Skoči na vsebino

Obrtništvo v območju "Natura 2000"

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: F11 Msport

Pozdravljeni. Ker sem prebrskal ze kar lep del na internetu o naturi 2000, me zanimajo se vase izkusnje. V lokacijski informaciji sem bil obvescen, da se na teh delih Slovenije smejo graditi stanovanjske hise, garaze ipd, nikakor pa nic v zvezi z obrtjo. Glede na to, da je lep del Slovenije pod
zascito nature 2000 je resnicno smesno, da se nikjer v teh delih Slovenije ne sme opravljati npr. ciscenje vozil, menjava pnevmatik ipd.

Ima kdo vec izkusenj s tem? Vesel bi bil bilo kaksne informacije.

Hvala!
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 753
  • Avtomobil: Becikl

Pri nas je natura 2000 pa je en kup obrtnikov, če gledam taprav zemljevid je tudi na forumu avtoličar z delavnico na območju nature 2000. http://www.natura200...ra_2000-min.jpg

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pri nas je natura 2000 pa je en kup obrtnikov, če gledam taprav zemljevid je tudi na forumu avtoličar z delavnico na območju nature 2000. http://www.natura200...ra_2000-min.jpg

Po vsej verjetnosti je obrt odprl ze pred leti, ko se ni bilo tako tocno doloceno vse skupaj? Tudi jaz imam avtokozmetiko ter kleparske in licarske storitve. Zdaj ko pa bi rad postavil vecjo delavnico pa se je vse skupaj zataknilo. Rad pa bi, da je vse uradno in urejeno.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 753
  • Avtomobil: Becikl

Po vsej verjetnosti je obrt odprl ze pred leti, ko se ni bilo tako tocno doloceno vse skupaj? Tudi jaz imam avtokozmetiko ter kleparske in licarske storitve. Zdaj ko pa bi rad postavil vecjo delavnico pa se je vse skupaj zataknilo. Rad pa bi, da je vse uradno in urejeno.

Ja to pa verjamem. sočustvujem z vsemi ki si v 2021 v Sloveniji poskušate postavit delavnico, še posebej če so kake kemikalije zraven. 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • sash in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja to pa verjamem. sočustvujem z vsemi ki si v 2021 v Sloveniji poskušate postavit delavnico, še posebej če so kake kemikalije zraven.

Res je skoraj nemogoce. Poslovnih zemljisc ali poslovnih objektov pa izredno malo v prodaji, cene pa so v zadnjih dveh letih sle v nebo. Delavnica (koroski,stajerski konec) cca 100m²-150m², potrebna kompletne obnove se cene zacnejo pri 100.000e in se tiste se prodajo v nekaj dneh.
Prikaži več možnosti

Tilen123
Tilen123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49

Sem v coni nature 2000 in je to samo eno veliko sranje in podjebavanje za kmete. Zemljišča, ki so v naturi 2000 ne morem obdelovati kakor hočem in so gor lahko samo travniki in take stvari. Hočeš, nočeš, moraš je ta stvar, a jst od teh podjebavanj nič ne dobim, samo polno regulacij pa kazni če se ne držim pravil. Vsako leto polno nekih zabitih stvari hočejo sprejeti, ki na papirju vse fino in fajn se sliši, a v praksi je samo zajebavanje kmeta.

Pa ne mislim nobenih kemičnih delavnic in teh stvari postavljat. Sam hočem osnovno obdelavo kmetijskega zemljišča, a še to ne smem.

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 591
  • Avtomobil: M2C

Mi smo imeli plan narediti motokros progo, seveda na območju Nature2000. Ko smo ob neki priliki to omenili podžupanu, se je glasno zasmejal. Verjetno se še danes smeji. Pes.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Smesno je to, da so v moji okolici v zracni liniji 1km stiri velika podjetja z vse skupaj cca 2000 zaposlenimi. Ko zracni pritisk pade se v zraku vonjajo razlicne kemikalije, od zeleza do barv itd. Manjsa podjetja, ki pa pridelajo mogoce 0,01 procenta taksnih in drugacnih odpadkov pa je treba pohoditi in jim onemogociti, da prezivijo.
Prikaži več možnosti

