Skoči na vsebino

Izbrati VW California ali Mercedes Marco Polo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
78 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 751
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Sicer sva malo off topic. Ampak:

- Airbnb nastanitev je veliko več kot hotelov. So praktično povsod, ne samo v turističnih naseljih. Če imamo v Trbovljah par Airbnb nastanitev potem veš, da so povsod :)
- Rezerviraš lahko isti dan pri večini hostov, naslednji dan praktično povsod.
- Kar se čistoče tiče imam raje airbnb kot sanitarije v kampih in PZAjih in podobno (ki se jih ne moreš povsem izogniti tudi, če imaš solidno kopalnico v avtodomu).

Kakorkoli, ne pravim, da je Airbnb boljši ali slabši kot avtodom, pravim le, da gre za drugo ciljno publiko.

Če se ti zdi Airbnb primerno čist razmisli še enkrat: to je privatno stanovanje, ki ga nekdo oddaja preko platforme. Pri tem ni nobenih standardov kako mora biti opremljeno, vzdrževano, očiščeno... Ko greš v hotel vsaj veš da imajo standard po katerem čistijo sobe... Ko najameš Airbnb lahko samo upaš da imajo nekoga, ki profesionalno očisti prostore, lahko pa to počne lastnik sam, ali pa njegova babica, ali pa študentka, za par EUR...

Kar se čistoče tiče je lasten avtodom zakon.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 484
  • Avtomobil: Nemški

Pa je vreden zaupanja? Na kaksen princip sploh to deluje, kako se on orientira v prostoru? Preko kamere ali...?

V špeglih ima senzor, in pa stranski pdc. Izmeri parking in parkira bočno ali v box
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 582
  • Avtomobil: /

Bočno parkiranje je samo matematika. Vsi odpeljejo na centimetro v piko noter. Js sem to na večih znamkah uporabil parkrat za res tesna bočna parkiranja.

Prikaži več možnosti

sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42

Usnje imata oba modela, če ne drugega vsaj sky.
Parkirni asistent ima Mercedes, ker ga imam tudi sam.
attachicon.gifC8E573C9-A6A0-4F40-B31E-0BC19F065A29.jpeg

VW ima opcijo samo navadnih iz blaga ali Art Velours (kombinacija velurja in skaya).
Parkirni asistent pa so ukinili pri Mercedesu novembra 2020. Baje zaradi nekih novih evropskih uredb.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 534

Sicer sva malo off topic. Ampak:

- Airbnb nastanitev je veliko več kot hotelov. So praktično povsod, ne samo v turističnih naseljih. Če imamo v Trbovljah par Airbnb nastanitev potem veš, da so povsod :)

- Rezerviraš lahko isti dan pri večini hostov, naslednji dan praktično povsod.

- Kar se čistoče tiče imam raje airbnb kot sanitarije v kampih in PZAjih in podobno (ki se jih ne moreš povsem izogniti tudi, če imaš solidno kopalnico v avtodomu).

Kakorkoli, ne pravim, da je Airbnb boljši ali slabši kot avtodom, pravim le, da gre za drugo ciljno publiko.

- Sem šel na hitro pogledat in airbnb pravi, da jih prav v trbovljah nimate :P (vsaj ne trenutno)

- Rezerviraš že lahko, isto kot hotel, samo je spet vprašanje, kaj je zadnji dan še na voljo... Pa spet zabiješ čas na compu, ko iščeš in bereš reviewe, kakšno je stanovanje/soba, kje je locirano...

- Higieno sem bolj mislil, da v avtodomu spiš v svoji postelji, imaš svoje vzglavnike in posteljnino, svoje krožnike, pribor, stole, žar, konec koncev tudi svoj wc...

Pač imam dva znanca, ki sta do sedaj hodila z družino z malimi otroki predvsem v hotele, občasno tudi v apartmaje... Pa se je en za letos odločil, da bodo jadrnico rental, da bo lahko z družino v miru dopustoval (brez skrbi da bi se kdo okužil in da bi morali paziti na "ukrepe"), drug ki pa ni za na vodo, pa kupuje ravno avtodom, da lahko preživijo dopust s čim manj fizičnih stikov z ostalimi (lani je še rental)...

En zanimiv primer: ko je bilo pozimi vse zaprto (nastanitve, regije) so nekateri z avtodomi lahko šli za vikend npr. na roglo ali logarsko dolino in se parkirali nekje ter lepo cel vikend uživali v naravi (sankanje, pohodništvo...) medtem ko je bilo vse ostalo zaprto (hoteli, app, airbnb...)

PS: Sem že parkrat tudi sam koristil airbnb, samo ga uporabljam bolj kot ne samo kot rezervo v sili, če ni na bookingu nič prosto... Ker je booking le hitrejši, bolj pregleden in najpomembneje ne usklajuješ se z lastniki stanovanj/sob... Samo če je cilj na dosegu vožnje, mi je pa avtodom(kombi) še vedno daleč najboljša opcija ;)

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 206

Mercedesa se splača kupit že samo zaradi tega ker so vsi motorji od 2.0 naprej pri VW totalen sekret, ta firma ni imela še nikoli normalnega R6 motorja in ga tudi nikoli ne bo imela. Tako da če cena ni problem je stvar jasna in ni nobene dileme. VW ima resda renome in bo rabljen verjetno bolj držal ceno, ampak tu smo spet pri denarju, če ni problem ni razloga da si se vozil s folcgrabnom. Če je dobro ohranjen se tak kombi itak v momentu proda, pa ni važno ali je star eno leto, ali jih ima na grbi 20. Do takrat pa uživaš z mercedesom, ali pa se fijakaš z ljudskim vozilom. Vzemi MB.

