Skoči na vsebino

E70 3.0d pije olje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
X5x5
X5x5
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: X5 e70

Zdravo kje prvo začeti iskati problem če motor pije olje prejšni teden sem zamenjal olje dal sem 5w30 org bmw in mi je v 2000km prizgala lucka da moram dodati 1l olja. Danes bomo zamenjali olje z 5w40 castrol.. kaj bi lahko se bilo preden ugotovimo da je mogoce motor slab. Avto ne kadi nic no ok ko ga pohodim malo pokadi ampak ne kaj pretirano. Ima pa 377000km
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 804
  • Avtomobil: E70 3.0d

Eno brezvezno vprašanje
Ste ob menjavi dolili dosti olja?
Mislim po šipki ne v meniju.
LP
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 986
  • Avtomobil: BMW x

Jaz bi za začetek zamenjal znamko olja. 5w40 castrol sem uorabljal 30 let, pa mi je začel povzročat škodo po motorju ...

Zadnja leta uporabljam Motul 5w40 in se je stanje normaliziralo. Razlika v ceni je minimalna.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 047
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zdravo kje prvo začeti iskati problem če motor pije olje prejšni teden sem zamenjal olje dal sem 5w30 org bmw in mi je v 2000km prizgala lucka da moram dodati 1l olja. Danes bomo zamenjali olje z 5w40 castrol.. kaj bi lahko se bilo preden ugotovimo da je mogoce motor slab. Avto ne kadi nic no ok ko ga pohodim malo pokadi ampak ne kaj pretirano. Ima pa 377000km

Kakšne barve je dim, takrat ko pokadi? Kje si kupil olje?

Jaz bi za začetek zamenjal znamko olja. 5w40 castrol sem uorabljal 30 let, pa mi je začel povzročat škodo po motorju ...

Zadnja leta uporabljam Motul 5w40 in se je stanje normaliziralo. Razlika v ceni je minimalna.

Tako je. Castrol je zanič, sicer je še vedno boljši kot kakšno ponarejeno olje, ampak ni to to. Motul ali Mobil sta znamki ki se pri bavarcih preizkušeno najboljše obneseta, samo previdno ker je na trgu dosti ponaredkov.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 763
  • Avtomobil: Suši

A imaš slučajno bele barve avto? Ker enega sem na ljubljanski obvoznici prejšen teden videl, da mu je olje kar špricalo iz izpuha

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

X5x5
X5x5
  • Uporabnik

Eno brezvezno vprašanje
Ste ob menjavi dolili dosti olja?
Mislim po šipki ne v meniju.

Smo ja 8l ga je slo notri...

Kakšne barve je dim, takrat ko pokadi? Kje si kupil olje?

Crno..bartog

Tako je. Castrol je zanič, sicer je še vedno boljši kot kakšno ponarejeno olje, ampak ni to to. Motul ali Mobil sta znamki ki se pri bavarcih preizkušeno najboljše obneseta, samo previdno ker je na trgu dosti ponaredkov.

A imaš slučajno bele barve avto? Ker enega sem na ljubljanski obvoznici prejšen teden videl, da mu je olje kar špricalo iz izpuha

Ne crni je :D
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če je dim črn je to normalno, nima to veze z oljem. Ne pomeni pa to da motor olja ne kuri, lahko ga do konca skuri katalizator in dim (v tem primeru plav) ne bo viden.

V tvojem primeru sta opciji dve, lahko da imaš turbino čisto na koncu, ali pa si fasal ponarejeno olje. Naredi tako, mehanik naj sname dovodno cev zraka do turbine in preveri v kakšnem stanju je rotor, če bo rotor OK, potem zamenjaj olje z Mobilom ali Motulom gradacije 5W-40. Ko to narediš, poročaj o rezultatih. In priporočam ti da se s takim avtom NE voziš okoli, odpelji se samo do mehanika, pa še to počasi, ker se lahko zgodi marsikaj, v najslabšem primeru lahko motor zaradi odpovedi turbine celo zariba. 

Prikaži več možnosti

X5x5
X5x5
  • Uporabnik

Če je dim črn je to normalno, nima to veze z oljem. Ne pomeni pa to da motor olja ne kuri, lahko ga do konca skuri katalizator in dim (v tem primeru plav) ne bo viden.

V tvojem primeru sta opciji dve, lahko da imaš turbino čisto na koncu, ali pa si fasal ponarejeno olje. Naredi tako, mehanik naj sname dovodno cev zraka do turbine in preveri v kakšnem stanju je rotor, če bo rotor OK, potem zamenjaj olje z Mobilom ali Motulom gradacije 5W-40. Ko to narediš, poročaj o rezultatih. In priporočam ti da se s takim avtom NE voziš okoli, odpelji se samo do mehanika, pa še to počasi, ker se lahko zgodi marsikaj, v najslabšem primeru lahko motor zaradi odpovedi turbine celo zariba.

Turbina piska ko je avto mrzel in to nekje na 2500 obratov
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 260
  • Avtomobil: g11

Pri teh km je turbo zrel za menjavo.

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 643
  • Avtomobil: F30 335i

Preveri se dpf... lahko ti kuri olje preko turbine zaradi zapacanega dpf
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Turbina piska ko je avto mrzel in to nekje na 2500 obratov

To da piska še nič ne pomeni, sploh če potem utihne ko se segreje. Preveri dve stvari ki sem jih jaz naštel + upoštevaj etorejev predlog.

Prikaži več možnosti

X5x5
X5x5
  • Uporabnik

Preveri se dpf... lahko ti kuri olje preko turbine zaradi zapacanega dpf

No isreno nisem sploh se preveril ali je dpf notri ali ne to bom sel tudi preverit hvala
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.