Skoči na vsebino

I: Predelava USA vozil na EU homologacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
45 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 723
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

A veš, da sem tudi to že imel v mislih, samo je baje štop vezan na enake žarnice. In bo potem tudi zavora svetila rumeno. 

Vem kako je vezan štop pri amerikancih, kar pa ne pomeni, da se luči ne da drugače zvezat. Jaz bi šel do štromarja in bi jih zvezal tako, da bi bile za osvetljavo in štop samo notranji dve na vsaki strani, zunanje bi namenil pa izključno smerokazom. Pomojem vseeno cenejša varijanta kot 460 eur za obe strani in meni osebno bolj všečna, no odloči se sam.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 422
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Vem kako je vezan štop pri amerikancih, kar pa ne pomeni, da se luči ne da drugače zvezat. Jaz bi šel do štromarja in bi jih zvezal tako, da bi bile za osvetljavo in štop samo notranji dve na vsaki strani, zunanje bi namenil pa izključno smerokazom. Pomojem vseeno cenejša varijanta kot 460 eur za obe strani in meni osebno bolj všečna, no odloči se sam.

Sej to je v bistvu original, samo z drugimi(rumenimi) diodami. Vse ostalo je enako, tudi ohisje. Rad bi imel cim bolh original, brez anomalij pri tehnicnem, policajih itd... Jebejo zadnje case nenormalno
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sej to je v bistvu original, samo z drugimi(rumenimi) diodami. Vse ostalo je enako, tudi ohisje. Rad bi imel cim bolh original, brez anomalij pri tehnicnem, policajih itd... Jebejo zadnje case nenormalno

Razumem, ampak 460 eur za to jaz res nebi dal... jaz :-D

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 905
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ledice menjavat in prevezovat tudi ne bo tako enostavno in poceni. Tole ni avto izpred 50 let. Če hočeš da bo delalo kot mora tudi na dolgi rok, bo najlažje in najceneje druge luči kupit. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 185
  • Avtomobil: E46 320i

Exactly sej ni 101ke uvozil da bojo štromarji potem čarali inštalacijo, naj naredi kot je treba, 460€ za luči v končni fazi ni tak veliko

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

rx88
rx88
  • Uporabnik
  • Sporočil: 98
  • Avtomobil: M

A misliš, da štromar bo pa za 100e vse tole prevezal? Treba je podret lih pol avta, da tole narediš profesionalno.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 618
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kaj prav berem kupiš avto za 20k€ sedaj pa je problem teh 500€ za original obe luči ,da imaš vozilo legalno na cesti?

Urejal blackberet, 10.06.2021, 15:45.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kaj prav berem kupiš avto za 20k€ sedaj pa je problem teh 500€ za original obe luči ,da imaš vozilo legalno na cesti?

Kdo je rekel, da je cena problem? Sam bom dal kokr bo pac stalo. Denar ni tezava. Sprasujem za informacije glede homologacije in kdo opravi te predelave. In da bo original, tako kot mora biti. Na forumu pa eni (pre)hitro delate zakljucke in vse povezujete z sparanjem.
Zakljucujem temo, ko bo avto narejen za na cesto, ga pokazem.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 618
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kdo je rekel, da je cena problem? Sam bom dal kokr bo pac stalo. Denar ni tezava. Sprasujem za informacije glede homologacije in kdo opravi te predelave. In da bo original, tako kot mora biti. Na forumu pa eni (pre)hitro delate zakljucke in vse povezujete z sparanjem.
Zakljucujem temo, ko bo avto narejen za na cesto, ga pokazem.

Kaj nisi ti mehanik oz. imaš mehanično delavnico? Torej boš te predelave naredil sam.

Prvo kaj sploh hodite na LPP ,ker tam še normalno avta ne moreš prepisati brez kompliciranja.

Pokliči na RTI (www.RTI.si) glede na to da imajo homologacije za oldtimerje imajo verjetno tudi za ostala vozila. Pokliči povej situacijo in ti bodo povedali kaj potrebuješ in kaj moraš narediti.

