Skoči na vsebino

Prodaja vozila in zahteva za vračilo vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 508
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne. Mislim, da kupec nima tu kaj dokazovati. Kupec je oskodovan in se bo skliceval na to kar se pac bo. Veliko stvari je tu neznanka, ki jih bo avtor teme moral povedati svojemu zagovorniku, da se dobi celotna slika.

Kaj da nima. V našem pravnem sistemu je na tožniku breme dokazov (izjema je FURS :-D ). Torej mora kupec dokazati da je prodajalec to vedel in namenoma zamolčal. Kako boš to dokazal, razen če najdeš TikTok posnetek prodajalca, kako bere Carfax poročilo in gleda slike svoje razbitine? :crazy 

Mislim, itak je pa Luta napisal kako zadeve stojijo, ne vem kaj se je tle za pregovarjat.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 536
  • Avtomobil: bmw m3

Ne. Mislim, da kupec nima tu kaj dokazovati. Kupec je oskodovan in se bo skliceval na to kar se pac bo. Veliko stvari je tu neznanka, ki jih bo avtor teme moral povedati svojemu zagovorniku, da se dobi celotna slika.

kupec mora dokazovat, sj to da je oškodovan so samo domneve, mora vse to prej dokazat

jas sem 99% da maš opravka s standardnim prevarantom, sem mel jaz isto

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 135
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

jas sem 99% da maš opravka s standardnim prevarantom, sem mel jaz isto

Opiši še tvoj primer, v opozorilo da se ne bo še kdo nasankal  :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 158
  • Avtomobil: F20 LCI

Jaz vem za en primer ko je ded prodal Audija A4 in so ga čez teden klicali da je motor zaribu in hočjo 2000€ nazaj al pa mu vrnejo avto. Pa ko je začel omenjat odvetnika in pregled avta (ker je bil ziher da je od njega šel delujoč in brez napak) je vse potihnilo pa ni blo več klicev.

@matjaž: si avto prodal dilerju? Je ta diler iz celja? :laugh

Ne jim niti pod razno vračat denarja - ti kr napiš nej si jebejo mater. Sem ziher da gre za nateg, kjer bi zdej radi da vrneš določen del zneska. Me prav zanima kok nekih dobrih dušic nategnejo na tak način, gamad smrdljiva.

Urejal dnjehen, 08.04.2021, 12:25.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 801
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Kako bo pa dokazal da ni vedel? Zelo težko. To, da ni bil razbit v njegovem lastnistvu ni razlog za nevednost. Se vedno lahko dobi vin vozila in preveri pri vseh dostopnih ponudnikih storitev preverjanja vozila.
Enako je s primerom s kilometri zgoraj. Zelo smrdi. Na II stopnji in dobrim odvetnikom bi zadeva morala pasti.
Potem se ob prodaji avta lahko vsi nardijo mutave pa noben nic ne bi vedel, pa bi vsu prodajali vrtene in zjebane avtomobile brez pravne zascite. Nonsense.

Primer, ki sem ga opisal, je sel skozi vse stopnje. Tisti, ki nekaj trdi, mora to tudi dokazati. Kje je doloceno, da moras preverjati ali je bil avto zaleten?
Sem odvetnik, vem kaj pisem. Seveda ma pa vsak lahko svoje mnenje.

Pa se nekaj. Naj mi nekdo od vas znalcev pove, koliko je avto manj vreden, ce je bil zaleten. Eni pozabljate, da se vsi avti sestavijo iz delov. In ce je kvalitetno popravljen, je sestavljen ravno tako, kot v tovarni.

Urejal luta, 08.04.2021, 12:47.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Iztok Z., RobertH in 7 ostalim je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 522
  • Avtomobil: Mesanec

Mene je na podoben nacin hotel nategniti vodja poprodaje ene vecjih slo avtohis, avto so mu mehaniki pregledali od koles do antene, so vidl stvari za katere jaz se vedel nisem, no pol pa se je zacela epizoda...se celo privat detektive mi je posiljal v sluzbo ipd...dokler nisem popizdu. Pol je bil pa mir. Eni so res gamad
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 283

Jst mislim da oni namerno najdejo take avte, ki so bili zaleteni (že prej preverijo car fax in podobno) potem pa po telefonu vidijo kaj prodajalc trdi, a je bil sesut ali ne. Če vidijo da je bil, pa prodajalec trdi da ni bil, takoj zavohajo kačing in se kasnej nardijo "detektiva", potem pa grožnje in izsiljevanje. Jst mislim, da če jim boš mal pravno postregu kaj se oni grejo, bojo hitr utihnl. Pes ki laja...

