Skoči na vsebino

Novi Renault motorji (Talisman, Scenic) vs VW

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
48 odgovorov v temi
Domen98
Domen98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 349

Pozdravljeni, Kaj menite o novih motorjih od renoja 1,7dci in 1,3 tce, koliko so kej kvalitetni, vzdržljivi napram Vw 1.6,  2.0 tdi, Zadnje čase sem malo gledal talismana in Facelfit zgleda res lepo, notranjost je dosti lepša od prefacelifta, tudi zunanost, vendar koliko so na splošno  kvalitetni novejši Renoji? Zadnje čase sem slišal kar nekaj kritik glede tudi uveljavljanja garancije na pooblaščenih reno servisih, da je dosti napak za katere tudi ne vedo kako se odpravijo, tudi za porabe olja pri novih 1,2tce motorjih... Vw je top glede 2.0 tdi motorja in DSG menjalnika, Je recimo 15% dražji od Talismana npr. Passat. Vendar ima meni Passat malce dolgočasno obliko, tudi notranjost je preveč zadržana in zgleda kot malce prenovljena iz b6, Se pravi kaj vi menite o nakupu novega Renoja, ali se bolj izplača VW in požreš tisto zadržano obliko, in veš da je vsaj kvaliteta na nivoju...

P.S: Je pa res da pri Renoju dobiš vso možno opremo, ki je lahko za 35k€, Pri Passatu pa je cena tam okoli 50-55k €

Hvala za vaše mnenje lp.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 673
  • Avtomobil: Mazda 3 Sky-X

1.3 Tce je kul, nad 1.7 Dci nisem slišal pritožb jih pa ni veliko, 2.0 Dci je pa dobri stari 2.0 Dci iz Lagune III, jaz bi to vzel pri Talismanu. Avtomatiki so pa Geartragovi, na začetnih letnikih so bili problemi, zdej jih menda ni več. 

Drugače pa Peugeot 508 II, can recommend, izgleda bolje od obeh zgorej omenjenih. 

Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 669
  • Avtomobil: BMW

Nekako se mi zdi 40k za različico intiale paris zelo dosti.

Poglej po 3 letih : 

Renault Talisman :: Avtonet ::

Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 737

1.6 dci 160 je z razlogom poceni

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 955
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Passat R-line da je dolgočasen....?
Zanimiva ugotovitev. Sicer pa imajo vsake oči svoj pogled.
Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 974
  • Avtomobil: Japonski eksot

Poglej po 3 letih : 

Men je tole 5 let, ne 3.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 056
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Sem vozil talismana z avtomatskim menjalnikom. Star eno leto. Pa bencinar not. Ne vem točno kater motor sam vem da je čez 200 konjev. Pozitivno presenečen. Menjalnik se mi zdi da lepše deluje kot moj DSG na touranu.

Urejal gepl, 17.05.2021, 17:45.

Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 673
  • Avtomobil: Mazda 3 Sky-X

Sem vozil talismana z avtomatskim menjalnikom. Star eno leto. Pa bencinar not. Ne vem točno kater motor sam vem da je čez 200 konjev. Pozitivno presenečen. Menjalnik se mi zdi da lepše deluje kot moj DSG na touranu.

1.8 Tce 225 KM, v osnovi motor iz Megana RS. Naj kdo tole kupi, da me neha matrat: https://suchen.mobil...em&id=321525069

Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Passat R-line da je dolgočasen....?
Zanimiva ugotovitev. Sicer pa imajo vsake oči svoj pogled.

Ma ne sej R-line je top to je edina obvezna stvar pri Vw, no vsaj meni, pa da je tudi notranji R-line (R-line+), Sej drgač je hud avto ne rečem, sam nevem no tolk jih je že na cesti, da so mi že kr mal dolgočasni ratal, tud obline VW SO BILE BOLJ ZMERAJ neka klasika, drgač pa R-line notranjost B8 je bla leta 2015 zelo atraktivna še posebej digitalni števci, sam za leto 2021 pa to ceno, ki jo ima mi deluje že malce zastarelo in zadržano, je pa Vw zmeraj delal malo bolj "robustne armaturke", sej verjamem da jih je z razlogom veliko na cesti, me pa bolj zanima A so Renoji sedaj še slabši kot 10-15 let nazaj al se je kej poboljšal... Drgač bi kdo kle raje imel talismana kot passata? Mislim že notranjost je men kar se sedežev tiče zelo lepša pri talismanu, edino slabo odzivna navigacija in slaba resolucija digitalnega števca, ki ni tako informativen kot pri Vw me moti, Plus vem da ima Vw tehnologijo assistenčnih sistemov veliko bolj dovršeno, kot pa Reno, npr. en primer iz testne vožnje ponoči cca. 3 leta nazaj. Testni Talisman Intiale paris oprema, assistent za dolge luči je Led žaromete samo prekljapal med kratkimi in dolgimi lučmi, ko je nasproti prišel avto, med tem, ko je Vw Tiguan z high led lučmi prilagajal smer snopa na nasproti vozeče vozilo... Imam eno vprašanje drgač če bi kdo vedel slučajno nepovezano s to temo, Vidim npr pri golfu 7.5 high led žaromete in nekateri imajo dnevne led da obe obrobe svetijo, nekatrim pa podnevi sveti samo zunanja, ampak luči zgledajo enako, oz. so isti tip npr. par let nazaj na službenem gtdju 7.5 so svetile obe obrobe za dnevne led pri prijateljevm gtiju 7.5 sveti samo zunanja obroba ampak so oboje luči bile high led?

