Skoči na vsebino

Izbrati VW California ali Mercedes Marco Polo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
78 odgovorov v temi
sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42

Torej gleda se ta dva modela, oba bi bila “full option”. Uporabljal bi se za vikend izlete, izlete po Evropi, 2x tedensko za v službo. Katerega bi priporočali, zanimajo me kakšne izkušnje z njima glede vožnje, uporabnosti, zanesljivosti, stroški,... Razlika v ceni ni pomembna.
Prikaži več možnosti

INVISIBLE
INVISIBLE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: bmw šajtrga

merca je 100 svetlobnih let pred vw, udobje,motor,zanesljivost....vw je men osebno hitlerjevo nedokončano delo da narod lačen nardi k vse cekine na servis znosjo...probaj oba pa mislim da ne bo težka odločitev
I FEEL SLOVENIA vsak dan bolj ko se vozim po naših cestah in kupujem nove končnike,plačujem cestnine in vinjete:frown
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl, BMW Deutschland, Nos in 3 ostalim je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 946
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Okno v svet, svetlobna leta..., kaj mi gredo na organ te zlajnane in pretirane primerjave.

Multivan je bil prvi serijski, kombi, ki je sel v smer prezivljanja prostega casa v avtomobiluin bil dolgo casa edina opcija.

zaradi tega je postal kulten avto v krogu kupcev. Da ne omenjanm “podlage” od T1, hipiji, surferji, ki so ustvarili celotno kulturo okoli kombija.

Tole zgoraj se pa bere kot, da je Multivan parna lokomotiva, MB pa Enterprise.

Urejal dylan_dog, 17.04.2021, 20:21.

Prikaži več možnosti
    • miha84, urbanbevk1, fantastic five in 4 ostalim je všeč

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Ko smo kupovali avto sta bila v igri T6 Miltivan in W446 V-class. Oba sva z ženo imela na testu skoraj vzporedno, da sva lahko primerjala. Oba sta kvalitetno narejena, cena je tudi bila tu-tu...vendar je občutek za volanom in sama voznja v Mercedesu bistveno boljša oziroma bolj avtomobilska in manj kombijevska... Zato je tudi Mercedes pripeljal k hiši.
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Mat xxl, BMW Deutschland in 4 ostalim je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 534

merca je 100 svetlobnih let pred vw, udobje,motor,zanesljivost....vw je men osebno hitlerjevo nedokončano delo da narod lačen nardi k vse cekine na servis znosjo...probaj oba pa mislim da ne bo težka odločitev

Tole je zelo na pamet...

Sosed je bil zelo razočaran nad V klaso, ko so dobili službenega (sem ga tudi sam peljal)... Saj vožnja je še, samo je pa za moje in njegove pojme presenetljivo veliko hrupa od precej robatega motorja v kabini... (pa je avto imel cca. 30k km, pa eno leto star, avtomatik, mislim da 2.2 dizel motor)

Roko na srce sem tudi sam pričakoval, da bo to "top šit" kombi (tih, udoben...), pa ni nič kaj posebnega...

PS: Je sosed rekel da je bil multivan tišji, ko ga je imel na testu in da je imel bolj uglajen motor...

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 141
  • Avtomobil: LEPO

vw  :ok

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 484
  • Avtomobil: Nemški

Tako na hitro iz prve roke.

Mercedes je veliko udobnejši na cesti v primerjavi z VW. To je tudi eden od razlogov zakaj sem šel pred leti na Mercedes. Drugi razlog je poraba, Mercedes okoli 5l, VW pod 8 zelo težko. Tretji razlog je “mala” vinjeta in registracija v prid MB. Končen in poglaviten razlog pa je design. Ta avto jim je tako dobro ratal, da konkretnega facelifta avto sploh ni bil deležen. Sicer pa je zadeva tudi prodajna uspešnica na AC, tako pravijo. Vzemi tistega z 9G menjalnikom. Thanks me later.
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Nos in rx88 uporabnikom je všeč to sporočilo

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 305
  • Avtomobil: E30 318IS

Tega sem prodal prejšnji teden:

https://www.avto.net...p?id=16253447. 

Na željo stranke sem ga uvozil leta 2019 z 40.000 km, imela je enako dilemo kot ti, ampak se na koncu nikakor ni videl v MB, zato je kupljen VW, brez kakšnih negativnih zamer na MB.

