Skoči na vsebino

Pnevmatike Continental (razlika v globini profila)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
Domen98
Domen98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 125

Zdravo, zanima me zakaj ko kupiš nove gume je razlika v globini profila npr. kupil sem eco contact 6175/65/r14 86 T Xl, in imajo že nove gume cca 2-3mm manj profila kot pa iste premium contact 5 205/55/R 17? Posledično gumo tudi prej obrabiš ampak mi ni jasno zakaj iste pnevmatike dobiš z manj profila? ista zgodba je bila pri 185/55/r15 (p. cont. 5) manj profila kot pa na maminem avtu 195/55/r 16?(p. conta. 5)

Hvala za odgovore lp.

Urejal Domen98, 07.04.2021, 10:11.

malo pleha, malo žice i dobiješ Opelice

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 580
  • Avtomobil: /

Ker so eco, manj upora, manj materiala in nizja teza.
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Tudi na 185 55 15 premium contac5 in 205/55/17 premium contact 5 je bila taka razika, eco sem kupil samo zato ker za te dimenzije 14 col ne obstaja premium...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 141
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Tako ja, te ECO so kr neki, nova pod 6 mm.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 156
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ker je več kremena v gumi in se zato manj obrablja. Oziroma taka je ideja.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

tudi 185/55/15 premium contact je imela enako globok profil, 195/55/16, pa je imela globji profil...

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 318

Na to sem ze opozarjal. Pod eco gumami se prodajajo stvari, ki nimajo veze z eko ampak morajo opraviciti visoko ceno. Najlazje je to zapakirati v manjsi upor in znizati profil. Brez, da poves uporabniku, da bo moral dve leti prej zamenjati pnevmatiko! Kdo pa meri profil pri novi gumi?? Dobro, da se še kdo vprasa po teh stvareh

Ker je več kremena v gumi in se zato manj obrablja. Oziroma taka je ideja.

Ni res! Zmanjsevanje profila za manjsi upor, nihce pa ne pve koliko novih gum bo treba kupiti prej. Eko rasizem
Resitev je, da se kupuje vsaj touring performance gume ali sport.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Na to sem ze opozarjal. Pod eco gumami se prodajajo stvari, ki nimajo veze z eko ampak morajo opraviciti visoko ceno. Najlazje je to zapakirati v manjsi upor in znizati profil. Brez, da poves uporabniku, da bo moral dve leti prej zamenjati pnevmatiko! Kdo pa meri profil pri novi gumi?? Dobro, da se še kdo vprasa po teh stvareh

Ni res! Zmanjsevanje profila za manjsi upor, nihce pa ne pve koliko novih gum bo treba kupiti prej. Eko rasizem
Resitev je, da se kupuje vsaj touring performance gume ali sport.

Pa sej pravim da sem imel tudi premium contact 5 185/55/15 in je isto profila kot pri eco contact6 175/65/14, pri premium contact5 205/55/17 pa je bilo več profila, kod da bi pri večjih colah in širši gumi dali več profila neglede na to ali je eco ali premium, nad premium contact 5 sem bil zelo zadovoljen (ena boljših gum iz svojih časov cca. že 10 let nazaj), ampak me pa moti da dajo pri manjših dimenzijah malo profila, drugače sam prisegam na continental, se pa spomnim da pri 185/55/15 premium contact 5, je gumo pobralo do konca v 2 letnih sezonah cca. 20-25k km (vozim zelo umirjeno po omejitvah brez naglih pospeševanj/zaviranj AC 130 itd....), medtem ko 205/55/17 premium contact 5 na drugem avtu, je zdržala 4 sezone minimum pa še je ostalo profila min. za 1 sezono. Sepravi hočem povedati da neglede ali je eco, premium, pri manjši dimenziji (14, 15 col-/175,185 širine) sem že drugič dobil enako malo profila, ampak zdaj nimam kej gume so že kupljene, pomoje bodo spet zdržale ene 20k km (mogoče mal več ker so zdej ECO, čeprav dvomim... sem mislil da je fora eco da se manj obrabljajo kot pa premium...) Naslednje majhne gume kupim drugo znamko ala pirelli ampak samo zato ker je tok mal profila, če bodo 16+ col še vedno Continental...

Jutri za foro kličem na CONTINENTAL SLOVENIJA da mi oni povedo kako si razlagajo za isto znamko gume in isti model le drugačne mere gume, drugačno globino, ki jo dobiš pri novi gumi....

Urejal Domen98, 07.04.2021, 23:31.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to, da trditev o manjšem kotalnem uporu še kako drži, verjamem da bi znala tudi tista o manjši obrabi držat.

Marsikje res z besedo eco izvajajo posilstvo narodov, ampak v tem primeru se mi zdi pa ta continentalka eco 6 čudež od gume.

Pred prazniki sem dal gor eco6 prej so ble pa ene goodyear zimske in pridobil na dosegu 35km. Prej sem z 10,5kwh štroma naredil okol 70km s temi eco 6 gumami pa 105km. Ista trasa, pa še za par stopinj hladneje je bilo.

To je vsak dan okoli +30km samo na,račun gum.. Nikoli nebi verjel na besedo. :)
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

ja sam še zmeraj noben neve kaj je fora v razliki globine profilov med večjimi in majnšimi gumami istega modela....

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 813
  • Avtomobil: BMW

Lahko so izdelane na drugi lokaciji kjer imajo druge kalupe.

Lahko je bila večina pnevmatik te manjše dimenzije prodana avt. proizvajalcu, kateri je zaradi nižje cene sprejel manjšo globino profila pri prvovgradnji. Posledično proizvajalec enako prodaja naprej.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 498
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Nima veze, ta stvar ima ves čas isto profila  :laugh  

Jaz Ecocontact 5, prvovgradnja na Cliotu IV, peljal po 5 sezonah na smetišče s 5,5 mm profila po nekih 50k km. Zadnji 2 leti so bile totalna plastika, vrtelo v prazno na vsakem križišču, po ovinkih v dežju je šlo pa naravnost.  Poraba je bila pa ista kot je zdaj z Vredestein Sportrac 5 ali pa kot je z zimskimi. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko so razvijal gumo so dobil ven enako število km in pričakovane zmogljivosti iz točno tolk profila kot si ga dobil gor. To ni enkrat preračunan in pretestiran ampak večkrat kot si misliš.

Dobil si točno to kar je conti hotel da dobiš, oceni pa ko boš gumo zvozil al je blo za kej al ne, oni so naštimal tko da pričakujejo da boš zadovoljen.
Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Ko so razvijal gumo so dobil ven enako število km in pričakovane zmogljivosti iz točno tolk profila kot si ga dobil gor. To ni enkrat preračunan in pretestiran ampak večkrat kot si misliš.
Dobil si točno to kar je conti hotel da dobiš, oceni pa ko boš gumo zvozil al je blo za kej al ne, oni so naštimal tko da pričakujejo da boš zadovoljen.

S premium contact 5 nisem bil glede same obrabe zadovljen, se je pa limala kot žvečilka, povsod, pač enkrat ko je blo uzuni 30 stopinj sem po 150km avtoceste prispel na cilj in guma je zgledala kot cigumi, s prstiom sem po profilu lahko posvaljakl dol plasti gume, seprav mehka je bla sam za 20k km je bla uredu pol je pa profila zmanjkal....

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.