Skoči na vsebino

Težava z avtomehanikom, ki v enem mesecu ni uredil zadeve

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 817
  • Avtomobil: e39 528i / f11 525xD

Pozdravljeni.
Tasca ima tezavo z mehanikom. Prosim za nasvet.
Avto je peljala na servis mesec dni nazaj. Bil je cetrtek. Mehanik je rekel da do ponedeljka nima casa on da bo avto pogledal v zacetku tedna.
No od njega ni bilo nobenega glasu zato sem se umesal jaz in ga poklical po enem tednu ko je bil avto pri njemu. Rekel je da ze nekaj gledal ampak se ni ugotovil kaj je. Ok sem rekel naj me poklice v naslednji teden ko bo vedel kaj bo. In seveda od njega nobenega klica. Tako da sem ga klicaril vsake par dni. In skos neki izgovori. Da je nekaj preveril pa ni in da se preverja kaj je. No danes po enem mescu sem ga imel poln k... In ga klical seveda se ne javi.. In mu napisem sms da pridem zjutraj po avto.

Gre za 20let star Polo tezava je pa da se avto prehitro zagreje in potem tudi rahlo pregreva. Temperatura je previsoka pride tam do 115 stopinj.

Kolikor mi je pojasnil je pregledal vodno pumpo, pregledal ce je hladilnik prehoden, pregledal ce izpuh ni zamasen, motor dal se enkrat v fazo, avto ima verigo. Zdaj je prisel do zakljucka da je narobe nekaj v glavi motorja. Po vprasanju ce odpremo motor im nic ni narobe kdo bo kril nastale stroske (brusenje glave, menjava tesnil itd.) je rekel da bo to pac moj strosem. Se pravi ni preprican da je njegova diagnoza pravilna.

Na vprasanje kaksen naj bi bil strosek je bil odgovor da okoli 1000 euro. Kar je totalno nesmiselno glede na to da sem dal na a8 za menjavo obeh tesnil glave in urejanje glav skupaj z demontazo motorja 1800. Na moje vprasanje zakaj taksna stevilka je rekel da pac toliko nanese.

Ok. Zdaj pa glavno vprasanje. Jutri grem po avto. In seveda bo za svoje storitve zahteval placilo(koncne diagnoze seveda ni). Ali sem mu dejansko dolzan kaj placati ali ga brez slabe vesti lahko nekam steram?
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 522

Mehanik ni vedeževalec in če mora odpreti motor, da poda točno diagnozo, je na tebi, da mu daš za to zeleno luč in njegovo storitev tudi plačaš.

Prav tako ne vem od kod ideja, da se je človek ukvarjal s tvojim avtom, plačal mu pa ne bi nič. Če ti to ni nič vredno, naslednjič sam preglej avto in sam poišči napako.

Prikaži več možnosti
    • Jure24, veloce, Mat xxl in 8 ostalim je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 687
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj zaen motor je pa v Polu?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Spodobilo bi se da mu plačaš za iskanje za njegov čas diagnoze in da ga ne "teraš". Če mu ne zaupaš več ,pač odpelji drugam.

Urejal voodoo child, 04.05.2021, 18:27.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Mat xxl in Svetnik uporabnikom je všeč to sporočilo

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 167
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ma avto električni termostat? Če ima sem mel isti problem z a3 in ni bla glava.

Plačaš mu nič. Če nič ne odkrije nima kej računat.

Urejal voith, 04.05.2021, 18:25.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

Placal bi mu z veseljem ce bi mi podal diagnozo. Da mi pa po enem mesecu rece najbrz je nekaj narobe z glavo nisem pa preprican je pa navaden bullshit.

Bilo je dogovorjeno kdaj se avto pripelje in kdaj ga bo vzel v delo. Zdaj pa mi naj nekdo rece da je za pregled stvari ki so opisane zgoraj potrebnih 30 dni? In njegovo neoglasanje na klice in obljube da poklice jutri. Ne me jebat ni to vesoljska ladja. Ce pa nima zelje ali casa se ukvarjati z avtom je pa na njemu da rece nemorem ali ne bom pa bi ga odpeljal drugam. Ne pa to nategovanje dan za dnem.

Se pravi ce je mehanik nesposoben in porabi za diagnozo napake recimo 20 ur. Mu je stranka dolzna placati teh 20 ur ceprav bi drugje isto napako odkrili v 3 urah?

Gre za 1.2 masino bencina 3 cilinderc. Termostat mislim da ni elektronski je bil pa menjan pred par meseci.

Urejal mihouca, 04.05.2021, 18:38.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Kolikor mi je pojasnil je pregledal vodno pumpo, pregledal ce je hladilnik prehoden, pregledal ce izpuh ni zamasen, motor dal se enkrat v fazo, avto ima verigo.

Tole se mi zdi fer plačat, nenazadnje, če ga boš peljal drugam, drugi mehanik tega ne bo rabil ponovno preverjat.

Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole se mi zdi fer plačat, nenazadnje, če ga boš peljal drugam, drugi mehanik tega ne bo rabil ponovno preverjat.

No ce smo ze pri tem mi pa se oceni ooliko je vreden tak pregled? Pa ti povem kaksno ceno mi je lihkar napisal po smsju ko sem mu napisal koliko sem dolzan.
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Ne vemo na kateri servis si peljal, niti mi niso poznani časovni normativi za takšne preglede, tako da ne vidim razloga, da podajam ocene na pamet. Sigurno ti je znesek previsok, napiši, pa bo kdo iz foha povedal realno oceno. Vsak pa ve, da tak pregled ni vreden 0eur, kot je razbrati iz tvojega uvodnega posta.

Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 788
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Včasih je lahko (ne trdim za ta primer) diagnosticiranje dražje od samega kosa, ki je na koncu potreben menjave, saj mehanik med iskanjem napake ne gleda “v luft” (čeprav kdaj nima kaj pokazati). Žal tako je.
Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

No cena je 300. Ne gre se za to kaj je prvec ali kaj je premal. Gre se za kaj je bilo narejeno.
Avto je sel na servis z nameno diagnosticinaja napake. Ali je bila napaka najdena. Ne ni bila. Ker ce mi mehanik rece da se njemu zdi da bi lahko bilo nekaj v glavi to pac ni diagnoza. In zdaj nej mu dam zeleno luc da motor odpre in potem ugotovi da je z glavo vse ok kdaj potem. Naj mu placam 800 euro on pa se vedno ne bo vedel kaj je z avtom narobe?
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 322

20 let star polo ni vreden cel 300 eur ne vem zakaj to popravljate...
Prikaži več možnosti
    • 525iX, bvogri, _T_O_M_O_ in 2 ostalim je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 639
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

To je res sranje. Tega se vedno bojim. Težko je pa rečt kaj je prav. Čudno je, ker moraš plačat nekaj česar nisi dobil, po drugi strani, pa če je res mehanik vse to naredil kar je napisal, pa mu tudi nekaj pripada. Koliko je to, je pa nemogoče definirat. Njemu bo vse premalo, tebi vse preveč.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 377
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Menjaj mehanika... zakaj bi drago placeval, da se ti učijo na avtu...
Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 130
  • Avtomobil: BMW

Plačaj, zveži termostat, da skozi električni ventilator deluje, preveri še vodo v olju in olje v vodi in potem tak avto natiščaj, če se spet pregreje, je res nekaj, če se ne je verjetno termostat prepozno vklopi ventilator.  

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

300 je preveč , verjetno ni porabil nobenega materjala, to je že neverjetna cena za neuspešno iskanje na takem jajcu. Ta tip ni gladek.

Prikaži več možnosti
    • timej98 in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 373
  • Avtomobil: Božje vozilo

Placal bi mu z veseljem ce bi mi podal diagnozo. Da mi pa po enem mesecu rece najbrz je nekaj narobe z glavo nisem pa preprican je pa navaden bullshit.

Bilo je dogovorjeno kdaj se avto pripelje in kdaj ga bo vzel v delo. Zdaj pa mi naj nekdo rece da je za pregled stvari ki so opisane zgoraj potrebnih 30 dni? In njegovo neoglasanje na klice in obljube da poklice jutri. Ne me jebat ni to vesoljska ladja. Ce pa nima zelje ali casa se ukvarjati z avtom je pa na njemu da rece nemorem ali ne bom pa bi ga odpeljal drugam. Ne pa to nategovanje dan za dnem.

Se pravi ce je mehanik nesposoben in porabi za diagnozo napake recimo 20 ur. Mu je stranka dolzna placati teh 20 ur ceprav bi drugje isto napako odkrili v 3 urah?

Gre za 1.2 masino bencina 3 cilinderc. Termostat mislim da ni elektronski je bil pa menjan pred par meseci.

Pa dej nehi vsi so ratali nateguni dobrega in predvsem poštenega mehanika je skoraj nemogoče najdit.

Ma avto tam en mesec vmes ga trikrat po 15 min povoha pol pa kr jurčka,.

Ne se hecat plačaj mu max 3 ure in to je to, če bo pa težil pa reci za račun, pa boš videl reakcijo.

Tile novodobni mehaniki bi najraje kar računal kot pooblaščenci, odgovornosti pa ne bi nobene prevzeli.

Še moj dolgoletni mehanik se je zelo pogospodil kakšno olje in filterče še menja pa se konča, cene pa takšne kot na pooblaščencu pa itak da zmeraj brez kakšnega računa, ker ga sploh ne more izdat,

No cena je 300. Ne gre se za to kaj je prvec ali kaj je premal. Gre se za kaj je bilo narejeno.
Avto je sel na servis z nameno diagnosticinaja napake. Ali je bila napaka najdena. Ne ni bila. Ker ce mi mehanik rece da se njemu zdi da bi lahko bilo nekaj v glavi to pac ni diagnoza. In zdaj nej mu dam zeleno luc da motor odpre in potem ugotovi da je z glavo vse ok kdaj potem. Naj mu placam 800 euro on pa se vedno ne bo vedel kaj je z avtom narobe?

Pani šans da mu tolk plačaš.

Ali kdo ve za kakšnega poštenega mehanika, ki se ne ustraši menjati puše na mostu?

Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

Seveda ni vredno 300. Ce bi mehanik z mano normalno komuniciral do tega ne bi prislo.
Ko je preveril hladilni sistem in je bilo vse ok bi me poklical in rekel. Evo pogledal sem to in to do zdaj je strosek 100 euro. Preveril bi se to in to kostalo te bo se dodatnih 100 euro. In tukaj bi bila lepo odlocitev na meni da se odlocim. Ne pa do po enem mesecu izjavi da ni cisto preprican kje je napaka in mi za to zaracuna 300 euro. Ko sem ga pa v zadnjem mesecu 10x klical mu je pa tesko dvignit telefon ali pa da vrne vsaj klic ko ma cas tega pa ne morem razumeti.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 762
  • Avtomobil: Becikl

300 je sigurno preveč. Ma nekaj mu moraš vseeno dat. 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: BMW E39

Zna bit kr štala...me prav zanima kdo bo potegnil kratkega.Vprašanje je,kaj je resnično preverjal,če je?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.