Ti si ku ena kash piChka, sam da je znamka. Glej stari VW je svetlobna leta pred marsikatero premijsko znamko. MB se pa itak ve da je samo za stare erjektilno disfunkcionalne prdce.

Sam imam kar nekaj izkusenj predvsem z BMW in VW. In zadeva kar se tice kvalitete in vzdrzevanja je 10:0 za VW proti BMW. Ima seveda BMW neke svoje dobre karakteristike. A ne mi ti da je VW sekret, ker je popolna laz.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 319
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Jaz poznam primer ko so pri 1 leto starem Transporterji po ene 5ih obiskih servisa tako zaratili, da je lastnik avto vrnil in dobil denar nazaj. Vmes je imel nadomestnega in je enako crknil. DVAKRAT! Je rekel da več ne povoha VW in kupil neki mini kombi od Citroëna.

Tako da VW je le bleda senca tistega kar je bil včasih.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 262
  • Avtomobil: 225xe

Pri tem ni nobenih standardov kako mora biti opremljeno, vzdrževano, očiščeno... 

Motiš se.

- Sem šel na hitro pogledat in airbnb pravi, da jih prav v trbovljah nimate  :P (vsaj ne trenutno)

https://www.airbnb.s...ests=1&adults=1 :)

andrej777, imam kolega, ki vozi Peugeot Traveller (Isti kot Citroen SpaceTourer) pa je tudi dobil nov kombi, ker mu ga niso znali popraviti. Očitno ni samo VW problematičen.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 484
  • Avtomobil: Nemški

VW ima opcijo samo navadnih iz blaga ali Art Velours (kombinacija velurja in skaya).
Parkirni asistent pa so ukinili pri Mercedesu novembra 2020. Baje zaradi nekih novih evropskih uredb.

Nekaj novega potem. Torej če sem te prav razumel, v VW transporter in boljši ne moreš dobiti usnja? Potem bi jaz že iz iniata vzel MB. Usnje mora bit v takem luksuznem kombiju za tok lešnikov.

Zanimivo mi je ker gremo naprej s tehnologijo oni pa ukinjajo park assis :eek
Prikaži več možnosti

sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42

Nekaj novega potem. Torej če sem te prav razumel, v VW transporter in boljši ne moreš dobiti usnja? Potem bi jaz že iz iniata vzel MB. Usnje mora bit v takem luksuznem kombiju za tok lešnikov.
Zanimivo mi je ker gremo naprej s tehnologijo oni pa ukinjajo park assis :eek

Pri Californiji ni usnjenih sedežev ne. S tem ko izbereš vrtljive sedeže, tudi izgubiš nastavljanje višine. Če mi ne bodo všeč, grejo notri kakšni aftermarket.
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 534

Motiš se.

https://www.airbnb.s...ests=1&adults=1 :)

To zame niso trbovlje, če je 500m nadmorske razlike :)

Občina je še, samo kraj pa ni taprav;)
Prikaži več možnosti

auto23
auto23
  • Uporabnik
  • Sporočil: 229
  • Avtomobil: E46 Cabrio, FX45,T4, Juke

Pri VW velja:

VW_Transporter evolution.png

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 321

Tale teden tele slike ni bilo samo še v forumu kuhanje hrane.
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing, dylan_dog, BMW Deutschland in 2 ostalim je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 147
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Kam spada T6?
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 787
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Nekaj ste pozabili, T je precej priljubljen za razne dodelave in zato ima veliko entuziastov :ok

V-klase še nisem videl na 20+ zoll :hihi

Pripete slike za predogled

• 67290FA6-C870-4E1D-909C-86DA8FABE80B.jpeg
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 946
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tele Porsche predelave so cist odbite;

https://youtu.be/oHMUJOzBNYA

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 582
  • Avtomobil: /

Nekaj ste pozabili, T je precej priljubljen za razne dodelave in zato ima veliko entuziastov :ok

V-klase še nisem videl na 20+ zoll :hihi

Hvala bogu, da imajo vozniki V klas še kaj mozga. Na kombi devat 20 col, a je še lahko bolj nesmiselna predelava. Pa kombi jezus..nikol ne bo kul, razen oriđinal hippy vw.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 946
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Ja..., vsak ta drug T ima 20 col gor nataknjene...

Ne vem kaj vas nekatere tako drajva to pretiravanje.

Na..., upam, da bos lahko spal

P.S. se najdejo tudi na vecjih colah - “hvala bogu”, da se jaz dodam malo apokalipticnosti in dramaturgije

Sicer je pa meni prva asociacija, ko pomislim na MB kombi - čist pregnit Vito srebrne barve

Pripete slike za predogled

• AF4C4D77-D504-4878-B45C-3092F3DD4252.jpeg
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 592
  • Avtomobil: M2C

Hvala bogu, da imajo vozniki V klas še kaj mozga. Na kombi devat 20 col, a je še lahko bolj nesmiselna predelava. Pa kombi jezus..nikol ne bo kul, razen oriđinal hippy vw.

Kombiji so kul.

Evo mojega, znižan na  B14 gewindah in na 20"

img20200609195551.jpg

img20210412175742.jpgZaradi širokokotne slike pride vse razpotegnjeno....

Urejal Martini Racing, 23.04.2021, 22:28.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti
    • miha84 in fantastic five uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.