Skoči na vsebino

WRC Croatia 2021 gre kdo?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 996
  • Avtomobil: E46 320i

Lahko sploh vzamejo vozniško tujcu?
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 363
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Organizacija tak tak :) Glede na to da sva bila na zadnji voznji.
Zagorska sela - Kumrovec 2. Nikjer tabel kje je start, kje je cilj, gres kjer vsi parkirajo, od tam 1 km pes...vse ok, ampak dajte neki stand da se lahko kupi hrana in pijaca...tega ni. :) Vsaj ne kjer sva mi2 s tamalo bila. Vsakih 5 min dirkalnik mimo...se vidi da je prvix na hrv...

Bil sam tudi jaz na stageu i vse je točno tak kot si napisal. Tudi pred onim zadnjim skokom so budale kar rinile (tudi z majhnim otrokima) v zelo opasnu conu. Tu so trebalo redarji biti bolj agresivni. Ampak bilo je interesantno za gledati in okinuti par fotk. Upam da se vrnejo tudi naslednje leto.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 946
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Lahko sploh vzamejo vozniško tujcu?

Prepoved voznje za doloceno obdobje na ozemlju drzave, kjer se je zgodil prekrsek.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

E36-M73B54
E36-M73B54
  • Uporabnik
  • Sporočil: 43

Maš prav ja zamešal sem, z junior wrc oziroma vozniki k so mlajši kot 18, tam je drugače.

Tako da dejansko nebi smel vozit, bomo videli če bo kakšna pritožba.
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 524
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Karambol med Ogierjem in BMW fahrerjem-deljena krivda.

Ogier se je želel pogovoriti s policajema, pa se ni mogel, ker kretena nista znala tudi besede angleško :napaka . Zato je takoj kontaktiral svoje moštvo, ki je poslalo predstavnika, da je le-ta urejal naprej zadeve s policajem in unim idiotom, ki divja po desni. En policaj je to zastopil, drugemu pa "še ni posvetilo", zato je hotel biti vaški šerif in je stopil pred avto :crazy . Ogier in Ingrassia sta morala naprej (imata omejen čas na etapi).

Ogier se je VSEM udeleženim opravičil; po koncu rallya je povabil in BMW divjaka in policaje na večerjo (imate tudi fotko, ko se z vsemi slika pred PP). 

Ogier je fasal kazen (mislim da 7.000 €), ima še pol leta pogojne kazni ne-nastopanja na enem rallyu, če se zgodi kaj podobnega. Tudi Tanak ima isto pogojno kazen, ker se je letos na Monte Carlu rallyu vozil po etapi po treh kolesih....

Jaz čestitam Ogierju :ok2 , da se je po vsem skupaj uspel "spraviti" skupaj in na zadnjem brzincu postaviti epski čas, nadoknaditi vso zamudo za Evansom in zmagati. To samo potrjuje njegovo vozniško genialnost oz.dejstvo, da ni bil đabe 7x svetovni prvak.

Glede samega rallya so od funkcionarjev, novinarjev, moštev in konec koncev tudi voznikov sami slavospevi, vsi navdušeni....rally izjemno zahteven (glejte število totalk), nihče ni pričakoval tako drseče in umazane (popeskane) podlage. Mislim, da so si Hrvati že kupili karto za organizacijo za 2022.

Po rally Estonija 2020 je to prvi rally, kjer so bili dovoljeni gledalci. In verjemite mi, da je tudi voznikom užitek voziti pred polnimi griči gledalcev (ja, vedno imaš potem kakega idiota, ki ti skače po cesti; ampak to se dogaja po celem svetu).

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 117
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Bil sam tudi jaz na stageu i vse je točno tak kot si napisal. Tudi pred onim zadnjim skokom so budale kar rinile (tudi z majhnim otrokima) v zelo opasnu conu. Tu so trebalo redarji biti bolj agresivni. Ampak bilo je interesantno za gledati in okinuti par fotk. Upam da se vrnejo tudi naslednje leto.

Jaz sem bil s tamalo, kakih 8 metrov od roba ceste, na tistem spustu pred skokom in ostrim desnim ovinkom.

Malo na "kikaca" da je vse vidla in je to to. Ob robu ceste direkt,pa skupina slovencev, se stoli postavljeni..ma ni sans da lahko odregairas da gre nekaj narobe. A tam je ravno bil kandelaber in bi slo direkt v publiku.. :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 361
  • Avtomobil: hitro kolo

Na zelo kratko, dirkalni avti so uradno registrirani in tako morajo spoštovati CPP v državi, kjer nastopajo.  :ok2

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 837
  • Avtomobil: e61 525DT

Seveda so registrirani, če ne etap ne bi vozili. za tisto rdečo luč mu pa kazen ni bila izrečena do konca dirke tako da je vse bp

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 231

Še iz drugega zornega kota posneta nesreča....
Prikaži več možnosti
    • krtinovec je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 715
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Major, jaz sem bil v Karlovcu na enem hribu, ene 300 ljudi, dva roštilja, pijača v potokih, hrane za izvoz...nismo sicer bili na najboljši lokaciji, v bistvu takoj za enim ostrim ovinkov, kjer so dirkači čisto upočasnili, pa potem spust cca 300 m smo še videli. Ampak super doživetje, naslednjič gremo spet, ampak na drugo lokacijo, ker tukaj je bilo preveč vsega, sploh alkohola  :drink

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe, vem folk se ga je nacejal. Pridejo do mene, pa vprasajo kolko avtov je ze slo, kolko ih se gre itd..pac tam so zaradi dozivetja.

Je pa fajn bit na mestih, kjer noben ne nosi mask.

Definitivno ponovimo, ce bo spet naslednje leto, tamala se je super zabavala, jaz pa tud :)

Urejal MajoR, 27.04.2021, 09:48.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 524
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Hehe, vem folk se ga je nacejal. 

Hahaha, potem še nisi bil na Velikih Žabljah....jaz sem imel to čast, da sem pred leti moral počakati ob cesti povsem do konca - takrat se je ta brzinc peljal 3x (imela sva totalko na tem brzincu), da naju je lahko vlečna služba naložila in odpeljala v Vipavo v bokse...Skratka, ko smo se peljali s kamionom proti cilju brzinca, je veliko gledalcev dobesedno komaj hodilo ob cesti, videl si mrtvo pijane starše, zraven so imeli otroke (ful vzor :napaka ), da ne rečem, koliko vaških dirkačev nam je priletelo nasproti v avtih, sem 100% da ni bil noben trezen.....hvala bogu smo se s kamionom peljali čisto počasi. Tako da žal je tak dogodek tudi razlog za splošno pijančevanje.

Stanja zvečer vsako leti v Vipavi po koncu rallya pa tudi ne bom posebej razlagal....pa nočem sedaj šimfati čez rally Vipava (ki je po konfiguraciji meni najlepši rally v Slo), ampak pijančevanje ob tem dogodku je pa (žal) največje.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 996
  • Avtomobil: E46 320i

Planica has entered chat....
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, srcnik in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 943
  • Avtomobil: creative technologie

Večina gledalcev sploh ne ve kaj gre gledat, to je žalostno na takih dogodkov, zato je tudi pijančevanje del tega.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.