Kar se tiče vzdrževanja v 70.000 km:

- pred predajo smo zamenjali prednje amortizerje (ki so elektirčno nastavljivi) in je kos 500 eur.

- redni servisi na 15.000 km

- 1 x komplet zavore

- 1 x set pnevmatik

To je to...Imam pa občutek da se VW bistevno prej proda. Malo sem bil skeptičen, ko sem ga dobil v račun, pa sem ga prodal v 3 dneh, zanimanja pa ogromno, ljudje očitno imajo denar...

Urejal bozzicek, 18.04.2021, 07:07.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 726
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Link ne dela. Odjavi se iz anet in linkaj ponovno :ok

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako na hitro iz prve roke.

Mercedes je veliko udobnejši na cesti v primerjavi z VW. To je tudi eden od razlogov zakaj sem šel pred leti na Mercedes. Drugi razlog je poraba, Mercedes okoli 5l, VW pod 8 zelo težko. Tretji razlog je “mala” vinjeta in registracija v prid MB. Končen in poglaviten razlog pa je design. Ta avto jim je tako dobro ratal, da konkretnega facelifta avto sploh ni bil deležen. Sicer pa je zadeva tudi prodajna uspešnica na AC, tako pravijo. Vzemi tistega z 9G menjalnikom. Thanks me later.

Seveda...., kocka čelne površine 4m2 in mase 2,5t kuri 5l. Čudno, da nisi napisal 3,7.

Urejal dylan_dog, 18.04.2021, 08:44.

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

Se opravičujem, popravljen link:

https://www.avto.net...0 TDI Beach DSG

Še kar se porabe tiče, pri dotičnem avtu je cca 10 litrov, s tem da je bila tenda odmontirana, ker preveč žvižga med vožnjo za vsakodnevno uporabo...

Avto ima 150 kw in pogon na vsa kolesa, za moje pojme je še 10 malo...

Urejal bozzicek, 18.04.2021, 08:52.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam ceno pa res drzijo.

Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam ceno pa res drzijo.

Kaj pa vem, dve leti nazaj sem ga kupcu prodal za 66.000...

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 726
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Res je, samo je tudi opremljen konkretno :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 311
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mercedesa se splača kupit že samo zaradi tega ker so vsi motorji od 2.0 naprej pri VW totalen sekret, ta firma ni imela še nikoli normalnega R6 motorja in ga tudi nikoli ne bo imela. Tako da če cena ni problem je stvar jasna in ni nobene dileme. VW ima resda renome in bo rabljen verjetno bolj držal ceno, ampak tu smo spet pri denarju, če ni problem ni razloga da si se vozil s folcgrabnom. Če je dobro ohranjen se tak kombi itak v momentu proda, pa ni važno ali je star eno leto, ali jih ima na grbi 20. Do takrat pa uživaš z mercedesom, ali pa se fijakaš z ljudskim vozilom. Vzemi MB.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 838
  • Avtomobil: Suši

Ne pozabit rno dejstvo...za VW imaš na voljo toliko dodatne opreme kot jih cel MB ne zmontira v avte v celem letu.

To je brutalna izbira plug and play opreme za kampiranje, tuning, styling,...

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 484
  • Avtomobil: Nemški

Seveda...., kocka čelne površine 4m2 in mase 2,5t kuri 5l. Čudno, da nisi napisal 3,7.

Ok, če smo natančni je minimum 4.8. Povprečje mesta in izvenmesta pa 1 liter več. Naložen pa +/- 6 litrov. Šparovc da ga ni večjiga.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, to so izjemni dosezki, ki negirajo uradne podatke za 50%+

Pripete slike za predogled

• 59A04381-D990-4433-BE6F-647F29A75069.jpeg
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Jaz imam na V250 pretežno mestno vožnjo in porabo cca 9l/100km.

Prikaži več možnosti
    • dylan_dog je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 262
  • Avtomobil: 225xe

Ne pozabit rno dejstvo...za VW imaš na voljo toliko dodatne opreme kot jih cel MB ne zmontira v avte v celem letu.

To je brutalna izbira plug and play opreme za kampiranje, tuning, styling,...

Tole. Aftermarket podpora za VW je daleč pred vsem ostalim. Sicer so cene zasoljene, ampak dobiš pa vse kar hočeš.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.