Skoči na vsebino

Prodaja vozila in zahteva za vračilo vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
matjaž
matjaž

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: bmw 318is

Pozdravljeni,

pred kratkim sem prodal avto, sedaj pa kupec zahteva, da mu vrnem denar in vzamem avto nazaj, ker naj bi bil avto karamboliran.

Zgodba je taka. Kupil sem štiri leta star avto iz Nemčije, pripeljal mi ga je znanec, zato zudi nikoli nisem preverjal zgodovine vozila preko carfaxa ali podobno. Kilometri in servisi so štimali.  Avto je bil odlično ohranjen in z njim nisem imel nobenih težav. Avto sem vozil šest let. V tem času sem pridelal nekaj prask, vse to sem dokumentiral in prikazal kupcu, ki ni imel pripomb.

Kupec mi sedaj pravi, da je pri poizvedbi zgodovine vidno, da je bil avto močno karamboliran na zadnji strani, ko je bil star eno leto. Škoda naj bi znašala med 10000 in 15000€. Pokazal mi je autodna poročilo in po VIN številki je dejansko prikazana škoda na vozilu.

Sedaj od mene zahteva , da vzamem avto nazaj in mu vrnem kupnino.

Ali lahko to zahteva od mene, glede na to ,da nisem vedel za to škodo in da je bilo to že preden sem bil lastnik vozila ?

LP, Matjaž

318is E36 calypsorot
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 296

Kdaj si mu prodal vozilo?

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 347
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Ce je dan od prodaje avta minil vec kot 8 dni, tej mu samo povej "Videno-Kupljeno", nic nemore niti se mu ne splaca.

Raziskavo bi moral kupec naredit se pred nakupom in ne po, si je cisto sam kriv.

Prikaži več možnosti

matjaž
matjaž

Začetnik

• Uporabnik

Od prodaje je minilo 14 dni.

Kaj pa če mi začne groziti z odvetnikom ?

318is E36 calypsorot
Prikaži več možnosti

INVISIBLE
INVISIBLE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 902
  • Avtomobil: bmw šajtrga

vzemi nazaj, računaj najem vozila za čas ko ga nisi mogu uporabljat+stroške s prepisom+vse kar je dodatnih prask v njegovem lastništvu...napiši mu še napotnico za kšno bolnco ker majo tam očitno nove 10let stare avte v top stanju
I FEEL SLOVENIA vsak dan bolj ko se vozim po naših cestah in kupujem nove končnike,plačujem cestnine in vinjete:frown
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejansko se mora spustiti v civilno tožbo, ki pa bo dolgotrajna z veliko stroški.

On ne more dokazati da si vedel, verjetno je pa imel možnost to preverit pred nakupom če je bilo vse transparentno.

Iz človeškega faktorja mu lahko vzameš vozilo nazaj z nekim odbitkom vrednosti.

Drugače dvomim da se bo spustil pravno v to, fizična-fizična pri prodaji je zelo težko da bo kupec zmagal na sodišču...

Drugače pa 10 let stara Škoda-predvidevam da je Superb ali Octavia, ni zdaj spet to avto vreden neke hude denarje...

Urejal yamasaki, 07.04.2021, 17:26.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 156
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Nazaj mu zagroz z dvema odvetnikoma.

Btw če je avto ustrezno popravljen je to to, ni napake niti razloga za karkoli. Povej mu da predn je bi avto je bil smola na drevesu in kamenje v rudniku. To bo šele drama.

Urejal voith, 07.04.2021, 17:26.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 848
  • Avtomobil: službeni Passat

Pocakaj na odvetnika in tozbo. Naj se na sodiscu dokaze kdo je imel prav.
Ne boj se sodisca, ce imas vse po ps, potem ni skrbi. Ce sam nisi vedel za poskodbe, potem nic ne more.
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 336

Zakaj ni šu preverjat tega pred nakupom? Tuki bi reku da si je sam kriv. Prjatu je tud kupu karamboliran avto, je naknadno zvedu, sicer je obvestil prodajalca, ki tud ni vedu, ampak ni zahtevu da mu vrne kupnino nazaj. Pa lih ko je dobr delu, kljub karambolu. 

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 664
  • Avtomobil: Alfa 166

Najprej pokliči enega odvetnika in ga povprašaj, kakšna je verjetnost, da kupec zmaga v tožbi. Če je ta velika, enostavno vrni denar in naj ti on vrne avto. Boš mirneje spal.

Pocakaj na odvetnika in tozbo. Naj se na sodiscu dokaze kdo je imel prav.
Ne boj se sodisca, ce imas vse po ps, potem ni skrbi. Ce sam nisi vedel za poskodbe, potem nic ne more.