Tilen123
Tilen123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49

Sej z Magno je bilo isto. Kmetom, ki niso želeli prodati, so jim vzeli in jih odplačali po najmanjši tarifi, kmetijska zemljišča pa so bila tudi v coni Natura 2000

Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 578
  • Avtomobil: rižota

Poglej še lokacijske informacije za zemljišča v bližini, pa kakšne občinske prostorske načrte itd. Kaj lahko gradiš je odvisno tudi od namembnosti zemljišča ali soseske. Frend mi je govoru, da oni npr. ne morejo širiti delavnice, ker je v delu namenjenem stanovanjski gradnji. Če samo v lokacijski piše, da ne moreš graditi delavnic, to ni nujno zaradi Nature, ker kraj v tvojem profilu (Radlje) ne zgleda, da bi sploh bil v večjem delu v Naturi (razen ob reki in verjetno nekih gozdov al kaj je tisto zeleno okoli), pa tista mapa je premalo natančna za iskanje konkretnega zemljišča (razen Krasa, Kočevskega Roga in TNP, ki so celi zeleni). 

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Poglej še lokacijske informacije za zemljišča v bližini, pa kakšne občinske prostorske načrte itd. Kaj lahko gradiš je odvisno tudi od namembnosti zemljišča ali soseske. Frend mi je govoru, da oni npr. ne morejo širiti delavnice, ker je v delu namenjenem stanovanjski gradnji. Če samo v lokacijski piše, da ne moreš graditi delavnic, to ni nujno zaradi Nature, ker kraj v tvojem profilu (Radlje) ne zgleda, da bi sploh bil v večjem delu v Naturi (razen ob reki in verjetno nekih gozdov al kaj je tisto zeleno okoli), pa tista mapa je premalo natančna za iskanje konkretnega zemljišča (razen Krasa, Kočevskega Roga in TNP, ki so celi zeleni).

Ja dejansko sem jaz v neposredni blizini Reke Drave. Bi pogledal tudi druge lokacijske informacije, je pa zal potrebno za vsako parcelno stevilko oz zemljisce dati zahtevek na obcini.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 319
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ja dejansko sem jaz v neposredni blizini Reke Drave. Bi pogledal tudi druge lokacijske informacije, je pa zal potrebno za vsako parcelno stevilko oz zemljisce dati zahtevek na obcini.

Kaj na portalu Piso ne vidiš? Tematski sklopi/okolje in narava

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Zoprn sistem, ne vem zakaj ne dajo javno oz v kataster da čez net dobiš.

Tudi tukaj poglej, na strani 80 oz tam nekje, maš območja za industrijo, pa potem v legendi, kje ležijo. Na PISO moreš klikniti na vsako zemljišče posebej, pa vse občine niso noter, čeprav Radlje so. Vsaj okvirno vidiš, kje iskat. Čeprav na oglasnikih pri prodaji ponavadi pišejo, čemu so namenjena. 

http://www.radlje.si...a-obravnava.pdf

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Zoprn sistem, ne vem zakaj ne dajo javno oz v kataster da čez net dobiš.

Tudi tukaj poglej, na strani 80 oz tam nekje, maš območja za industrijo, pa potem v legendi, kje ležijo. Na PISO moreš klikniti na vsako zemljišče posebej, pa vse občine niso noter, čeprav Radlje so. Vsaj okvirno vidiš, kje iskat. Čeprav na oglasnikih pri prodaji ponavadi pišejo, čemu so namenjena. 

Jaz ze spadam pod obcino Muta, sosednja obcina Radelj. Bi se dalo tudi za to obcino najti kaj podobnega?

Hvala za pomoc.

http://www.radlje.si...a-obravnava.pdf

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Screenshot_20210507_165548.jpg

Občine ki so v Piso sistemu se vse lepo vidi.

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

attachicon.gifScreenshot_20210507_165548.jpg
Občine ki so v Piso sistemu se vse lepo vidi.