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 462
  • Avtomobil: Ni €€€

Mobile.de zna bit kr draga spletna stran.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Poglej po 3 letih : 

1.8 tce 225 pomoje...

1.8 Tce 225 KM, v osnovi motor iz Megana RS. Naj kdo tole kupi, da me neha matrat: https://suchen.mobil...em&id=321525069

Ni slabo sam mocnejsega bencinarja bi jz gledu mogoce tut kksno 330i g20

Kaj je blo pa narobe s 1,6 160 dci motorji da so jih dali vn (premalo kubikaže?), nevem men so drgač te motorji čist čudni ratal od renoja kar se tiče konjev in kubikaže, skoz neki notr pa vn dajejo v ponudbo, zato pa sprašujem kolk so kej zanesljivi, če dela to 300k+ km'

Poglej po 3 letih : 

Cena nerelano hitro pade pri Renojih po parih lethi nevem zakaj? Za tistega ki kupuje je to super, sam ko ga je treba prodat si pa žalosten, Vw dosti 7bolje držijo cene, gledam golf 6  z 300k km pa še zmeraj cene po  7 jurjev...

Urejal Domen98, 17.05.2021, 18:13.

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 376

Baje so kar problematični 1.6dci, med drugim tudi problemi z verigo... :)
Prikaži več možnosti

Gora91
Gora91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 200

Imam eno vprašanje drgač če bi kdo vedel slučajno nepovezano s to temo, Vidim npr pri golfu 7.5 high led žaromete in nekateri imajo dnevne led da obe obrobe svetijo, nekatrim pa podnevi sveti samo zunanja, ampak luči zgledajo enako, oz. so isti tip npr. par let nazaj na službenem gtdju 7.5 so svetile obe obrobe za dnevne led pri prijateljevm gtiju 7.5 sveti samo zunanja obroba ampak so oboje luči bile high led?

To tudi mene zanima, če ima kdo odgovor.
Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 995
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Baje so kar problematični 1.6dci, med drugim tudi problemi z verigo... :)

Jaz ga imam ze dve leti od novega, katastrofa od vozila. Sami problemi, touch zmrzuje, veriga menjana, izpusni kolektor, vceraj sem spet opazil da na cca 135 km/h zacne cukat. Avt. menjalnik pocaka 1 sekundo da odreagira , nad 150 se ne moreš vec pogovarjati od vetra. Ko so okna dol in zapres vrata zvok je kot da bi zaprl vrata na škodi favorit. A ja , v prvih 30 dni od prevzema vozila na parkirišču sprednja šipa počila sama od sebe. Na servisu povedali da ni prvi primer, naj bi nekaj bilo napačno dimenzionirano in jo tišči, wtf? Kolega je na 80 000 predihtal motor na garancijo. Skratka vidi se da je Renault, cena vozila je bila nekaj cez 30k€. Grem nazaj na propeler, jebes Renault. Motor je 1.6 dci 160km.
Prikaži več možnosti

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 266
  • Avtomobil: G31 520d

Jaz ga imam ze dve leti od novega, katastrofa od vozila. Sami problemi, touch zmrzuje, veriga menjana, izpusni kolektor, vceraj sem spet opazil da na cca 135 km/h zacne cukat. Avt. menjalnik pocaka 1 sekundo da odreagira , nad 150 se ne moreš vec pogovarjati od vetra. Ko so okna dol in zapres vrata zvok je kot da bi zaprl vrata na škodi favorit. A ja , v prvih 30 dni od prevzema vozila na parkirišču sprednja šipa počila sama od sebe. Na servisu povedali da ni prvi primer, naj bi nekaj bilo napačno dimenzionirano in jo tišči, wtf? Kolega je na 80 000 predihtal motor na garancijo. Skratka vidi se da je Renault, cena vozila je bila nekaj cez 30k€. Grem nazaj na propeler, jebes Renault. Motor je 1.6 dci 160km.

Prodam g31 :ok2.
:ok
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 123
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Preprosto, poglej koliko je katerih na cesti. Očitno le niso tako “boring”.
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Hmh, ja to je dost žalostno da daš 30k € pa dobiš tako kvaliteto, me je kr minil Od Renoja, od kar si to napisal.... Bdw. Kakšen poseg je to predihtat motor, nisem še slišal pa me zanima?

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 841
  • Avtomobil: OOOO

Hmh, ja to je dost žalostno da daš 30k € pa dobiš tako kvaliteto, me je kr minil Od Renoja, od kar si to napisal.... Bdw. Kakšen poseg je to predihtat motor, nisem še slišal pa me zanima?

Tesnila hlave recimo. Torej podrt/odprt motor. Al ce ti prevedem, kot bi po naravmem porodu 5kg otroka zenska trdila, da je tam dol vse isto :)
Prikaži več možnosti
    • Domen98 in Amerigo uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 995
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Prodam g31 :ok2.

Pošlji na ps malo več :)
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 455
  • Avtomobil: Suši

Saj lahka daš 60k € za bemflo, pa boš imel iste težave le 2.0d :laugh

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.