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Opiši še tvoj primer, v opozorilo da se ne bo še kdo nasankal  :ok

napisal že ene 3x na forum, vglavnem ob nakupu se delajo sldki, pol te pa provajo provucirat za some money back na raznorazne načine, majo pa že to v planu še pred nakupom in pa kako te bojo tožli, nimaš kej ciganski narod. Možnost da te toži je mogoče 1% če je res kak zabitnik

Urejal žorž4x4, 08.04.2021, 12:57.

Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: 5er

napisal že ene 3x na forum, vglavnem ob nakupu se delajo sldki, pol te pa provajo provucirat za some money back na raznorazne načine, majo pa že to v planu še pred nakupom in pa kako te bojo tožli, nimaš kej ciganski narod. Možnost da te toži je mogoče 1% če je res kak zabitnik

no dej, če že pišeš, se vsaj potrudi da bo kdo znal to prebrat. Ker ta zmazek zgleda kot da si šolanje končal v 2. razredu OŠ. :blackeye

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in DrKo uporabnikom je všeč to sporočilo

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: e39 520i

Tako kot je napisal Luta, kaj je problem če je avto bil zaleten? Nimaš ti kaj dokazovati.

Drugače ali ni tako, da je edina opcija tista "skrita" napaka in ne vidim razloga, da bi to bila skrita napaka. Ker vozilo napake pač nima. Okej bilo je zaleteno ampak je bilo tudi popravljeno. Ali mu manjka pol karoserije? Ne, ni razlike med zaletenim in nezaletenim, potem ni skrite napake, vsaj jaz si to tako razlagam.

Jaz bi na tvojem mestu lepo povabil kupca k sebi na kofe, mu lepo na kulturen način razložil, da si lahko vse skupaj nekam zatakne, ko bi pa prvič začel pametovati ali povzdignil glas bi zraven kofeta popil tudi šalico.

Aja pa še to, ali te nateguni ali pa te idioti, ki jim je res nek ogromen problem zaleten avto tudi avto iz salona peljejo nazaj v salon in grozijo z tožbami ko ugotovijo, da je bil na novem avtu štrihan odbijač? :D

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

no dej, če že pišeš, se vsaj potrudi da bo kdo znal to prebrat. Ker ta zmazek zgleda kot da si šolanje končal v 2. razredu OŠ. :blackeye

jebiga nimamo vsi končane šole, kaj čmo

Tako kot je napisal Luta, kaj je problem če je avto bil zaleten? Nimaš ti kaj dokazovati.

Drugače ali ni tako, da je edina opcija tista "skrita" napaka in ne vidim razloga, da bi to bila skrita napaka. Ker vozilo napake pač nima. Okej bilo je zaleteno ampak je bilo tudi popravljeno. Ali mu manjka pol karoserije? Ne, ni razlike med zaletenim in nezaletenim, potem ni skrite napake, vsaj jaz si to tako razlagam.

Jaz bi na tvojem mestu lepo povabil kupca k sebi na kofe, mu lepo na kulturen način razložil, da si lahko vse skupaj nekam zatakne, ko bi pa prvič začel pametovati ali povzdignil glas bi zraven kofeta popil tudi šalico.

Aja pa še to, ali te nateguni ali pa te idioti, ki jim je res nek ogromen problem zaleten avto tudi avto iz salona peljejo nazaj v salon in grozijo z tožbami ko ugotovijo, da je bil na novem avtu štrihan odbijač? :D

Jaz mislim da ga nima kam vabit, samo ignorirat, v kolikor je prevarant, to pa vidiš malo po obnašanju osebe, ponovadi se jim mudi to urejat, sploh če ma avto za prodajat naprej. So pa profesionalci, te znajo razživcirat, bolj kot si prijazen in pošten, lažji plen si

tko kot pravi Aldo, ubistvu al je profesionalni prevarant, ali pač misli da je bolj pameten kot ti, in te bo okol prnesu

Urejal žorž4x4, 08.04.2021, 18:08.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 233
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Jaz bi še sam najprej kupil poročilo,da ni kakšno ponarejanje vmes...

Drugače pa ja skos več je takšnih in drugačnih nategov s strani "kupcev"
Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 651

Pri eno leto starem vozilu z 6t km nove vrednosti 14t eur je zavarovalnica izplačala 150 eur za zmanjšanje vrednosti vozila zaradi prometne nezgode..(škode na vozilu je bilo za 4t eur-popravila zavarovalnica)

Tako da toliko popusta bo dobil kupec pri nakupu rabljenega. :laugh

Urejal nejči, 11.04.2021, 19:25.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.