Skoči na vsebino

I: Predelava USA vozil na EU homologacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
45 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 541
  • Avtomobil: Fußwagen

https://www.caar.si/

Jaz bi njih vprašal, so dosti amerikancev spravili na cesto.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 970
  • Avtomobil: Suši

Ne rabiš spraševat prav nič Tudi starodobniki MORAJO imeti osnovne stvari skladno z zakonodajo. Jaz sem tudi moral dodatno dajati stranke žmigavce, prilagoditi parabole,...nema popuščanja žal.

v DE pa so še trikrat hujši (pasovi na vseh sedežih, ogledala,..)

Urejal mihaing, 15.06.2021, 07:48.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ne rabiš spraševat prav nič Tudi starodobniki MORAJO imeti osnovne stvari skladno z zakonodajo. Jaz sem tudi moral dodatno dajati stranke žmigavce, prilagoditi parabole,...nema popuščanja žal.

Samo zanimivo pa je, da je moj avto iz DE, in ni imel stranskih smernikov in zadnje smerniki so bili rdeči (original). In je zadeva "pila vodo" 6 let v Nemčiji. Kdo bi vedel...

Je pa nekaj res, lahko je ob prodaji dal originale nazaj, EU varianto pa obdržal oz prodal na trgu...

Urejal Borut30, 15.06.2021, 08:34.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74 191
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Ah daj no, ne govori neumnosti. Seveda morajo tudi starodobniki izpolnjevat predpise če jih želiš registrirat, ampak predpise iz tistega leta, ko so bili izdelani in ne od 2021! Verjamem da se najdejo idioti ki zahtevajo predelave, ampak če si naiven in jim ugodiš, si si čisto sam kriv :crazy VSAK avto se lahko vozi po cesti tak kot je prišel iz tovarne, ko enkrat dopolni 30 let! Če bi bilo res to kar pišeš oziroma kar določeni idioti na tehničnih zahtevajo, bi morali vse oldtimerje totalno predelat, da bi zadostili potrebam po varnosti v prometu... potem si pa ti predstavljaj veselje lastnikov, ko bi recimo na prvi seriji Hrošča iz leta 1943 moral zamenjat zavore iz "štangic" na hidravlične in bi avto s tem izgubil pol svoje vrednosti... ali pa da bi ti na tehničnem rekli da vzvojna trdnost karoserije tvojega Mercedesa 540 Kompressor iz leta 45 ne ustreza današnjim standardom in da moraš zato leseno konstrukcijo karoserije nadomestit s kovinsko... in ti bi ga šel predelovat :lmao

Kdo bi vedel...

Jaz vem!

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • powerslide in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Tukaj ima pa Jerry prav predpise mora izpolnjevati iz tistega leta ko je bil izdelan in to je to. Sem bil na par srečanjih USA avtomobilov pa niti enega oldija nisem videl da ima kake euro luči, pase ali kaj podobnega.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 138
  • Avtomobil: BMW E39

Pa ti povem iz prve : Vsa vozila reg.v slo. morajo ustrezati naši zakonodaji glede svetlobnih teles. Pri starodobnikih predelave svetlobnih teles niso potrebne.oz.so lahko takšne kot so bile pri izdelavi vozila,tudi ni potrebno dodatno vgrajevanje varnostnih pasov...(to je objavil vodja sektorja za vozila RS.)
Drugače je pri ameriških starodobnikih:vozila morajo imeti zadaj eu stekla oz luči,spredaj morajo biti luči prilagojene naši zakonodaji.Da jih pa večina amerikancev pri nas nima,je pa vse odvisno od lastnikov in njihove iznajdljivosti(poznanstva)....Policaji pa NAČELOMA tud ne težijo,če jih ravno ne je..š u mozak..
Za novejša ameriška vozila pa velja,da morajo imeti luči,ki odgovarjajo SLO zakonodaji.Kar nekaj primerov je bilo,ko je vozilo prišlo iz Eu ,pri nas pa ni veljalo,ker smo vedno bolj papežki od papeža.Kljub temu da smo vsi Eu..
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.