Če oni nimajo možnosti za nova vozila pokliči na AvtoKrka v Postojno ,možakar kateri se z tem ukvarja je prijazen in vse lepo razloži.

Pozanimaj se če boš menjal luči če ni potrebno imeti kakšnih TUV/ECE certifikatov.

V tvojem primeru vsaj kaj dobiš. Problem je recimo redka pri BMW e31 (27.000 vozil) katere so vozili iz USA sedaj pa ne gre čez homologacijo saj morajo biti luči EU, sedaj jih pa dobi ali pa prosi koga da ti jih sname/posodi.

Malo se boš hecal probal šparati in izgubljal čas na koncu moraš narediti tako kot je predpisano. Volk bo sit koza pa cela ti se boš pa veselo vozil in pozabil na vso to birokracijo.

Urejal blackberet, 10.06.2021, 16:23.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: S60 2,4 185

Prednje so šle skozi, tako da en strošek manj... Bom pa malo pogledal po ECE varianti, samo rabljene se težko dobi. Nove pa verjetno kje v tujini....

Sem poskušal ugotoviti, kdo proizvaja zadnje luči za prvo vgradnjo

Zaenkrat mi ni uspelo - moram še povprašati v Italiji.

Si se pa pametno odločil - original nove luči in imaš mir - vse prevezave se bolj tako  - prej ali slej je problem

Če bi bil BMW, ne bi bilo problema - zadnjih 7 let so vse zadnje luči bile narejene v SLO :laugh

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kaj nisi ti mehanik oz. imaš mehanično delavnico? Torej boš te predelave naredil sam.

Prvo kaj sploh hodite na LPP ,ker tam še normalno avta ne moreš prepisati brez kompliciranja.

Pokliči na RTI (www.RTI.si) glede na to da imajo homologacije za oldtimerje imajo verjetno tudi za ostala vozila. Pokliči povej situacijo in ti bodo povedali kaj potrebuješ in kaj moraš narediti.
Če oni nimajo možnosti za nova vozila pokliči na AvtoKrka v Postojno ,možakar kateri se z tem ukvarja je prijazen in vse lepo razloži.

Pozanimaj se če boš menjal luči če ni potrebno imeti kakšnih TUV/ECE certifikatov.

V tvojem primeru vsaj kaj dobiš. Problem je recimo redka pri BMW e31 (27.000 vozil) katere so vozili iz USA sedaj pa ne gre čez homologacijo saj morajo biti luči EU, sedaj jih pa dobi ali pa prosi koga da ti jih sname/posodi.

Malo se boš hecal probal šparati in izgubljal čas na koncu moraš narediti tako kot je predpisano. Volk bo sit koza pa cela ti se boš pa veselo vozil in pozabil na vso to birokracijo.

Sem mehanik, samo s predelavami na eu variante nimam izkusenj. Zato sem malo povprasal tukaj, kateri imajo vec izkusenj. Danes sem prakticno izvedel vse, kar rabim.
Avto so mi uvozili prek enega podjetja, lpp je bil zadolzen za homologacijo, ki je pac za dolocene stvari padla(luci, smerniki). Luci bi bile povsod problem. Na podlagi vseh info je najbolje zadevo predelati kot se zagre. Sparanja ne bo nic oz naredil bom najbolj optimalno in najvec za svoj denar.
Originalov zadnjih luci EU nisem se nasel v Slo, nasel pa sem originalne led diode in elektroniko, ki se zamenja z zdejsnjo. Ima vse certifikate za eu homologacijo. Te sem objavil v postu.
Dan dva se raziskujem, potem grem v akcijo.
Sposojal si nic ne bom, pa tut ne poznam kej dosti Mustangov ta letnik pri nas.

Sem poskušal ugotoviti, kdo proizvaja zadnje luči za prvo vgradnjo

Zaenkrat mi ni uspelo - moram še povprašati v Italiji.

