Skoči na vsebino

Paket iz Italije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
7lucky
7lucky
  • Uporabnik
  • Sporočil: 30

Pozdravljeni, v Milanu imam ogledana original platišča, ki bi jih rad nabavil. Ker je logistika zadnje čase malo bolj zapletena, bi vas vprašal, kakšne so kaj možnosti po vašem? V Sloveniji do zdaj nisem našel kurirske službe, ki bi za neko normalno ceno zadevo dostavila (DPD, TNT, GLS).

Nekatere dostavne službe sploh ne ponujajo prevzema v tujini, druge so (pre)drage. Še najbolj so se približali pri DSV, kjer so ocenili storitev na 90 – 110 eur, odvisno od končne teže. Menda imajo v to smer dnevne poti in so prilagodljivi glede prevzema, meni pa se tudi ne mudi, saj gre za zimski set. Cena dostave DSV se mi sicer zdi sprejemljiva.

Verjetno bi bilo še najbolj enostavno, če prodajalca prosim, da zadevo odda italijanski kurirski službi, jaz pa mu nakažem kupnino in stroške za pošiljanje ali pa plačam ob prevzemu. Tu se malo zaplete pri komunikaciji. Gospoda sem klical, a ne govori angleško, jaz pa tudi ne italijansko kaj več kot par besed, tako da sva hitro končala.

Imel sem tudi občutek, da ga prodaja v tujino nekako ne zanima. Sicer nimam velikih zadržkov glede pošiljanja denarja vnaprej, vem pa, da se lahko tudi opečem. Oglas je sicer tule:

https://www.subito.i...o-375970373.htm

Hvala lepa za kakršenkoli nasvet, idejo oziroma pomoč!

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 373
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

https://www.avto.net...asp?ID=15687546
Prikaži več možnosti

7lucky
7lucky
  • Uporabnik

Zdravo, hvala za link, a ta platišča so Portunus 7J x 17, jaz pa imam zaenkrat vpisano le 8J x 17 dimezijo.

Tole je link na originalne verzije Volvo alu platišč. Omenjam, ker se mi zdi lepo zbrano in pregledno:

https://accessories....aintenance/2015

Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 126

Jaz imam zelo dobre izkušnje z DB Schenker. 

LP tii

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti
    • 7lucky je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 127
  • Avtomobil: LEPO

Jaooo z italijani je 99% problem...sem nekajx enostavno popizdil in kupil drugje. Zadnji s katerim je zame komuniciral kolega, ki tekoče govori italijansko je rekel: spedicia solo italia, amen. In je bil amen :crazy

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 848
  • Avtomobil: OOOO

naj mu nekdo naredi uslugo in lepo poklice ter razlozi in prosi za kooperacijo. Prevoz lahko narocis tudi sam od doma pri slo izpostavi DSVja, samo italjan se mora prej strinjat seveda, da preda robo.

Jst ita govorim ravno toliko, da me bo poslal v 3.pm :)

Prikaži več možnosti

7lucky
7lucky
  • Uporabnik

Mal updejta - baje da ima gospod še enega kupca, s katerim sta dogovorjena za prevzem v kratkem. V nasprotnem pa se bo javil. Če ne bi bile meje zaprte, bi se kar odpeljal teh 500 km do Milana...  "Ne jebe lep, nego uporan", al' kako že gre tisti srbski pregovor? 

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 942
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Če se dogovoriš za nakup javi, ti lahko jaz prevoz zrihtam. Od kod si?

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 609
  • Avtomobil: bmw m3

za feltne za 350€ se bi ti vozil v milan?? kaj so pri nas vredne 1000€, ker pomoje maš samo osnovnih stroškov ene 150€, brez časa

no vglavnem, js mam enga italjana k mu plačam in mi jih lahko prepošlje po italiji in pol dostavi k meni, če ne bo druge

Urejal žorž4x4, 08.04.2021, 13:06.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

7lucky
7lucky
  • Uporabnik

Hvala obema za koristne informacije. Počakam par dni in ga še enkrat pokličem, če si je premislil in mi jih bo prodal.

Pojma nimam, koliko so sicer vredne, a original po mojem ni poceni. Finta je v tem, da rabim platišče širine 8J, teh pa ni veliko: točno trije modeli so v velikosti 17". Menda bi se sicer dalo homologirati tudi 7,5J a bi se najraje temu izognil, da bo vse by the book.

Ker imam namen avto obdržati dlje, se mi zdi smiselno investirati v zimski set. Prihranil verjetno ne bom veliko, a mi je gušt narediti menjavo sam, ko mi to ustreza, ne pa da dvakrat letno čakam vrste pri vulkanizerjih.

Še enkrat najlepša hvala za ponujeno pomoč  :ok  smo na zvezi. 

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 778
  • Avtomobil: F15

Poglej še v Nemčiji
Boš lažje dobil prevoz

https://www.ebay-kle...ent=app_android
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 942
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Jaz ti jih spravim iz milana za nekih 70€. Javi.
Prikaži več možnosti

7lucky
7lucky
  • Uporabnik

Evo, set platišč je prodan in gospod se ni nič javil. A nič hudega, zdaj je akcija za spravit ena druga (enaka) platišča iz Nizozemske, he he 

Se javim, kako se razplete...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.