Kako pa bo dokazal, da ni vedel za poškodbe?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Najprej pokliči enega odvetnika in ga povprašaj, kakšna je verjetnost, da kupec zmaga v tožbi. Če je ta velika, enostavno vrni denar in naj ti on vrne avto. Boš mirneje spal.

Tudi on mora dokazati da je vedel, jeba v glavnem..

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

matjaž
matjaž

Začetnik

• Uporabnik

Hvala vsem.

Če se bo dalo, bi rad rešil na miren način. Gre se pa za 7 jurjev.

Pa če vzamem avto nazaj, ga morem spet registrirat (brez bonusa, ker sem ga že prenesel na nov avto), kar mi spet prinese dodatne stroške.

Ne vem, najboljše da vse prespim...

Res nisem imel namena nategnit človeka.

318is E36 calypsorot
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 282
  • Avtomobil: 523i

Dejansko te tip na podlagi parih slik ki niso ne uraden dokument ne nic jebe in terja.
Jaz bi ga mal prizemljil, ce pa misli se najedat pa mu zagrozit s kako prijavo o nadlegovanju
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Vpraši ga če bi biu zadovoljen z delnim vračilom kupnine? Recimo da mu jurčka vrneš nazaj pa da pol utihne in te več ne kontaktira. Seveda mej to na papirju. Ponavad to počnejo sam zato, da še cnej dobijo avto.

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 808
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

če nisi vedel za to, da je bil avto karamboliran, potem se nimas cesa bati. On bo moral namrec dokazati, da si za to vedel. Sem mel podoben primer, ko je 14 dni po prodaji zaribal motor na Range Rover Sportu in se je potem izkazalo, da so bili km fejst prevrteni. Vendar pa smo dokazali, da prodajec za to ni vedel in je kupec tozbo izgubil.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, veloce, Jerry in 5 ostalim je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 627
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

V bistvu je tako, vsaj v praksi no....

Tip ti ne more nič, ker dejansko avto ni bil karamboliran v tvojem lastništvu, to je prvo. Imel je ve možnosti avto preverit pred samim nakupom, in se je pri nakupu tudi z vsem strinjal je kot drugo. Kot tretje je pa to, da je od prodaje že 14 dni, če sem prav zasledil. Imel je pa 8 dni časa da je to podal. Ti povem, da je to vedel že prvi dan lastništva. Skoraj se upam it stavit, da te hoče prestrašit in od tebe pokasirat nekaj denarja. Takih nategunov imaš veliko, ki kupijo avte, te malo prestrašijo, vrneš nekaj dnarja, avto se pa takoj dalje proda za enak ali pa še za večji denar. Lepo mu razloži naj gre u tri krasne, ker če ne bo nehal težit mu boš poslal svojega odvetnika in ga povrhu tožil še zaradi izsiljevanja in nadlegovanja pa naj se potem buni če si še upa. Lahko mu takoj pošlješ škife za vrat. Malo daš taplavim kak sms za prebrat, če ti je slučajno že kaj grozil, pa ga bojo hitro obiskali in dobil bo lepo 500eur kazni. Bo takoj nehal težit.

Prikaži več možnosti
    • yamasaki, Svetnik, sema318is in 5 ostalim je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 262
  • Avtomobil: 225xe

Zakaj pa bi moral dokazovati, da ni vedel? Saj ni prepovedano prodati karamboliranega avtomobila.

OP ni nikjer napisal, da je trdil, da avto ni karamboliran (tudi, če bi, ni bistveno). Kupec je imel pred nakupom možnost stanje preveriti.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 215
  • Avtomobil: bmw

Kaj je za en avto to
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si je shranu oglas, kjer si obkljuku da je vozilo nekarambolirano, potem mogoče ima kak pravni vzvod? Mislim pa da samo hoče malo denarja nazaj.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 963

Vpraši ga če bi biu zadovoljen z delnim vračilom kupnine? Recimo da mu jurčka vrneš nazaj pa da pol utihne in te več ne kontaktira. Seveda mej to na papirju. Ponavad to počnejo sam zato, da še cnej dobijo avto.

Ta način razmišljanja je pripeljal do tega, da določen del avto srenje prakticira vsak izgovor za vračilo kupnine..... a so se pripravljeni pogovoriti o kakšnem dodatnem popustu....

Pa še pod razno!

Kaj mora danes vsak biti prodajalec ekspert na področju servisiranja vozil, kleparije, ličarije,...? 

Pa še dodatno!

Od kdaj pa zavarovalnice izplačujejo izgubo vrednosti popravljenega vozila? Hmmm!

Urejal RobertH, 07.04.2021, 18:08.

Prikaži več možnosti
    • yamasaki, Svetnik, dragan klep in 2 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.