Si se pa pametno odločil - original nove luči in imaš mir - vse prevezave se bolj tako  - prej ali slej je problem

Če bi bil BMW, ne bi bilo problema - zadnjih 7 let so vse zadnje luči bile narejene v SLO :laugh

Jp, se z vsem strinjam. Pac Mustang je pac Mustang. Bo treba mal vec energije, da zadevo speljemo.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ledice menjavat in prevezovat tudi ne bo tako enostavno in poceni. Tole ni avto izpred 50 let. Če hočeš da bo delalo kot mora tudi na dolgi rok, bo najlažje in najceneje druge luči kupit. 

Ne bom sicer nič trdil ker je vse možno, ampak ravno amerikanci včasih presenečajo s svojo preprostostjo, Mustang je pri njih tako poceni ravno zato ker bolj temelji na mehaniki kot na elektroniki, tako da se verjetno da naredit marsikaj, kar se drugje ne da. Sicer gre pa samo za 2 minuti delovanja, toliko da narediš homologacijo, potem prevežeš nazaj in se lahko slikajo.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 951
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, do naslednje zadrte policijske patrulje.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja, do naslednje zadrte policijske patrulje.

To maš mogoče celo prav, se mi vidi da sem navajen na oldtimerje, kjer smo se vozili z rdečimi smerniki zadaj, hehe. V tem primeru pač pustiš predelano, pa je.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: MB

Bom še jaz pristavil svoj lonček - ali je v Sloveniji sploh kakšna možnost pridobiti tablice ameriških dimenzij, torej cca. 12x6 col oz. cca. 300x150 mm?
Kolikor sem gledal je za osebni avto mogoče dobiti le standardne 520x120 mm in 340 X 220 mm.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 048
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Sem mehanik, samo s predelavami na eu variante nimam izkusenj. Zato sem malo povprasal tukaj, kateri imajo vec izkusenj. Danes sem prakticno izvedel vse, kar rabim.
Avto so mi uvozili prek enega podjetja, lpp je bil zadolzen za homologacijo, ki je pac za dolocene stvari padla(luci, smerniki). Luci bi bile povsod problem. Na podlagi vseh info je najbolje zadevo predelati kot se zagre. Sparanja ne bo nic oz naredil bom najbolj optimalno in najvec za svoj denar.
Originalov zadnjih luci EU nisem se nasel v Slo, nasel pa sem originalne led diode in elektroniko, ki se zamenja z zdejsnjo. Ima vse certifikate za eu homologacijo. Te sem objavil v postu.
Dan dva se raziskujem, potem grem v akcijo.
Sposojal si nic ne bom, pa tut ne poznam kej dosti Mustangov ta letnik pri nas.

Jp, se z vsem strinjam. Pac Mustang je pac Mustang. Bo treba mal vec energije, da zadevo speljemo.

To si pripeljal crnega mustanga s kp registracijo?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 951
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mislim da še ni registriran.

Bom še jaz pristavil svoj lonček - ali je v Sloveniji sploh kakšna možnost pridobiti tablice ameriških dimenzij, torej cca. 12x6 col oz. cca. 300x150 mm?
Kolikor sem gledal je za osebni avto mogoče dobiti le standardne 520x120 mm in 340 X 220 mm.

Ne, uradno samo standardni dimenziji, vse ostalo je ponarejanje uradne listine, tam pa kazni niso več joke, a'la jurja pa topel objem.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

To si pripeljal crnega mustanga s kp registracijo?

Ne....tisto ima en 2.3 ecoboosta. Pojma nimam kdo. Glasa nobenega.
Moj je se v Lj na predelavi luci in cakanje papirjev. In pod nosom V8 Cayote, z delcek Shelby genov
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 898
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Ta crn je z mojih krajev. Naceloma je bejba za volanom :ok2

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 446
  • Avtomobil: F11 530d

Ko smo že pri tem...

Kaj pa pri oldtimerjih? Moj mustang ima tudi cele luči rdeče zadaj. A je treba to predelovat tudi na oldtimerju da potem "ni več original", ali so oldtimerji izjeme in lahko ostane "original"?

Sprašujem, ker se z očetom to sprašujeva že en čas, pa ne prideva do dna zadevi. Vsak po svoje pove...

Je tu kdo ki bolj ve kako in kaj?

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.