstropju imam še rolete na 5 oknih ter na balkonskih vratih ter pvc police. Povsod je trojna zasteklitev, profil aluplast 7000. Uredili so mi demontažo starih, montažo novih, zakitali špalete zunaj ter znotraj. Torej vrhunsko delo. Montiral mi je privatnik iz Lj, cena za vse 5500eur.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Lugs je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 074
  • Avtomobil: BMW

najcenejša boš dobil verjetno poljska - slamander profil. TO je TO s.p. dobavlja.

Ja moraš pa vedeti, da vsaj na obali, velika sončna izpostavljenost, rabiš tole menjati že po ene 10 letih, ker rata plastika hrapava in porozna....

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Adaptacije dela firma od moje. Tudi okna. Poklici tasta na 041673259
Okna so recimo arkont trojna zasteklitev itd... potem pa taki in drugacni dodatki... tudi vhodna vrata...

Bom poklical pa posljem mere-zelje :-)

Slamander ima cez Gevis d.o.o.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: K 1200 RS

Problem pri oknih In vratih ni samo montaza,velikokrat je tudi pomembna servisna storitev.
Jaz sem pred 2. letoma obnovil stanovanje, okna in vrata sem vzel pri Karba MGE - 3 okna,balkonska vrata,vhodna vrata,rolete,komarniki,police,montaza in odvoz starih oken- 4 tisocake. Vzel pa sem plasticna okna s 3 slojno zasteklitvijo,vhodna vrata pa so navadna z belim polnilom - nisem se hotel preseravati,ker se mi zdi brezveze pa tudi mislim,da je so taka okna cisto dovolj dobra.
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Kopirano, v soboto so mi zmontirali okna in vrata, torej 12 oken, dvokrilna balkonska ter vhodna vrata. Vse je PVC, vhodna vrata imajo dodan alu na zunanji strani. V zgornjem nadstropju imam še rolete na 5 oknih ter na balkonskih vratih ter pvc police. Povsod je trojna zasteklitev, profil aluplast 7000. Uredili so mi demontažo starih, montažo novih, zakitali špalete zunaj ter znotraj. Torej vrhunsko delo. Montiral mi je privatnik iz Lj, cena za vse 5500eur.

Jaz bi imel:
- vhodna vrata
- 6x okno ( 120x120)
- 2x okno od kopalnice ( 60x60)
- 2 balkonska vrata ( cca 70x210)

Nekako dobivam predracune med 1200-1500. Ne vem pa koliko kostajo se rolete ipd., kaksna ideja glede tega?

Super da si odprl temo, se delno tudi navezuje na novo gradnjo :ok
Glede oken, kaj se sploh se danes daje? Plastika, les-alumij ali alumij les kar zadeva okvire? Kolko slojna zasteklitev?

V tej hisi, ki jo kupujem je les ( okna) in so stara cca 55 let. Preverjeno les drzi :ok

Vsekakor bi pa sam gledal PVC. Ce mi zdrzijo 15 let bo OK.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst bom dal 1x velika vhodna vrata, zasteklitev vetrolova, 1x balkonska vrata, 5x okna razlicnih velikost, povsod komarniki razen na vhodnih vratih, z notranjimi plisoji kot sencilo, trojna zasteklitev z montazo 3200€.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem pri oknih In vratih ni samo montaza,velikokrat je tudi pomembna servisna storitev.
Jaz sem pred 2. letoma obnovil stanovanje, okna in vrata sem vzel pri Karba MGE - 3 okna,balkonska vrata,vhodna vrata,rolete,komarniki,police,montaza in odvoz starih oken- 4 tisocake. Vzel pa sem plasticna okna s 3 slojno zasteklitvijo,vhodna vrata pa so navadna z belim polnilom - nisem se hotel preseravati,ker se mi zdi brezveze pa tudi mislim,da je so taka okna cisto dovolj dobra.

Montazo/demontazo lahko uredimo sami. Na sreco imajo domaci izkusnje s tem tako, da je to v enem dnevu urejeno. Dobro za neko razumno ceno bi morda placal tudi to.

Jst bom dal 1x velika vhodna vrata, zasteklitev vetrolova, 1x balkonska vrata, 5x okna razlicnih velikost, povsod komarniki razen na vhodnih vratih, z notranjimi plisoji kot sencilo, trojna zasteklitev z montazo 3200€.

Koliko te pride racun brez zasteklitve vetrolova?

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Montazo/demontazo lahko uredimo sami. Na sreco imajo domaci izkusnje s tem tako, da je to v enem dnevu urejeno. Dobro za neko razumno ceno bi morda placal tudi to.

Koliko te pride racun brez zasteklitve vetrolova?

Pripete slike za predogled

• IMG-20210327-WA0003.jpg
  • IMG-20210327-WA0005.jpg
  • IMG-20210327-WA0004.jpg
  • IMG-20210327-WA0007.jpg
  • IMG-20210327-WA0006.jpg
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Rolete imas? V tej ponudbi jih ni a ne ker imas zaluzije?

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 662
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Švoh dve leti nazaj, ko sem obnavljal hišo sem poslal ene sedem ponudb za okna in vhodna vrata.

Najceneje sem prišel čez pri Bayer-ju g Nm. Osem oken z trojnim šipam(od tega tri večja dvokrilna), vhodna vrata, rolete, odvoz starih in špalete urejene z notranjimi policami. Pod 6k€ vse skupaj prišlo.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Notr pridejo pliseji srebrni je pa res da pise zaluzije. Rolet nimam.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Cca 7 sem poslal povprasevanje, ko prejmem ponudbe naredim primerjavo in objavim tukaj. Morda bo se komu prislo prav. :ok

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 527
  • Avtomobil: Ni €€€

Plastika?
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.