Skoči na vsebino

PISO informacijski sistem

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 184
  • Avtomobil: BMW x

Zaradi gradbenih del v ulici sem si hotel na straneh https://www.geoprost...l/Default.aspx?  želel ogledat energetske in komunalne razvode, naletel pa sem na zmedo in nepravilnosti. Npr. priklop na plin imajo vrisane hiše, ki tega sploh nimajo, tiste ki imajo pa nimajo vrisano ...

Kako potem verjeti? Se ne čudim, da je bilo v zadnjih letih toliko pretrganih plinovodov, telekomunikacijskih vodov, itd?

Mogoče kdo ve kje bi dobil verodostojne podatke - mogoče Nixxon ?

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 919
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Pri posameznih upravljalcih. Če imajo zakoličene vode seveda. VO-KA SNAGA ima zagotovo. Ostali pa dvomim, da imajo natančne podatke.

S tem so vedno težave.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 905
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hja no, še huje je kje na vasi, kjer so delali vodovod in še kaj udarniško... Pri starših je že tako... Ko morajo zapreti vodovod k sosedom iščejo ventil skoraj z detektorjem kovine. V cca 40 letih se ni nihče spomnil vgraditi jaška ali kaj podobnega da bi si olajšali delo.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri posameznih upravljalcih ...

Se pravi, da moram pred majhnim izkopom ceste v ulici po podatke na elektro, plinarno, vodovod, kanalizacijo, telekom, itd. ... pa to bo trajalo dlje kot sam izkop in zasutje ...

Zakaj potem zahtevajo vlogo, soglasje, služnost, projektanta, načrt, začasno prometno ureditev, tehnični pregled opravljenih del,  itd. kar jim je seveda treba vsako posebej dobro plačat, na koncu pa niti točnih evidenc ne vodijo?

Bravo takšni javni in občinski upravi slovenistana ... samo da vsak mesec točno pade dobra plača ...

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 919
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Na VO-KA dobiš podatke v dveh dneh. Na elektro čakaš ko budalo, pri ostalih tam tam.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 951
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zaradi gradbenih del v ulici sem si hotel na straneh https://www.geoprost...l/Default.aspx?  želel ogledat energetske in komunalne razvode, naletel pa sem na zmedo in nepravilnosti. Npr. priklop na plin imajo vrisane hiše, ki tega sploh nimajo, tiste ki imajo pa nimajo vrisano ...

Kako potem verjeti? Se ne čudim, da je bilo v zadnjih letih toliko pretrganih plinovodov, telekomunikacijskih vodov, itd?

Mogoče kdo ve kje bi dobil verodostojne podatke - mogoče Nixxon ?

Predvidevam da PISO podatke dobi od GURS-a, tako da je najbrž Velocejev nasvet bolj koristen. Jaz ti lahko pogledam za GURS podatke, samo so tudi tam zadeve težje razvidne, oziroma moraš nekaj teh slojev dol zloadat pa še potem ni čisto jasno pri npr. telekomunikacijah.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je, PIS0 dobi podatke od GURS, ki so vzdrževalec evidence ZK in zbirnega katastra - GJI. Pravijo, da podatke posodabljajo tedensko, koliko to drži pa se vidi po tem, da so podatke z meritvami GPS in obiski objektov delali že dve leti nazaj, pa še danes niso vneseni ...

Za pol instalacij po ulici vem sam, za prvotne pa bom vprašal starejše sosede. Si bom pa za vsak slučaj shranil dostopno dokumentacijo, da bomo imeli argument, če pride do kakšnih poškodb in bo jasna krivda ...

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 824
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Pri nas imaš možnost, da ti pridejo komunalci brezplačno označiti kje so vodi. Preveri lokalno... 

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 059
  • Avtomobil: LPP Urbana

Da ne odpiram nove teme...

enkrat sem našel obrazložitev glede parcele kaj je možno graditi in do kolikšnega %, kar pa sedaj več ne najdem.

Bi mi lahko kdo podal usmeritev kje lahko ta podatek pridobim? online morda?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 913
  • Avtomobil: Suši

To se spreminja z občinskimi prostorskimi akti. Je odvisen od lokacije. Moraš povprašati za dotično parcelo.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 150
  • Avtomobil: creative technologie

Da ne odpiram nove teme...

enkrat sem našel obrazložitev glede parcele kaj je možno graditi in do kolikšnega %, kar pa sedaj več ne najdem.

Bi mi lahko kdo podal usmeritev kje lahko ta podatek pridobim? online morda?

https://e-uprava.gov...ajanja-del.html

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.