Ampak v v Pisu se ne vidi lokacijske informacije ali?
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Google???

drugače, ta je z 2014 tako da nvm a je še aktualen, karta na 2 strani  https://muta.si/file...i_del_karte.pdf

sam odlog ni tako pregleden kot za Radlje, piše samo tole "- industrijske in druge proizvodne dejavnosti praviloma umeščajo v obstoječe in predvidene gospodarske cone, to je na območja proizvodnih dejavnosti, določena v občinskem središču in njegovem dislociranem delu (gospodarska oziroma industrijska cona Muta); tiste obstoječe dejavnosti, ki so z vidika zahtev varstva rotunde sv. Janeza Krstnika na Sp. Muti kot izjemnega kulturnega spomenika na obstoječih lokacijah neprimerne, se dolgoročno preselijo iz vplivnega območja rotunde; proizvodne dejavnosti se umeščajo tudi na območje gospodarske cone Gortina (poslovno-obrtna cona (POC) Gortina); v navedena območja se ne umeščajo dejavnosti, ki so dejavnostno ali okoljsko s proizvodnimi dejavnostmi neskladne; tovrstne obstoječe dejavnosti (npr. kmetije) se iz gospodarskih con preselijo drugam; ob upoštevanju predpisov s področja varstva okolja se določene izjemoma emisijsko manj vplivne proizvodne dejavnosti in tovrstne dejavnosti manjšega obsega posamično locirajo na območja drugih opredeljenih podrobnejših namenskih rab;"

po kodah v razpredelnici nisem našel, lahko se sam poigraš: http://www.medobcins...UV 23 340.pdf

Pa tole tudi ni lokacijska informacija, ta je bolj podrobna, lahko pa iz občinskih načrtov razbereš namensko rabo. 

Urejal Марщал, 07.05.2021, 16:15.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak v v Pisu se ne vidi lokacijske informacije ali?

Ni ravno vseh informacij zbranih skupaj ampak če pogledaš več sklopov, podatke o parcel in OPN dobiš vse podatke. Lahko mi daš št. parcele in katastrsko občino na privat pa pogledam kaj se vidi. Mislim da je razlika velika od občine do občine kateri podatki so uvoženi v PISO.

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Google???

drugače, ta je z 2014 tako da nvm a je še aktualen, karta na 2 strani  https://muta.si/file...i_del_karte.pdf

sam odlog ni tako pregleden kot za Radlje, piše samo tole "- industrijske in druge proizvodne dejavnosti praviloma umeščajo v obstoječe in predvidene gospodarske cone, to je na območja proizvodnih dejavnosti, določena v občinskem središču in njegovem dislociranem delu (gospodarska oziroma industrijska cona Muta); tiste obstoječe dejavnosti, ki so z vidika zahtev varstva rotunde sv. Janeza Krstnika na Sp. Muti kot izjemnega kulturnega spomenika na obstoječih lokacijah neprimerne, se dolgoročno preselijo iz vplivnega območja rotunde; proizvodne dejavnosti se umeščajo tudi na območje gospodarske cone Gortina (poslovno-obrtna cona (POC) Gortina); v navedena območja se ne umeščajo dejavnosti, ki so dejavnostno ali okoljsko s proizvodnimi dejavnostmi neskladne; tovrstne obstoječe dejavnosti (npr. kmetije) se iz gospodarskih con preselijo drugam; ob upoštevanju predpisov s področja varstva okolja se določene izjemoma emisijsko manj vplivne proizvodne dejavnosti in tovrstne dejavnosti manjšega obsega posamično locirajo na območja drugih opredeljenih podrobnejših namenskih rab;"

po kodah v razpredelnici nisem našel, lahko se sam poigraš: http://www.medobcins...UV 23 340.pdf

Pa tole tudi ni lokacijska informacija, ta je bolj podrobna, lahko pa iz občinskih načrtov razbereš namensko rabo.

Hvala za trud, zelo izcrpno. Moje hise oz zemljisca sicer na karti ni zraven, so zemljisca in cone kjer se izvajajo razlicne obrti ipd.
Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ni ravno vseh informacij zbranih skupaj ampak če pogledaš več sklopov, podatke o parcel in OPN dobiš vse podatke. Lahko mi daš št. parcele in katastrsko občino na privat pa pogledam kaj se vidi. Mislim da je razlika velika od občine do občine kateri podatki so uvoženi v PISO.

Andrej imas privat sporocilo.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.